Сб. Сен 18th, 2021

Важко переоцінити роль печінки в роботі організму. Це — фільтр, що очищає кров і видаляє токсичні речовини. Неправильний спосіб життя (хибне харчування, вживання алкоголю, відсутність рухової активності) згубно відбивається на функції печінки. Ось вправи, які відновлюють важливий орган.

Сьогодні багато ведуть малорухливий спосіб життя. Якщо довго сидіти в автомобілі, в офісі), мають місце застійні явища у суглобах, судинах, печінці. Крім загустіння рідин, кожен сприяє застій «розквіту» патогенної мікрофлори і паразитів, які можуть отруювати печінку. Уберегти її від негативних явищ допоможе гімнастика для печінки (робити в ранковий час).

Гімнастика і поради для здоров’я печінки

Фізичні навантаження здатні творити чудеса. Вони допомагають позбутися від цілого ряду захворювань, слугують зміцненню імунітету і підтримують в тонусі. фізична має значення і для правильної роботи такого важливого органу як печінка. Спеціальні вправи допоможуть оптимізувати функції печінки, виступають профілактичним заходом проти загострень.

Ось приклад. Досить поширеним недугою печінки виступає так звана неалкогольная жирова хвороба печінки (НАЖБП). Ожиріння — ключовий фактор, котрий сприяє розвитку даного захворювання. У осіб з ожирінням зниження ваги лише на 7-10% вважається умовою для ослаблення некровоспалительной динаміки в печінці. Якщо є проблеми з жовчним міхуром і жовчовивідними шляхами фізичні навантаження дають можливість оптимізувати циркуляцію жовчі і не дозволяти їй застоюватися. Але при загостренні захворювання навантаження необхідно припинити та проконсультуватися з вашим лікарем щодо фізичної активності.

Ось комплекс простих щоденних вправ для правильної роботи печінки

№ 1

Вправа «велосипед» – у вихідній позиції лежачи на спині підняти зігнуті в колінах ноги і робити рухи, ніби «обертаєте педалі». Працювати 30-60 сек., далі зробити перерву. Виконати вправу знову.

№ 2

Вправа «ножиці» – у вихідній позиції лежачи на спині покласти долоні під сідниці. Підняти випрямлені нижні кінцівки на 10 см від підлоги. Розвести і звести їх, схрещуючи. Працювати 30-60 сек. Зробити перерву. Виконати вправу знову.

№ 3

В положенні лежачи на лівому боці підняти одночасно праву ногу і руку. Зафіксувати положення. Вправа виконується виключно для правої руки і ноги (виходячи з анатомічного розташування печінки).

№ 4

Вправа «брас». Вихідна позиція — лежачи на підлозі на животі. Підняти верхню частину тулуба і здійснювати дії руками, схожі на плавання брасом. Через півхвилини зробити перерву. Виконати вправу знову.

№ 5

Вихідна позиція — сидячи на стільці. Одну ногу залишити на підлозі (ступня повністю стоїть на площині). Другу випрямлену ногу підняти паралельно підлозі. Нахиляти тулуб до прямої ноги слід 10 разів. Проробити те ж для іншої ноги.

№ 6

Вправа «Дятел» – виконувати сидячи на стільці. Одну ногу залишити на підлозі (ступня повністю стоїть на площині). Другу зігнути в коліні і руками підтягнути максимально близько до грудей. Лоб повинен впертися в коліно. Виконати дію 10 разів для кожної ноги.

Похожие статьи:  «Косточка на ноге»? Устраняем проблему

№ 7

Вихідна позиція стоячи, нижні кінцівки разом. Не згинаючи ніг нахилятися вперед. Руки на поясі. Далі виконати 10-15 присідань.

Масажна гімнастика для печінки

Практично всі ці вправи роблять лежачи на правому боці або на четвереньках, тому що зазначені позиції вважаються максимально щадними для печінки. Вони допомагають відтоку жовчі при малому навантаженні на вказаний орган.
Розминочні вправи, що запускає систему кровотоку. У положенні стоячи необхідно виштовхувати своє тіло вгору, при цьому піднімаючись на носок однієї, то іншої ноги. Не забороняється посилити вправа наступним чином: піднімаючись на носок правої нижньої кінцівки, слід нахиляти голову до лівого плеча, а стаючи на носок лівої нижньої кінцівки, — до правого плеча. Проробляти 1-2 хв.
Лягти на спину. Підняти праву руку і в цей же час зігнути ліву ногу, «проїжджаючи» стопою по підлозі, вдихнути через ніс. Повернутися у вихідну позицію — зробити видих через рт. Виконати вправу 5-7 разів.
Лягти на лівий бік, відвести праву руку по напряму вгору і назад — зробити вдих, повернутися в початкове положення – зробити видих. Виконати вправу 5-7 разів.
Лягти на лівий бік, ліву руку підняти прямій вгору, ліву нижню кінцівку зігнути. Підняти праву руку – зробити вдих, зігнути праву нижню кінцівку і притиснути правою рукою коліно до грудей – зробити видих. Виконати вправу 5-7 разів.

