3 невдалі моделі поведінки під час хвороби, які діти переймають у батьків

Погане самопочуття часто стає для нас чимось більшим, ніж просто нездужання. Приводом відпочити і пожаліти себе або, навпаки, виявити геройство. Які неприємні моделі часто несвідомо копіюють наші діти?

Я найслабша у світі людина

В міру угодований чоловік з книги використовував всі переваги поганого самопочуття по повній: отримував солодощі, турботу, подарунки та обіцянки Малюка стати рідною матір’ю. У книзі це виглядає мило і смішно, в житті – сумно.
Мова йде навіть не про маніпуляції. Швидше, про неможливість прямо заявити про свої бажання. Мама погано себе почуває, і тільки з-за цього не можна шуміти! У неї розколюється голова – це єдина причина, по якій ми готуємо вечерю самі! Сестричка нещодавно перенесла грип, тому апельсин треба віддати їй.
Якщо турботу і увагу в сім’ї можна отримати прямо, просто тому, що потребуєш в ній, доводиться йти обхідним шляхом.
Дитина швидко засвоює та скаржиться на нездужання (а то й серйозно захворює), коли не бажає йти в школу або хоче, щоб мама посиділа поруч і почитала казку.
Набагато краще, якщо кожен з членів сім’ї буде мати право на чашку чаю, добре слово і відпочинок навіть при гарному самопочутті.

Я відчуваю, це серйозно

Ще один популярний тип хворих – це іпохондрики-панікери. Такі дорослі схильні шукати симптоми усіх хвороб і у себе, і у дитини. Голова болить? Це колега в скайпі сьогодні весь день підозріло носом шмыгала. Дитина чхнув? Ну звичайно, я так і знала, що не треба було ходити гуляти в таку погоду. Чоловік блідий? Точно з’їв щось не те, в цих кафе всі прострочені продукти треба їсти вдома.
Часто за такою поведінкою криється підвищена тривожність, якою діти «заражаються» ще швидше, ніж ГРВІ.
Копіюючи дорослого, дитина буде постійно вишукувати у себе симптоми поганого самопочуття і чекати підступу навіть від температури 37,1. Щоб цього не сталося, дуже важливо транслювати спокій і впевненість. Так, можливо, ти трохи прихворів – нічого страшного. Викличемо лікаря і дізнаємося, що робити далі.

Мені погано, але я терплю

До пандемії коронавіруса багато хто вважав прихід на роботу з температурою геройством. Так, я не отсиживаюсь з градусником і не скиглю, як деякі, тому що є справи важливіші. Плюсів від такої практики ніякої – хвора людина і роботу нормально не зробить, і здоров’я інших поставить під загрозу. Але подібний підхід вважався абсолютно нормальним у наших мам і бабусь. Погане самопочуття не привід для відпочинку.
Навпаки, він дає можливість прославитися сильним і самовідданою.
Це переконання вони передали нам, а ми деколи транслюємо правильність такої поведінки дітям. Не пішов в школу через нежиті – помий підлогу і прибери кухню. У тата теж спина болить, але він же їде на дачу! Як правило, таке геройство нічим хорошим не закінчується, так що краще і дітей не привчати, і самим обійтися без нього.

Поділитися з друзями

 

Матеріали по темі:

Сповивання дитини: за і проти
Сповивати новонароджених - давня традиція в наших краях. Вона дозволяла обійтися без одягу, яка була доступна тільки багатим сім'ям, зберегти дитину в теплі, а ...
Навички, які допоможуть дитині (і батькам!) стати успішним
Як навчити дитину швидко і без стресу адаптуватися в умовах стрімких змін в освіті й суспільстві, які навички і спеціальності будуть набирати популярність, а ...
5 міфів про ЕКЗ
ЕКЗ — це процедура, яка дозволила десяткам тисяч жінок і чоловіків відчути радість батьківства. Але навколо процедури ходить багато міфів. Розвіюємо міфи Давайте з'ясуємо найбільш часто ...
Хто є біологічною матір’ю дітей Філіпа Кіркорова?
Діти Філіпа Кіркорова опинилися в центрі уваги громадськості відразу після народження. Тільки самому ледачому журналісту не хотілося дізнатися, хто є матір'ю маленьких Алли-Вікторії і ...
7 міфів про дітей, народжених після ЕКЗ
У багатьох країнах на проведення процедури ЕКО можуть претендувати повнолітні люди по ОМС. Здавалося б, технологія удосконалюється, останнім часом в ній потребують все більше ...
Причини та наслідки кесаріва розтину
Кесарів розтин – це планова або екстрена операція, яку проводять в залежності від ситуації та медичних показань. Детальніше розповідає Нігяр Ісхаковна Аскери, акушер-гінеколог мережі клінік ...