Вправи для порятунку печінки

Важко переоцінити роль печінки в роботі організму. Це — фільтр, що очищає кров і видаляє токсичні речовини. Неправильний спосіб життя (хибне харчування, вживання алкоголю, відсутність рухової активності) згубно відбивається на функції печінки. Ось вправи, які відновлюють важливий орган.

Сьогодні багато ведуть малорухливий спосіб життя. Якщо довго сидіти в автомобілі, в офісі), мають місце застійні явища у суглобах, судинах, печінці. Крім загустіння рідин, кожен сприяє застій «розквіту» патогенної мікрофлори і паразитів, які можуть отруювати печінку. Уберегти її від негативних явищ допоможе гімнастика для печінки (робити в ранковий час).

Гімнастика і поради для здоров’я печінки

Фізичні навантаження здатні творити чудеса. Вони допомагають позбутися від цілого ряду захворювань, слугують зміцненню імунітету і підтримують в тонусі. фізична має значення і для правильної роботи такого важливого органу як печінка. Спеціальні вправи допоможуть оптимізувати функції печінки, виступають профілактичним заходом проти загострень.

Ось приклад. Досить поширеним недугою печінки виступає так звана неалкогольная жирова хвороба печінки (НАЖБП). Ожиріння — ключовий фактор, котрий сприяє розвитку даного захворювання. У осіб з ожирінням зниження ваги лише на 7-10% вважається умовою для ослаблення некровоспалительной динаміки в печінці. Якщо є проблеми з жовчним міхуром і жовчовивідними шляхами фізичні навантаження дають можливість оптимізувати циркуляцію жовчі і не дозволяти їй застоюватися. Але при загостренні захворювання навантаження необхідно припинити та проконсультуватися з вашим лікарем щодо фізичної активності.

Ось комплекс простих щоденних вправ для правильної роботи печінки

№ 1

Вправа «велосипед» – у вихідній позиції лежачи на спині підняти зігнуті в колінах ноги і робити рухи, ніби «обертаєте педалі». Працювати 30-60 сек., далі зробити перерву. Виконати вправу знову.

№ 2

Вправа «ножиці» – у вихідній позиції лежачи на спині покласти долоні під сідниці. Підняти випрямлені нижні кінцівки на 10 см від підлоги. Розвести і звести їх, схрещуючи. Працювати 30-60 сек. Зробити перерву. Виконати вправу знову.

№ 3

В положенні лежачи на лівому боці підняти одночасно праву ногу і руку. Зафіксувати положення. Вправа виконується виключно для правої руки і ноги (виходячи з анатомічного розташування печінки).

Похожие статьи:  Как избавиться от запаха алкоголя изо рта

№ 4

Вправа «брас». Вихідна позиція — лежачи на підлозі на животі. Підняти верхню частину тулуба і здійснювати дії руками, схожі на плавання брасом. Через півхвилини зробити перерву. Виконати вправу знову.

№ 5

Вихідна позиція — сидячи на стільці. Одну ногу залишити на підлозі (ступня повністю стоїть на площині). Другу випрямлену ногу підняти паралельно підлозі. Нахиляти тулуб до прямої ноги слід 10 разів. Проробити те ж для іншої ноги.

№ 6

Вправа «Дятел» – виконувати сидячи на стільці. Одну ногу залишити на підлозі (ступня повністю стоїть на площині). Другу зігнути в коліні і руками підтягнути максимально близько до грудей. Лоб повинен впертися в коліно. Виконати дію 10 разів для кожної ноги.

№ 7

Вихідна позиція стоячи, нижні кінцівки разом. Не згинаючи ніг нахилятися вперед. Руки на поясі. Далі виконати 10-15 присідань.

Масажна гімнастика для печінки

Практично всі ці вправи роблять лежачи на правому боці або на четвереньках, тому що зазначені позиції вважаються максимально щадними для печінки. Вони допомагають відтоку жовчі при малому навантаженні на вказаний орган.
Розминочні вправи, що запускає систему кровотоку. У положенні стоячи необхідно виштовхувати своє тіло вгору, при цьому піднімаючись на носок однієї, то іншої ноги. Не забороняється посилити вправа наступним чином: піднімаючись на носок правої нижньої кінцівки, слід нахиляти голову до лівого плеча, а стаючи на носок лівої нижньої кінцівки, — до правого плеча. Проробляти 1-2 хв.
Лягти на спину. Підняти праву руку і в цей же час зігнути ліву ногу, «проїжджаючи» стопою по підлозі, вдихнути через ніс. Повернутися у вихідну позицію — зробити видих через рт. Виконати вправу 5-7 разів.
Лягти на лівий бік, відвести праву руку по напряму вгору і назад — зробити вдих, повернутися в початкове положення – зробити видих. Виконати вправу 5-7 разів.
Лягти на лівий бік, ліву руку підняти прямій вгору, ліву нижню кінцівку зігнути. Підняти праву руку – зробити вдих, зігнути праву нижню кінцівку і притиснути правою рукою коліно до грудей – зробити видих. Виконати вправу 5-7 разів.

Похожие статьи:  Пекан — польза орехов для мужчин и женщин!

