Вт. Сен 21st, 2021

Щитовидна залоза — найбільша залоза внутрішньої секреції, знаходиться в шиї під гортанню. Свою назву отримала завдяки близькому розташуванню до щитовидного хряща. Робота щитовидки полягає у виробництві гормонів, що регулюють важливі процеси в організмі людини.
Які захворювання можуть бути пов’язані з роботою цієї залози?

Щитовидка має велике значення для всього організму. Гормони, вироблені нею, контролюють обмін речовин і стан нервової системи, роботу статевих і молочних залоз. Робота щитовидки управляється гіпоталамусом і гіпофізом. Вона має значення для енергообміну в організмі. Якщо щитовидка синтезує надлишок гормонів, вона таким чином «наказує» клітинам харчуватися глюкозою. І виникає енергія для всіх ключових процесів в організмі. Якщо щитовидка виробляє недостатньо гормонів, в клітини надходить зворотний сигнал. Обмін енергії затримується. І низький вміст гормонів викликає дефіцит енергії в тілі.

Що корисно знати про патології щитоподібної залози, зниженою і гіперфункції цієї залози

Збої в роботі щитовидки можна по праву назвати тихою епідемією сучасності. Подібно ряду сьогоднішніх недуг, частота виникнення патологій щитовидної залози зумовлена екологією, токсинами, стресами. Багато випадків хвороб щитовидки просто не діагностовані. Якщо вчасно не провести терапію, є ризик прогресування ряду розладів: серцево-судинних патологій, безпліддя, депресивних станів, остеопорозу, неврозів.

Ключова робота щитовидної залози полягає у виробництві гормонів (тироксину і трийодтироніну), що регулюють такі процеси в організмі: швидкість обміну речовин, ріст та розвиток.

Хвороби щитовидки

Запалення щитовидної залози (тиреоїдит)

Тиреоїдит руйнує клітини, які синтезують гормони щитовидної залози, і в підсумку є ризик їх нестачі і в перспективі – виникнення патологій.

Знижена функція щитовидної залози (гіпотиреоз)

При ослабленій функції щитовидки гормони не синтезуються в потрібному обсязі. І їх недостатньо надходить у кров. Керує виробництвом гормонів гіпофіз (область мозку), що виробляє стимулюючі щитовидку гормони (ТТГ).

Симптоматика зниженої функції щитовидної залози:

надмірна вага поза зв’язку з калорійністю їжі,
запор,
підвищений холестерин,
стабільна стомлюваність і холодобоязнь,
складності з волоссям і шкірою,
порушення циклу менструацій.

Гіпофункція щитовидної залози (гіпертиреоз)

Виникає, коли щитовидка синтезує надлишок гормонів.

Ознаки надмірно активної функції щитовидки:

втрата ваги,
сильний апетит,
неврози,
тривожність,
прискорене серцебиття,
непереносимість високих температур,
діарея,
паніка,
пітливість,
стомлюваність,
судоми у м’язах,
болі в кісткових тканинах,
діарея, збої в менструальному циклі.
можливі вирячені очі.
У складних випадках не виключені помутніння розуму і кома з недостатністю надниркових залоз та недостатньої згортанням крові.

Похожие статьи:  Рыжиковое масло: полезные свойства и противопоказания, из чего делается

Збільшення щитовидної залози (зоб, струма)

Це розпухання органу, збільшення його ви розмірах. Норми об’єму щитоподібної залози у жінок — 18 мл, у чоловіків – 25 мл У жінок патологія відзначається частіше. Обмацування і УЗД допоможуть констатувати збільшення залози, а також вузли, кісти.

Аутоімунний тиреоїдит (хвороба Хашимото)

Також називають хронічним аутоімунним териоидитом. Це означає, що наш імунітет бачить щитовидку як чужорідне тіло. І приступає до боротьби з ним за допомогою антитіл. Значення у розвитку недуги має спадковість. Розвивається в різному віці, але частіше відзначається в жінок средневозрастной групи.

У цій ситуації допоможе аналіз антитіл до тиреопероксидазе (АТ-ТПО). Референтні показники АТ-ТПО:
Онкологія щитовидкиРак щитовидки – це захворювання, коли має місце безконтрольний ріст клітин органу. Запалення щитовидної залози викликаються патогенними та вірусними організмами, радіоактивним випромінюванням, токсичними речовинами.

