Вс. Авг 1st, 2021

Чим раніше буде виявлена хвороба, тим на більш довгий термін можна буде відсунути найважчі порушення.

Хвороба Альцгеймера – найпоширеніша різновид вікової деменції, за деякими даними, до 70% всіх випадків ослаблення пам’яті і когнітивних здібностей у людей старше 65 років пов’язані саме з цим захворюванням. На жаль, ліки від нього все ще немає: максимум, що може зробити медицина – це уповільнити розвиток хвороби і віддалити, іноді на роки і навіть десятиліття, незворотні зміни. І ефект буде тим сильніше, чим раніше виявлена хвороба. На жаль, коли з’являються перші явні симптоми, хвороба зазвичай вже досягає досить небезпечній стадії. Але, здається, зараз у науки з’явився інструмент, який дозволить виявити хворобу досить рано – років за 10-15 до появи перших симптомів.

Хвороба у краплі крові

Хвороба Альцгеймера – це захворювання головного мозку, що викликає слабоумство, руйнує пам’ять і мислення та змінює поведінку. Структурні зміни в головному мозку починаються за 15-20 років до того, як з’являються симптоми деменції. У головному мозку утворюються бляшки, що складаються з речовини, відомого як бета-форма амілоїду. З часом бляшки стають все більше і міцніше, саме вони заважають зв’язків між нейронами, з-за чого і відбувається порушення когнітивних функцій.
Досі виявити бляшки можна було тільки за допомогою сканування мозку або інвазивного тестування. Однак у 2018 році в академічному журналі EMBO Molecular Medicine, видаваному Європейською організацією молекулярної біології, з’явилася робота групи дослідників, яким вдалося розрізнити в крові нормальний бета-амілоїд і неправильно згорнутий бета-амілоїд. Причому результати аналізу підтверджуються повторним скануванням мозку. Щоб підтвердити точність тесту, автори дослідження також проаналізував зразки крові 809 здорових дорослих: аналіз крові правильно виявляв людей з хворобою Альцгеймера більш ніж в 70% випадків. Автори дослідження вважають, що в середньому аналіз здатний виявити захворювання за вісім років до появи перших симптомів.

Похожие статьи:  7 способов активировать рост новых нейронов — в любом возрасте

І сама хороша новина: цей аналіз вже доступний, у тому числі і в нашій країні.

Як ще можна визначити хворобу Альцгеймера на ранній стадії? Труднощі з пам’яттю

Регулярне забування дат або подій, неодноразове запит однієї і тієї ж інформації, делегування іншим членам сім’ї планування розкладу – всі ці дрібні ознаки ослаблення пам’яті можуть бути симптомом починається хвороби.

Труднощі з плануванням

Якщо раніше акуратний людина раптом забуває вчасно оплатити комунальні платежі або не може порахувати, вірно йому дали здачу в магазині – це може бути проявом стресу або втоми. Але якщо це відбувається регулярно, можливо, це симптом хвороби.

«Втрата» часу або місця

Хворі синдромом Альцгеймера іноді як би виявляють себе в якомусь місці і не можуть згадати, як вони там опинилися. «Йшов в одну кімнату, потрапив в іншу» — це досить точний опис ще одного симптому. Раптово зникли з пам’яті годинник теж повинні насторожити близьких – це поширений симптом захворювання.

Втрата речей

Втрата речей, прагнення класти їх завжди на одне і те ж місці і нездатність знайти, якщо їх хтось перемістив, і навіть звинувачення близьких у крадіжці – все це вже не прояви неуважності чи розсіяність, а симптоми хвороби. На жаль.

Перепади настрою

Підвищене занепокоєння, тривожність, пригніченість і навіть депресія – все це також може бути симптомами хвороби Альцгеймера. Хворі стають більш уразливими або підозрілими – і це не можна залишати без уваги.

Замкнутість

Іноді люди, у яких розвивається хвороба Альцгеймера, відчувають труднощі з підбором слів, як би «втрачають» їх і тому стають мовчазними. Ще один симптом – повторення одних і тих же історій, навіть якщо вони були розказані зовсім недавно.

Похожие статьи:  Когда применяется пластика груди?

Проблеми зі звичними завданнями

Забування правил улюбленої гри, рецепту страви, яке раніше готували чи не кожен день, раптова втрата орієнтації в знайомій місцевості – ще один симптом хвороби.

Проблеми із зором

При хворобі Альцгеймера часто знижується здатність до розрізнення кольорів, а також виникають труднощі з читанням або визначенням відстані.

Поделиться

 

Вам также может понравиться

✅ 10 омолоджуючих продуктів
Ось це так! «Ми — те, що ми їмо. Але я не пригадую, щоб їв такого красеня!» © Сяюча шкіра починається зсередини, і сьогодні ми з'ясуємо, в яких продуктах багатший запас ...
✅ Препараты клетчатки при гастрите: 15 рецептов
Гастрит — это воспаление слизистой оболочки желудка, вызываемое как бактериями, так и неправильным питанием, курением, алкоголизмом, приемом определенных медикаментозных препаратов и постоянным стрессом. Различают острое и хроническое течение болезни. Заболевание может протекать с нормальной, повышенной и пониженной кислотностью желудочного ...
✅ Полезные свойства чеснока
Содержание: При лечении чесноком его полезные свойства помогают справиться с различными заболеваниями. В старину знахари приготавливали из него целебные снадобья. Лишь в редких случаях растение может нанести вред. Происхождение полезного растения Популярная овощная культура насчитывает более чем четырехтысячелетнюю ...
✅ Раціон для зцілення кишечника
Ваше тіло реагує на все, що ви їсте. Якщо вас турбують проблеми з травним трактом, дайте кишечнику шанс на одужання, дотримуючись простих правил харчування. Це означає, що в раціоні повинні переважати ...
✅ Как появляются болезни?
Как появляются болезни и почему от них порой сложно избавиться? Интересный отрывок из известной и популярной книги М.Норбекова «Опыт дурака, или Ключ к прозрению. Первая яма — это условный рефлекс Как он возникает? Представьте, что Вы никогда не видели утюг. Вы подошли к нему, потрогали и обожглись. ...
✅ Правильная чистка зубов: пошаговая инструкция
Каждое наше утро начинается с умывания, в частности — мы чистим зубы. В данной статье мы расскажем вам о том, как правильно чистить зубы, так как большинство людей, несмотря на взрослый возраст, не знают, как правильно это делать. Зачем нужно чистить зубы? Для ...