Лягти на лівий бік, ліву руку витягнути вперед. Правою нижньою кінцівкою (зігнути коліно), постаратися дістати руку, яка знаходиться на підлозі. Далі, випрямляючи нижню кінцівку, відвести її назад і торкнутися носком ноги підлоги позаду себе. Виконати вправу 3-5 разів.
Лягти на лівий бік, пряму праву нижню кінцівку відвести в сторону вгору. Прийняти вихідну позицію. Виконати вправу 7-10 разів.
У положенні на четвереньках підняти голову і вдихнути повітря. Ковзання постаратися пересунути праву нижню кінцівку вперед між руками – зробити видих через рот. Прийняти вихідну позицію і виконати те ж саме з лівою нижньою кінцівкою.Зазначені навантаження допоможуть прибрати/зменшити застій в печінці і жовчному, активувати утворення жовчі і поліпшити її відділення.
Що необхідно знати! При такому захворюванні як гострий гепатит та хронічного гепатиту в стадії загострення фізична активність вкрай не рекомендується.

Діафрагмальне дихання

Ефективно масажує і добре впливає на печінку та інші органи, розташовані в черевній порожнині, діафрагмальне дихання. Як його виконувати? Необхідно сісти на стілець, спина пряма. Права рука лежить на грудях, ліва – на животі. Необхідно зробити повільний вдих животом (він повинен висуватися вперед). Далі продовжити робити вдих груддю. Ваші руки контролюють вдих. Тепер робити вдих «діафрагмально», з утягиванием живота. Діафрагма підніметься. Завершити вдих груддю. Затримати дихання і шумно, інтенсивно видихнути ротом. Затримувати дихання з часом можна на більш тривалий евремя.
Це необхідно знати! При діафрагмальному диханні вдих здійснюється виключно через ніс і паралельно через голосову щілину, щоб в цей час почути слабкий шиплячий звук. Видих виконується через рот (губи трубочкою/складені «щілиною» таким чином, щоб повітря йшов з легким опором.

Рекомендації для здоров’я печінки

Корисно їсти малими порціями 4-5 разів на день. Це не дозволить перевантажувати печінку, стимулює відтік жовчі.
Слід вживати як мінімум 1,5 л чистої води протягом дня.
Фізична активність благотворно впливає на печінку. Рекомендовані ранкова зарядка, плавання, ходьба, біг підтюпцем.
Бажано не вживати їжу після 18.00. Допускається перекус у вигляді салату з овочів і фрукти.
Контроль ваги – дуже важливий момент: якщо має місць ожиріння, ваша печінка «намагається» прибрати надлишки жиру в організмі і працює «на посилених обертах», що призводить до швидкого її зношування.
Важливо не дозволяти стресів впливати на ваш стан – вони негативно діють на функції печінки.

Похожие статьи:  Хвороби, які підвищують ризик розвитку синдрому Альцгеймера

Як мінімізувати шкоду алкоголю?

Спиртні напої завдають непоправної шкоди печінки. Важливо постаратися приймати невеликі дози алкоголю і дотримуватися наступних правил:
Спиртне не слід вживати на голодний шлунок.
Якщо трапилося так, що ви п’єте не один напій, важливо дотримуватися послідовність прийому: від слабких до більш «градусних».
Добре закушувати хлібом і картоплею, які виступають природними абсорбентами спиртного і не дають йому всмоктуватися в кров.
Позитивний ефект надає таблетований активоване вугілля.
Під час свята за столом намагатися якнайменше вживати страв з майонезом. Зазначений продукт надзвичайно навантажує печінку і без алкоголю.
Те ж стосується жирного, смаженого, копченого, маринадів.

Поділитися з друзями

 

Матеріали по темі:

Спортивные Игры Для Детей
Спорт — очень важная и даже необходимая часть жизни любого человека, а тем более ребенка, дающая с самого детства самое главное, здоровье. Спорт дает очень важные качества, он воспитывает ...
Съешьте этот завтрак и пищеварительная система заработает как часы, а жир уйдет в кратчайшее время
От утреннего приема пищи, а проще, завтрака, зависит работа организма в течение дня. Завтрак влияет на обмен веществ, работу желудочно- кишечного тракта и даже настроение. А уже от утреннего настроения и настроя ...
Высокий эмоциональный интеллект: какие болезни он помогает предотвратить
Неумение управлять своими эмоциями и анализировать их способно привести к тяжелым психологическим состояниям. Это неприятно и зачастую ведет к болезням тела. Нельзя недооценивать сферу чувств и переживаний — именно она в конечном ...
Продукти, які допоможуть зберегти зір на довгі роки
Щоб підтримувати повноцінний зір, необхідно включати в раціон продукти, багаті певними речовинами. Настав час переглянути меню. Які саме фрукти, ягоди та овочі корисні ...
Запеченная рыба лечит сердечную недостаточность
Регулярное употребление запеченной рыбы помогает снизить шансы сердечной недостаточности у пожилых женщин, полагают авторы нового исследования. Однако употребление жареной рыбы, даже в небольших количествах, может иметь ...
Болит Пятка и Больно Наступать — Что Делать и Как Лечить?
На протяжении всей жизни человек постоянно находится в движении. При этом его опорно-двигательная система испытывает колоссальные нагрузки. Чтобы исключить или существенно снизить вероятность травмирующего фактора, мудрая ...