Вправи при вальгусной деформації стопи

Вальгусна деформація виникає з-за неправильного положення стоп і суглобів пальців ніг. При вальгусе людина під час ходьби ставить стопи так, що пальці вивертаються назовні, а вага розподіляється не рівномірно по площі стопи, а по внутрішньому краю.
І склепіння стопи уплощается. При цьому контури ніг набувають Х-подібний вигляд.

Красиві ноги і летить хода – мрія будь-якої людини. На жаль, якщо ви невдало підбираєте взуття, маєте малорухливий спосіб життя або страждаєте остеопорозом, стопа може прийняти неправильне, викривлене положення. І ось що в результаті відбувається з ногами.

Гімнастика для профілактики вальгусной деформації стопи

Вальгус стоп – патологія, що виникає із-за деформації стоп і суглобів пальців ніг. Термін valgus перекладається з латини як «кривоногость». Досить точне визначення.

Причини розвитку вальгуса

При вальгусе людина під час ходьби ставить стопи так, що пальці вивертаються назовні, а вага розподіляється не рівномірно по площі стопи, а виключно по внутрішньому краю. В результаті ущільнюється звід стопи. Але це ще не все. Обриси ніг набувають Х-подібний вигляд.
Вальгусна стопа у дитини може бути вродженою та набутою патологією в процесі становлення на ноги. Це може бути спричинено порушеннями у формуванні стопи у внутрішньоутробний період або слабкістю гомілковостопних зв’язок. Проблема без праці діагностується лікарем і підбирається оптимальна терапія.
Вальгусне порушення стопи дорослої людини відбувається за образу життя. До патології призводять:
невідповідна взуття (грають роль висота каблука, слабка фіксація стопи надмірно м’якою взуттям);
ожиріння;
гіподинамія або малорухливий спосіб життя (в результаті слабшає зв’язковий апарат стоп);
остеопороз;
нейром’язові проблеми;
запалення суглобів стопи;
плоскостопість.
Останнє досить часто спостерігається у комплексі з вальгусним п’ятковим відхиленням, і часто доктора пишуть діагноз «плосковальгусная деформація стопи». Якщо у вас є поперечна плоскостопість, то вальгусной деформації вам не уникнути – передня сторона стопи вивертається назовні, великий палець «дивиться» в бік, а біля його основи формується «шишка», яка дуже засмучує своїх володарів.

Схожі статті:  Який зв'язок між проблемною шкірою і гормонами

Як зрозуміти, що пора записатися на прийом до ортопеда і встановити точний діагноз?

Про це свідчать:
Х-подібний силует ніг (коліна сходяться, а стопи розставлені);
викривлена взуття;
втома ніг, больові відчуття в гомілкостопі, колінах.Лікування не варто затягувати, і при першій же підозрі має сенс записатися на консультацію до лікаря — ортопеда. Якщо не забезпечити своєчасне лікування, відбувається деформація суглобів стоп, розвивається бурсит. В перспективі не виключені також артрози і остеохондроз. 2-й і 3-й пальці ніг набувають «молотообразный» вид, перестають брати участь у ходьбі. Людина не може нормально розподілити вагу на всю площу стопи, з’являється зайве навантаження на колінні суглоби і хребетний стовп, погіршується постава.
Як уникнути описаних симптомів вальгуса? Насамперед вибираємо комфортне взуття на кожен день. Щоб стопа не «ходила» вільно при постановці ноги, взуття виступає в ролі фіксатора, одночасно не повинна сковувати рух стопи в процесі ходьбі. Каблук має сенс вибирати не вище чотирьох сантиметрів. Протягом дня давайте своїм ногам відпочинок: якщо робота стояча або довга ходьба, знаходите можливість сідати кожні дві години хоча б на десять хвилин, можна просто міняти положення.

Схожі статті:  Що потрібно знати про закупорки судин

Корисно буде виділити час для профілактичних вправ на зміцнення зв’язок і м’язів стопи. Це не завадить, навіть якщо ви не відзначаєте симптомів вальгуса.
Гімнастичний комплекс схожий на гімнастику від плоскостопості. Його практикують і при плоскостопості.

Профілактична гімнастика проти вальгуса ніг

Відтягуємо шкарпетки від себе – до себе. Виконуємо 8-10 разів.
Виконуємо кругові рухи стопами за і проти годинникової стрілки. Виконуємо 8-10 разів.
Внутрішнім краєм лівої стопи ладнаємо праву гомілку, роблячи рухи вгору-вниз (виконуємо 5-6 разів). Далі міняємо ноги.
Вихідне положення — сидячи на стільці. Сгребаем під себе пісок. Якщо реального піску немає, можна уявити його собі.
Катаємо стопами предмети овальної/круглої конфігурації в ході декількох хвилин.
Початкове положення – стоячи. Приподнимаемся на носочках. Виконуємо 8-10 разів.
Присідаємо, не відриваючи п’ят від підлоги якомога глибше (наскільки дозволить колінний суглоб). Виконуємо 8-10 разів.
Ходьба по поверхні, посипаною камінцями, піском, по траві.
Ходьба у ванні з теплою водою в ході 15 хв. Дно викладаємо дрібною галькою, можна постелити масажний килимок. Температура води становить 34-36º С. Рівень води — до щиколоток.

Схожі статті:  Як не нашкодити жовчного міхура

Поділитися з друзями

 

Матеріали по темі:

Як фітостероли впливають на наше здоров’я
Фітостероли, натуральні компоненти рослин, допомагають знижувати рівень поганого «холестерину» і борються зі старінням шкіри. Скільки соняшникового насіння потрібно з'їсти, щоб отримати виражений ефект і ...
Як не нашкодити жовчного міхура
Рекомендації дуже прості, так що прочитайте і виконуйте! Профілактика завжди краще лікування, правда?Не пропускайте прийоми їжі Жовчний міхур виділяє жовч кожен раз, коли ви ...
Як запобігти камені в нирках
Профілактика каменів у нирках надзвичайно важлива. Камені формуються з відходів життєдіяльності при дефіциті рідини в організмі. Дотримання таких рекомендацій як достатній об'єм рідини, ...
Як визначити хворобу Альцгеймера за аналізом крові
Чим раніше буде виявлена хвороба, тим на більш довгий термін можна буде відсунути найважчі порушення. Хвороба Альцгеймера – найпоширеніша різновид вікової деменції, за деякими даними, ...
Як самостійно розшифрувати аналізи
Чому людина відчуває себе погано при «хороших» аналізах? Які аналізи вказують на запалення або алергічну реакцію? По цій темі виникає безліч питань. Пропонуємо ...
Як схуднути на 6 кг за 1 місяць
Ось ця схема живлення дійсно працює! Олівія Манн, Міранда Керр, Жизель Бюндхен і багато інших це підтверджують!Як скинути 6 кг за місяць «Коли ми ...