Ознаки емоційного виснаження

Ось це так! Темп життя в сучасному світі настільки швидкий, що у деяких вже не залишається сил бігти. Робота, дім, діти, стосунки – на все просто не вистачає сил. В якийсь момент потрібно зупинитися – якщо ви не хочете стати ще однією жертвою «синдрому вигорання».

«Синдром вигоряння» — різновид професійної деформації, що характеризується фізичним і емоційним виснаженням, внаслідок якого людина може втрачати працездатність, сон, апетит та інтерес до життя. Головною причиною синдрому вигоряння є стрес, пише британська газета The Sun.
Нижче ми наводимо список основних ознак розвитку «синдрому вигорання». Якщо ви виявили у себе більшість з них, знайте: вам пора уповільнити темп!

Втома

Це один з найбільш ранніх ознак «вигорання». Почуття втоми — це сигнал організму про те, що він не справляється з навантаженнями.
Все починається з незначної втрати працездатності, а закінчується відчуттям повного безсилля, навіть після тривалого відпочинку.
Якщо вам складно заснути, і ви швидко стомлюєтеся, візьміть відпустку хоча б на кілька днів для відновлення сил.

Похожие статьи:  Секрети довголіття від доктора Рошаля

Тривожність

Постійне відчуття тривоги і занепокоєння — одна з ознак порушень психічного здоров’я, про яке треба дбати не менше, ніж про фізичну.
«Синдром вигоряння» часто починається з легкого напруги і хвилювання, які пізніше можуть розвинутися страх і депресію — а їх лікувати набагато складніше.

Поганий настрій і стрес можуть викликати різкі перепади настрою, пише Medical Daily, а саме чергування таких сильних емоцій, як страх, роздратування, напруження і смуток. На цьому етапі людині стає все складніше контролювати їх, і він «зривається» на колег, друзів та рідних.

Забудькуватість

Перевтома і постійне почуття тривоги не можуть не позначатися на розумових здібностях. Забудькуватість — явна ознака того, що ви занадто багато працюєте.
Нерідко люди, що знаходяться в умовах сильного психологічного тиску, скаржаться на неуважність і часткову втрату пам’яті.
Якщо ви відчуваєте, що вам складно утримати інформацію в голові, постарайтеся знизити рівень стресу. Це можна зробити з допомогою зміни обстановки, спеціального харчування і вправ на розслаблення.

Біль в грудях і голові

При вигорянні» страждає не тільки психічний, але і фізичне здоров’я. Тривале занурення в стан стресу і тривоги може спровокувати біль у грудях і голові, нудоту, прискорене серцебиття, задишку і навіть непритомність.
Від стресу страждає імунна система — «вигорілий» людина стає мішенню для всіляких вірусів і бактерій.
Щоб не допустити ослаблення імунітету намагайтеся добре харчуватися, спати не менше 8 годин в день і відпочивати від роботи.

Похожие статьи:  Силиконовые маски

Апатія

Як згадувалося вище, на ранніх стадіях «вигорання» людина страждає від нападів тривоги, депресії і різких перепадів настрою. Поступово симптоми починають проявлятися все інтенсивніше, і в результаті людина повністю втрачає інтерес до того, що відбувається навколо нього.
Людина з «синдром вигоряння» стає апатичною і байдужим до предметам і людям, які раніше мали для нього велике значення.
Такий стан неминуче веде до ізоляції від соціуму та розвитку важких форм депресії. Якщо ви відчуваєте щось подібне, негайно зверніться до фахівця — вам дійсно потрібна допомога.

Поділитися з друзями

 

Матеріали по темі:

Эффективные упражнения от сутулости для любого возраста
Содержание: Причины появления сутулости и болей в спине Упражнения для избавления от сутулости Профилактика сутулости Сутулость — патологическое нарушение осанки, выражающееся в чрезмерном прогибе верхнего отдела позвоночника назад. При подобном искривлении в первую очередь ...
Продукти, які допоможуть зберегти зір на довгі роки
Щоб підтримувати повноцінний зір, необхідно включати в раціон продукти, багаті певними речовинами. Настав час переглянути меню. Які саме фрукти, ягоди та овочі корисні ...
Який зв’язок між головним болем та печінкою
Головні болі можуть мати безліч різних причин: мігрень, перенапруження, недолік сну і пр. Але мало хто знає про те, що до головних болів часто ...
Потеть — это нормально, и вот почему
В обществе, управляемом поверхностной модой и обсессивно-компульсивной чистоплотностью, пот часто воспринимается как что-то совершенно ужасающее. Пот, безусловно, может быть немного смущающим, особенно если вы на работе, в общественном месте ...
Деревья лечат
Все мы не раз замечали, что во время прогулки в лесу или парке улучшается настроение, появляется бодрость духа, а иногда просто «вырастают крылья». Лечебные и энергетические свойства деревьев известны с давних ...
Правда о фруктах. Польза или вред?
«Ешьте больше фруктов и овощей». Уверена, что вы неоднократно слышали этот совет. И это неудивительно, ведь фрукты употреблялись людьми на протяжении тысячелетий и всегда считались здоровой пищей. Их нам подарила ...