Ср. Сен 22nd, 2021

Кілька вправ, які допоможуть навчитися чути інтуїцію і знайти з нею контакт.

Якщо інтуїція — це не містичний дар, значить, кожен з нас здатний навчитися чути інтуїцію, треба лише попрацювати над цим. Ось кілька практичних порад і вправ для тих, хто хоче знайти контакт з власним внутрішнім голосом.
«Інтуїція — не доля небагатьох щасливчиків. Це здатність, яка є у кожного з нас, — впевнена арт-терапевт Олена Рижова, ведуча тренінгів інтуїтивного малювання. — Інше питання, чи ми вміємо чути те, що вона намагається до нас донести, і наскільки довіряємо почутому?»
Здатність чути себе і довіряти собі можна розвивати. Для початку спробуйте просто… зупинитися. Зробити зупинку, сповільнитися, заспокоїти думки.
«Тут допоможе будь-яка медитація, вправи на дихання або техніки «заземлення», — пояснює Олена Рижова. Сядьте зручніше, зробіть десять повних вдихів і видихів. Поспостерігайте за тим, як ви дихаєте, — ця техніка називається «усвідомлене дихання». Потім спробуйте «заземлитися».
Експрес-метод: підстрибнути і голосно вигукнути: «О!». Завдання — повернутися у власне тіло, перестати бути одночасно в тисячі різних місць, знизити темп, пригальмувати нескінченний потік думок… Звичайно, для цих цілей підійдуть і інші, більш традиційні способи: відпочинок, прогулянки, танці, плавання. Просто вони займають набагато більше часу.
Голос інтуїції зазвичай заглушають раціональні викладки, залізна логіка, незаперечні доводи«Ті ж кошти ми використовуємо і на тренінгах, — продовжує Олена Рижова. — Ми починаємо малювати, тільки коли налагоджується зв’язок з тілом, почуттями і відбувається перемикання на образи, фантазії, мрії — тобто більш тонкі сфери. Іноді ми малюємо прямо руками — будь-яка робота кінчиками пальців (в тому числі в’язання, перебирання крупи) стимулює викид окситоцину, який знижує активність кортизолу — гормону стресу.
Ми заспокоюємося, в голові складається цілісна картина того, що з нами відбувається, і як ніби самі собою спливають відповіді на питання, готові рішення…
Нічого магічного в цьому немає, просто ми дозволяємо правій півкулі зробити свою справу: обробити величезний масив інформації, отриманої з безлічі різних джерел. А самі в цей момент готові почути голос інтуїції, який зазвичай заглушають раціональні викладки, залізна логіка, незаперечні доводи».

Як знайти вірне рішення

«Емоції — це ключовий елемент у процесі прийняття рішень», — переконаний відомий науковий журналіст Джона Лерер.
Уявіть собі, що вибір вже зроблено. Прислухайтеся до своїх переживань та емоцій, спробуйте «просканувати» себе.
Не пропустіть момент, коли з’явиться відчуття полегшення: воно означає, що рішення прийшло від серця
«Більше уваги тілу, — наполягає Олена Рижова. — Считывайте його реакції: захворів шлунок, сіпається око, набрала поперек… Якщо вам страшно, сядьте, подихайте, «заземлитесь» і, коли хвилювання піде, прислухайтеся до себе: чи залишилося відчуття, що рішення правильне? Якщо страх не тільки не пішов, але до нього додалися ще якісь неприємні відчуття, дуже може бути, що ваше рішення невірно».
Не пропустіть момент, коли з’явиться відчуття полегшення: воно означає, що рішення прийшло від серця.

Похожие статьи:  Оберіг для будинку своїми руками

«Багато людей закохані у свій досвід, власні судження про себе і світі, — додають психологи Ев і Марік Хазины, ведучі тренінгу з розвитку інтуїції. — У цьому випадку завдання — розчищати мотлох непрацюючих переконань, спираючись на «тут і зараз», відроджувати власну сутність. Кожен з нас володіє цілим спектром способів сприйняття реальності, серед яких логіка, відчування, тілесні сигнали… Інтуїція — спосіб обробки інформації відразу з усіх цих сфер. Якщо такий навик тренувати, він може видавати нам рішення, що не вимагають доказів».

Як зрозуміти перше враження

«Інтуїтивне мислення дозволяє швидко сформувати враження про людину. Однак дізнатися, наскільки воно було точним, ми можемо тільки постфактум. Інтуїтивні припущення необхідні нам для того, щоб зрозуміти, як діяти, — нам часто доводиться щось вирішувати, не маючи повної інформації», — пише Юджин Седлер-Сміт.
Спробуйте пов’язати перше враження про людину і те, що тіло говорило вам тоді. Ми отримуємо інформацію переважно по одному з трьох каналів — зір (візуали), слух (аудіали), дотик (кінестетики). 65% людей візуали, віддають перевагу картинку тисячі слів, 30% — аудіали, для яких головне — спілкування; лише 5% — кінестетики, які довіряють, в першу чергу, своїм тактильним або рухових відчуттів.
«Протягом життя нам часто доводиться розвивати ті канали, які не надто активні, — розповідає арт-терапевт. — Приміром, у жінки-візуалу народжується дитина-кінестетик… Його ж треба весь час обіймати і цілувати!»
До речі, розвивати кінестетичний канал необхідно всім, хто хоче краще відчувати себе у власному тілі. А для розвитку сприйняття відразу всіх каналів отримання інформації спробуйте таку вправу: сидячи в тиші, відзначайте все, що бачите навколо себе (кольору, руху), що чуєте (звуки, близькі і далекі) і що відчуваєте (вага власного тіла, м’яку подушку).