Лягти на лівий бік, ліву руку витягнути вперед. Правою нижньою кінцівкою (зігнути коліно), постаратися дістати руку, яка знаходиться на підлозі. Далі, випрямляючи нижню кінцівку, відвести її назад і торкнутися носком ноги підлоги позаду себе. Виконати вправу 3-5 разів.
Лягти на лівий бік, пряму праву нижню кінцівку відвести в сторону вгору. Прийняти вихідну позицію. Виконати вправу 7-10 разів.
У положенні на четвереньках підняти голову і вдихнути повітря. Ковзання постаратися пересунути праву нижню кінцівку вперед між руками – зробити видих через рот. Прийняти вихідну позицію і виконати те ж саме з лівою нижньою кінцівкою.Зазначені навантаження допоможуть прибрати/зменшити застій в печінці і жовчному, активувати утворення жовчі і поліпшити її відділення.
Що необхідно знати! При такому захворюванні як гострий гепатит та хронічного гепатиту в стадії загострення фізична активність вкрай не рекомендується.

Діафрагмальне дихання

Ефективно масажує і добре впливає на печінку та інші органи, розташовані в черевній порожнині, діафрагмальне дихання. Як його виконувати? Необхідно сісти на стілець, спина пряма. Права рука лежить на грудях, ліва – на животі. Необхідно зробити повільний вдих животом (він повинен висуватися вперед). Далі продовжити робити вдих груддю. Ваші руки контролюють вдих. Тепер робити вдих «діафрагмально», з утягиванием живота. Діафрагма підніметься. Завершити вдих груддю. Затримати дихання і шумно, інтенсивно видихнути ротом. Затримувати дихання з часом можна на більш тривалий евремя.
Це необхідно знати! При діафрагмальному диханні вдих здійснюється виключно через ніс і паралельно через голосову щілину, щоб в цей час почути слабкий шиплячий звук. Видих виконується через рот (губи трубочкою/складені «щілиною» таким чином, щоб повітря йшов з легким опором.

Похожие статьи:  Первые зубы и гигиена полости рта у детей

Рекомендації для здоров’я печінки

Корисно їсти малими порціями 4-5 разів на день. Це не дозволить перевантажувати печінку, стимулює відтік жовчі.
Слід вживати як мінімум 1,5 л чистої води протягом дня.
Фізична активність благотворно впливає на печінку. Рекомендовані ранкова зарядка, плавання, ходьба, біг підтюпцем.
Бажано не вживати їжу після 18.00. Допускається перекус у вигляді салату з овочів і фрукти.
Контроль ваги – дуже важливий момент: якщо має місць ожиріння, ваша печінка «намагається» прибрати надлишки жиру в організмі і працює «на посилених обертах», що призводить до швидкого її зношування.
Важливо не дозволяти стресів впливати на ваш стан – вони негативно діють на функції печінки.

Як мінімізувати шкоду алкоголю?

Спиртні напої завдають непоправної шкоди печінки. Важливо постаратися приймати невеликі дози алкоголю і дотримуватися наступних правил:
Спиртне не слід вживати на голодний шлунок.
Якщо трапилося так, що ви п’єте не один напій, важливо дотримуватися послідовність прийому: від слабких до більш «градусних».
Добре закушувати хлібом і картоплею, які виступають природними абсорбентами спиртного і не дають йому всмоктуватися в кров.
Позитивний ефект надає таблетований активоване вугілля.
Під час свята за столом намагатися якнайменше вживати страв з майонезом. Зазначений продукт надзвичайно навантажує печінку і без алкоголю.
Те ж стосується жирного, смаженого, копченого, маринадів.

Поделиться

 

Вам также может понравиться

✅ Как лечить ожоги от солнца, борщевика и медуз
Знаете, чем прекрасно нынешнее хмурое лето? Вы — особенно те, кто не едет в отпуск — практически полностью застрахованы от ожогов. Статья для тех, кто едет. Солнечные ожоги — это не единственный побочный эффект хорошей погоды. Те, кто отдыхает на даче или ...
✅ Как убрать отек с лица в домашних условиях — снимаем отечность быстро
Содержание: Отечность лица может возникнуть по разным причинам, например, при злоупотреблении жидкостью незадолго до сна, после бурной вечеринки с распитием спиртных напитков, из-за проблем с почками или сердцем. Существует масса методов, позволяющих устранить данную проблему. Именно о них ...
✅ 5 вреднейших привычек, ведущих к быстрому старению
Эти пять вреднейших привычек – как пять пальцев, которые дружно складываются в кулак, грубо и беспощадно бьющий по организму и расшатывающий здоровье. Этот кулак выколачивает из него молодость, силы и природную способность ...
✅ Выбираем правильный тонометр: плюсы и минусы, о которых нужно знать
Иногда гипертонию называют «тихим убийцей», ведь у многих людей с высоким кровяным давлением нет никаких очевидных признаков. Они даже не подозревает, что в течение многих лет они находятся в группе риска и ...
✅ Африканское (марокканское) черное мыло Savon Noir
Относительно недавно европейки открыли для себя африканское черное мыло. Оно имеет несколько разновидностей, сделанных по отличающейся рецептуре. В центре нашего внимания сегодня — африканское (марокканское) мыло Savon Noir, его свойства, польза для кожи лица и тела. Это ...
✅ Когда больно по ночам: судороги в ногах
Содержание: Судороги и их происхождение Боль и судороги Судороги в ногах у беременных Как купировать боль? Такое состояние, как судороги, знакомо всем. Неконтролируемое сокращение мышц доставляет массу неприятных, а порой и болезненных ощущений, и часто видимой причины, по которой они могут возникнуть, нет. Судороги и их происхождение По наблюдениям специалистов, конечности ...