Вт. Сен 21st, 2021

Вальгусна деформація виникає з-за неправильного положення стоп і суглобів пальців ніг. При вальгусе людина під час ходьби ставить стопи так, що пальці вивертаються назовні, а вага розподіляється не рівномірно по площі стопи, а по внутрішньому краю.
І склепіння стопи уплощается. При цьому контури ніг набувають Х-подібний вигляд.

Красиві ноги і летить хода – мрія будь-якої людини. На жаль, якщо ви невдало підбираєте взуття, маєте малорухливий спосіб життя або страждаєте остеопорозом, стопа може прийняти неправильне, викривлене положення. І ось що в результаті відбувається з ногами.

Гімнастика для профілактики вальгусной деформації стопи

Вальгус стоп – патологія, що виникає із-за деформації стоп і суглобів пальців ніг. Термін valgus перекладається з латини як «кривоногость». Досить точне визначення.

Причини розвитку вальгуса

При вальгусе людина під час ходьби ставить стопи так, що пальці вивертаються назовні, а вага розподіляється не рівномірно по площі стопи, а виключно по внутрішньому краю. В результаті ущільнюється звід стопи. Але це ще не все. Обриси ніг набувають Х-подібний вигляд.
Вальгусна стопа у дитини може бути вродженою та набутою патологією в процесі становлення на ноги. Це може бути спричинено порушеннями у формуванні стопи у внутрішньоутробний період або слабкістю гомілковостопних зв’язок. Проблема без праці діагностується лікарем і підбирається оптимальна терапія.
Вальгусне порушення стопи дорослої людини відбувається за образу життя. До патології призводять:
невідповідна взуття (грають роль висота каблука, слабка фіксація стопи надмірно м’якою взуттям);
ожиріння;
гіподинамія або малорухливий спосіб життя (в результаті слабшає зв’язковий апарат стоп);
остеопороз;
нейром’язові проблеми;
запалення суглобів стопи;
плоскостопість.
Останнє досить часто спостерігається у комплексі з вальгусним п’ятковим відхиленням, і часто доктора пишуть діагноз «плосковальгусная деформація стопи». Якщо у вас є поперечна плоскостопість, то вальгусной деформації вам не уникнути – передня сторона стопи вивертається назовні, великий палець «дивиться» в бік, а біля його основи формується «шишка», яка дуже засмучує своїх володарів.

Похожие статьи:  Как быстро понизить холестерин?

Як зрозуміти, що пора записатися на прийом до ортопеда і встановити точний діагноз?

Про це свідчать:
Х-подібний силует ніг (коліна сходяться, а стопи розставлені);
викривлена взуття;
втома ніг, больові відчуття в гомілкостопі, колінах.Лікування не варто затягувати, і при першій же підозрі має сенс записатися на консультацію до лікаря — ортопеда. Якщо не забезпечити своєчасне лікування, відбувається деформація суглобів стоп, розвивається бурсит. В перспективі не виключені також артрози і остеохондроз. 2-й і 3-й пальці ніг набувають «молотообразный» вид, перестають брати участь у ходьбі. Людина не може нормально розподілити вагу на всю площу стопи, з’являється зайве навантаження на колінні суглоби і хребетний стовп, погіршується постава.
Як уникнути описаних симптомів вальгуса? Насамперед вибираємо комфортне взуття на кожен день. Щоб стопа не «ходила» вільно при постановці ноги, взуття виступає в ролі фіксатора, одночасно не повинна сковувати рух стопи в процесі ходьбі. Каблук має сенс вибирати не вище чотирьох сантиметрів. Протягом дня давайте своїм ногам відпочинок: якщо робота стояча або довга ходьба, знаходите можливість сідати кожні дві години хоча б на десять хвилин, можна просто міняти положення.

Корисно буде виділити час для профілактичних вправ на зміцнення зв’язок і м’язів стопи. Це не завадить, навіть якщо ви не відзначаєте симптомів вальгуса.
Гімнастичний комплекс схожий на гімнастику від плоскостопості. Його практикують і при плоскостопості.

Профілактична гімнастика проти вальгуса ніг

Відтягуємо шкарпетки від себе – до себе. Виконуємо 8-10 разів.
Виконуємо кругові рухи стопами за і проти годинникової стрілки. Виконуємо 8-10 разів.
Внутрішнім краєм лівої стопи ладнаємо праву гомілку, роблячи рухи вгору-вниз (виконуємо 5-6 разів). Далі міняємо ноги.
Вихідне положення — сидячи на стільці. Сгребаем під себе пісок. Якщо реального піску немає, можна уявити його собі.
Катаємо стопами предмети овальної/круглої конфігурації в ході декількох хвилин.
Початкове положення – стоячи. Приподнимаемся на носочках. Виконуємо 8-10 разів.
Присідаємо, не відриваючи п’ят від підлоги якомога глибше (наскільки дозволить колінний суглоб). Виконуємо 8-10 разів.
Ходьба по поверхні, посипаною камінцями, піском, по траві.
Ходьба у ванні з теплою водою в ході 15 хв. Дно викладаємо дрібною галькою, можна постелити масажний килимок. Температура води становить 34-36º С. Рівень води — до щиколоток.

Похожие статьи:  Капоэйра: танцуй, пока молодая!

Поделиться

 

Вам также может понравиться

✅ Як зберегти здоров’я і перемогти втому
Ось це так! Що робити, щоб сон був дійсно корисним, і яких шкідливих звичок варто уникати, щоб залишатися здоровою — розповідають китайські експерти.Спіть по вісім годин, але прокидаєтеся розбитою? Може бути, ...
✅ Топ-15 рецептов простых и вкусных веганских салатов
Веганами называют особых вегетарианцев, которые в своем подходе к питанию отказываются не только от мяса и рыбы, но и от любых других продуктов животного происхождения, включая яйца, мед и любые молочные продукты. В настоящий момент в мире насчитывается более 400 млн. вегетарианцев, из которых более ...
✅ Как начать слушать свое тело и давать ему то, что в чем оно нуждается
«И я тихо сказала своему телу: «Я хочу быть твоим другом». Оно глубоко вздохнуло и ответило: «Я жду этого всю свою жизнь», – Наира Вахид. Большую часть своей жизни я заботилась о своем ...
✅ Полезные привычки для здоровья из разных стран мира
Содержание: Наряду с официальными способами лечения и профилактики в каждой стране мира есть свои народные рецепты и средства. Некоторые продукты питания становятся настолько популярными, что их нередко возводят в ранг полезных привычек для здоровья на государственном уровне. Но когда мы имеем дело ...
✅ Жимолость: полезные свойства и противопоказания
В садах можно встретить высокий статный кустарник высотой до 2 м с мелкими ягодами синего цвета с сизым налетом. Это жимолость — одна из самых скороспелых культур в нашем регионе. Пищевую ценность имеет лишь синяя дальневосточная ягода жимолость, полезные свойства и противопоказания ...
✅ Кисломолочный напиток ряженка — польза и вред для организма, рецепт приготовления в домашних условиях.
Ряженка — знакомый всем кисломолочный напиток, имеющий нежный вкус и желтовато-кремовый оттенок.  Получают ряженку из топленого молока, применяя брожение с добавлением болгарской палочки и молочнокислых стрептококков.  В статье будет подробно рассмотрена польза ряженки для организма, в том числе — для детей, беременных, ...