Як дізнатися свої спонукання

Ми живемо в «левополушарном суспільстві»: з дитинства вчимося планувати, структурувати, розкладати по поличках. А в результаті багато хто звик мислити тільки в звичному форматі і виявляються нездатні вийти з цієї колії, зіткнутися з незвіданим, знайти несподіване рішення…
Арт-терапевт і коуч Домінік Водуазе розробила метод, який дозволяє налагодити контакт між двома півкулями нашого мозку: лівим, відповідальним за логіку, і правим, що відповідає за творчість.
Щоб дати волю фантазії, розчути свої бажання, розгледіти приховані смисли в звичних сюжетах, розташуйтеся в тихому, спокійному місці, прихопивши з собою білі аркуші паперу і набір кольорових олівців — як це зробила наша колега.
ЯК ВИКОНУВАТИ ВПРАВУ
Виберіть тему, яку вам хотілося б зрозуміти ясніше. Напишіть її в центрі аркуша і обведіть в гурток. Потім почніть писати усі слова, які приходять в голову: не редагуйте та не зупиняйте себе, а також не бійтеся повторюватися. Я, наприклад, написала в кружечку слово «робота», а поруч — «редакція», «приятелі», «вчитися», «писати», «інтерв’ю»… Коли місце закінчиться, поверніться до речі в центрі і почніть іншу гілку слів. Якщо ви впевнені визначенням, напишіть «гм» або «е-е-е», а потім повторіть те слово, з якого почали гілку, щоб було від чого відштовхнутися.
Тепер зверніться до лівого півкулі щоб розшифрувати отриману деревоподібну схему. Відзначте однокореневі і повторювані слова. Наприклад, «навчання» і «навчання». Обведіть ці слова в гуртки і з’єднайте між собою. Зафарбуйте вийшло простір… Сюрприз! Ніколи б не подумала, що побачу стільки «радості», розмірковуючи про свою роботу.
Візьміть другий аркуш паперу і випишіть на нього всі часто повторювані слова схеми. Отже, з червоної зони я взяла слово «радість» (воно зустрілося чотири рази), із зеленої — «слухати» (п’ять разів), з помаранчевої — «зустріч», з синьою — «писати». Цікаві асоціації!
«Розташування слів на листку теж має значення: зліва — минуле, справа — майбутнє, вгорі — усвідомленого, внизу — несвідоме», — пояснює Домінік Водуазе.
Спробуйте знайти максимум можливих смислів у отриманої комбінації слів, а потім повісьте схему на холодильник або дзеркало. Спостерігайте кожен день, які думки і почуття будуть прокидатися у вас при погляді на неї.
Такий метод дозволить вам знайти слова, які мають для вас особливе значення і знаходяться поза второваних доріг, звичних рамок і умовностей.

Похожие статьи:  Молитва-оберег от беды и зла

Поделиться

 

Вам также может понравиться

✅ Як ефірні масла впливають на енергетику людини?
З ефірними маслами ваша аура буде очищатися сама собою, без додаткових процедур. Це справжня магія, яка доступна кожному! Як користуватися ефірними маслами Свій позитивний вплив на нас ефірні олії виробляють в той момент, коли ...
✅ Карта Шут таро (Дурак, 0 аркан) — толкование и значение в сочетании с другими картами
...
✅ Новый Китайский гороскоп на 2020 год – прогноз по году рождения и знакам зодиака
Новый Год постепенно приближается и времени до знакомого боя курантов остается не так много. Приоткрыть занавес тайны над собственным будущим поможет Китайский гороскоп на 2020 год. Строго сверенный со звездами, рассказывающими о ...
✅ 9 щасливих прийме про переїзд в нову квартиру
Корисні прикмети, які допоможуть вдало переїхати на нове місце, прихопити з собою удачу! Переїзди, подорожі та зміна обстановки корисно впливають на енергетику людини. Якщо вам належить переїзд, сприймайте це як щось дуже ...
✅ История карт Таро — кто придумал и как создавались колоды
Игральные карты попали в Европу через завоеванную арабами часть Пиренейского полуострова примерно в 70-х годах XIV века. Здесь по видимому и начинается история карт Таро. По крайней мере мы будем предполагать так. Несмотря ...
✅ Гадаем дома: простые и доступные способы гаданий на желание и суженного
Процесс и способы гаданий кажутся достаточно сложными. Гадать знающие люди советуют очень осторожно, поскольку речь идет о судьбе человека. А потому не стоит терять голову, если принято решение с помощью гадательных практик ...