Вс. Авг 1st, 2021

Такі невизначені симптоми, як млявість, апатичність, головні болі, болі в суглобах, можуть бути пов’язані з харчовою алергією. Є цілком доступний спосіб з’ясувати, які продукти не сприймаються вашим організмом. Спосіб це називається елімінаційної дієти.

Такі невизначені симптоми, як млявість, апатичність, головні болі, болі в суглобах, можуть бути пов’язані з харчовою алергією. Є цілком доступний спосіб з’ясувати, які продукти не сприймаються вашим організмом. Спосіб цей називається елімінаційної дієти. Даний підхід позбавить вас від дорогої діагностики. Все, що для цього потрібно, — час і терпіння. Суть елімінаційної дієти полягає в тому, що вона допоможе з’ясувати, які продукти харчування приносять користь організму, а які — просто не приймаються ним.

Суть елімінаційної дієти

Дисбаланси

Для початку необхідно виявити конкретний дисбаланс: систематичні мігрені, диспепсія, стомлюваність, настрій, прищі і почервоніння на шкірі.

Все перераховане може бути симптомами того, що ваш раціон викликає дискомфорт, хоча за великим рахунком ви відчуваєте себе здоровою людиною.

Виключити з меню конкретні продукти

Суть в тому, щоб на двадцять перший день зовсім вилучити з раціону конкретні групи продуктів. А через три тижні вводити їх знову, але поступово, один за одним, спостерігаючи при цьому за реакцією організму.
Які саме групи продуктів повинні бути виключені з дієтичного протоколу? Необхідно відмовитися від молокопродуктів, яєць, продуктів з вмістом глютену, кукурудзи, горіхів, цитрусових, черепашкових молюсків і ракоподібних. У цьому ж списку зазначаються каву та спиртні напої. Колосальне значення має контроль водного балансу. Важливо щодня випивати 2-4 л чистої води.

«Перезавантаження» раціону

У зазначений період раціон повинен включати органічні овочі, фрукти, цільнозернові, рибу, бобові культури, продуктів, що містять корисні жири (авокадо), олії холодного віджиму. Меню повинно включати високий відсоток клітковини і продуктів, не піддалися обробці.

«Повернення» у раціон продуктів

Через перші 3 тижні ймовірно повне зникнення ознак харчової алергії і поліпшення загального самопочуття. Наступним етапом буде поступове і послідовне введення груп виключених з меню продуктів. Наприклад, на 22-й день можна ввести в меню молокопродукти — вранці випивати йогурт/молоко, а протягом дня з’їсти сир. Два дні слід спостерігати за реакцією організму. Алергічна реакція на зазначений комплекс продуктів може проявитися відразу, може бути сповільненою або взагалі не виникнути. Після цього, витримуючи щонайменше 3 дні, можна вводити наступну групу продуктів. Зазначений спосіб допоможе з’ясувати, як реагує організм на конкретну групу.
Важливо контролювати свої відчуття та ймовірні зміни: зникли чи виникнення почервоніння на шкірі, оптимізували функції ШКТ, покращився сон, зникла чи апатія та ін. Елімінаційна дієта може допомогти позбавитися від тривалого, неминущого дискомфорту.
Зазначена дієта являє собою метод, застосовуваний докторами для уточнення результатів тесту на алергію.

Похожие статьи:  Концепция здоровья в Китае

Дозволені продукти

Дієта з малим рівнем алергенів в ході перших 2-х тижнів включає такі продукти:
рис;
картопля;
сіль;
цукор;
негазована мінеральна вода;
індичка;
баранина;
масло без консервантів;
чорний чай (без добавок);
броколі, цвітна капуста, огірки.

Харчові групи

Існують 12 груп продуктів, які необхідно поетапно виключати з меню:
1 гр. — солодощі, чорний чай, кава, алкоголь;
2 гр. — продукти, що містять консерванти;
3 гр. — спеції;
4 гр. — горіхи;
5 гр. — фрукти;
6 гр. — насіння бобових;
7 гр. — риба, морепродукти;
8 гр. — молоко, молочні продукти;
9 гр. — курячі яйця, яєчні продукти;
10 гр. — м’ясо, ковбаси;
11 гр.— зернові продукти;12 гр. — картоплю, рис.

Щоденник харчування

Має сенс вести щоденник харчування. Він допоможе відстежити закономірність у вживанні продуктів і появі симптомів. Необхідно записувати все, що з’їли, і реакція організму.
Легке поліпшення може говорити про те, що ймовірні алергени також присутні і в інших групах продуктів, які необхідно видалити їх раціону.
Якщо поліпшення стану здоров’я не було, має сенс відновити процедуру діагностики, повернувши групу продуктів, попередньо виключених, і видалити іншу.
Хоча і існують практичні поради щодо черговості виключення продуктів з харчового протоколу, якщо є припущення, що є алергія на певні продукти, слід тут же відмовитися від них.

Про що слід знати

Тривале застосування елімінаційної дієти провокує брак цінних поживних речовин. Якщо продукти зі значною поживною цінністю повинні піддатися виключення з меню, повинно мати місце дієтичне харчування, відшкодовує вказаний дефіцит.
При тривалому застосуванні елімінаційної дієти імунітет може краще реагувати на виключений з меню алерген, без алергічної реакції після його повторного введення в раціон. Це пов’язано з процесами оновлення слизової оболонки ШКТ в результаті елімінаційної дієти. Це означає, що, в меню можна включити малий обсяг виключених до цього продуктів.
Практика виключає дієти повинна проводитися під контролем лікаря або дієтолога щоб уникнути ризику нестачі поживних речовин.

Похожие статьи:  12 основ идеального рациона от доктора Хироми Шинья

Поделиться

 

Вам также может понравиться

✅ Чем оливковое масло полезно для волос?
Содержание: Уникальные свойства плодов оливкового дерева были известны еще в древности. Греческие красавицы тех времен постоянно использовали их масло при массаже тела патриция, а также активно применяли для красоты и здоровья собственных волос. Они заметили, что ...
✅ Что должно быть в холодильнике — необходимые продукты питания
Содержание: Хорошая хозяйка всегда имеет в холодильнике стратегический запас продуктов, из которых в случае форс-мажора всегда можно приготовить какое-либо блюдо, да еще и не одно. Понятно, что у всех разные доходы и каждый составляет список исходя из материальных возможностей, но определенный набор можно ...
✅ Фитбол — польза, вред и варианты упражнений
Фитбол ‒ это большой упругий мяч, диаметром до 1 метра. Его используют для тренировок на дому и в спортзале. Фитнес-инструкторы включают упражнения с фитболом в аэробику, пилатес, силовой тренинг, стретчинг и гимнастику для беременных. Изначально фитбол применяли в реабилитации новорожденных с ДЦП. Первый ...
✅ Суши: риск отравлений и кишечных инфекций
Содержание: Суши в питании европейцев и россиян Опасные паразиты: виноваты суши или нет? А суши ли это: не та рыба, морепродукты и компоненты Заморские деликатесы: риск кишечной инфекции Отравления и аллергия Современное питание стало не в пример разнообразнее, чем это было еще тридцать лет назад. Многие могут позволить ...
✅ 10 малоизвестных фактов о младенцах
Малыш, недавно появившийся на свет, окружен любовью взрослых членов семьи и их заботой, без нее он не может обойтись. Некоторые родители считают, что нежной привязанности и ласки вполне достаточно, чтобы ребенок правильно развивался и был счастлив, но это не так. Важно ...
✅ Как похудеть на яблоках в короткий срок: 2 простых и сытных варианта
Яблоки – это один из самых распространенных и любимых фруктов в нашей стране, он очень популярен у худеющих, которые выискивают различные способы похудеть на яблоках. Большое количество полезных веществ, способность утолять голод ...