Загальні симптоми хвороб щитоподібної залози:

стомлюваність,
сонливість у денний час,
збої сну,
припливи жару,
озноб,
уповільнене серцебиття,
проблеми з функціями пам’яті/концентрації,
порушення циклу менструацій,
порушення нервової системи,
проблеми травлення,
невмотивована зміна маси тіла,
вирячені очі.

Корисно знати:

Запалення щитовидної залози прогресує довгий час.
95% патологій щитовидної залози спровоковані вірусною інфекцією. Решта 5% — радіаційним випромінюванням.
Вірус, що носить назву вірус Епштейна — Барр (ВЕБ), провокує збої у функціях імунітету.

ВЕБ

ВЕБ привернув увагу фахівців на зорі ХХ століття. У той час індустріальні підприємства стали зливати токсичні стоки у водоймища і застосовувати хімікати в агрокультуре.
ВЕБ згодом еволюціонував, і кожне наступне покоління вірусу все більш агресивно.
ВЕБ виступає ключовим фактором цілого переліку патологій, і лікарі не знають, як йому протистояти.
ВЕБ активується при серйозних стресах. Тригерами в даному випадку виступають гормони стресу і токсини.

Як лікувати хвороби щитовидки

Пацієнтам призначають штучні/вироблені з щитовидки тварин медикаменти, вони послаблюють прояви захворювань. Коли терапевтичні заходи не дають бажаного ефекту, застосовується лікування радіоактивним йодом, але вона може завдати більше шкоди щитовидці.
При лікуванні застосовуються і антибіотики, протизапальні препарати (ібупрофен), глюкокортикоїдні гормони (преднізолон) і препарати, що містять гормони щитовидної залози.
Аутоімунне запалення щитовидної залози, що з’явилося на тлі ослабленої функції, лікують гормонами. Проблему вузлів вирішують за допомогою глюкокортикоїдних гормонів/хірургічного втручання.
Фактично, препарати лише гальмують реакцію імунітету на відповідні симптоми. Але полегшення хворобливих проявів не зцілює сам недугу.
Отже: сучасні препарати для терапії щитовидки – це стероїдні речовини, що представляють собою концентрованими гормонами.

Похожие статьи:  Фитоэстрогены в борьбе со старостью

Продукти та добавки для лікування хвороб щитовидної залози

Продукти

червоні водорості (атлантичні)
чорниця – відновлення функцій нервової системи, виведення токсичних сполук з організму
проростки – мають високу концентрацію таких мінералів як цинк і селен, посилюють імунітет
петрушка – усунення надлишку мікроелементів міді та алюмінію
часник – проти вірусів і мікробів
конопляне насіння
кокосове масло — проти вірусів і мікробів
малина – висока концентрація антиоксидантів.

Харчові добавки

Цинк
Вітаміни комплексу B
Л-тирозин – (амінокислота)
Хром
Марганець
Селен
Магній
Вітамін D3.

Поделиться

 

Вам также может понравиться

✅ Высокий эмоциональный интеллект: какие болезни он помогает предотвратить
Неумение управлять своими эмоциями и анализировать их способно привести к тяжелым психологическим состояниям. Это неприятно и зачастую ведет к болезням тела. Нельзя недооценивать сферу чувств и переживаний — именно она в конечном итоге определяет качество жизни человека, его способность справляться ...
✅ Приховані ознаки серцевої недостатності
Ось це так! Хвороби серця і раніше лідирують серед причин передчасної смерті, тому особливо важливо знати їх ранні симптоми і вчасно приймати заходи! Серцева недостатність – це стан, при якому серце не ...
✅ Как похудеть на яблоках в короткий срок: 2 простых и сытных варианта
Яблоки – это один из самых распространенных и любимых фруктов в нашей стране, он очень популярен у худеющих, которые выискивают различные способы похудеть на яблоках. Большое количество полезных веществ, способность утолять голод ...
✅ 7 продуктов для счастья: как стимулировать естественную выработку серотонина и дофамина
Приятное и полезное «лекарство» от печали и тоски! От уровня серотонина и дофамина зависит не только работа нашего мозга, но и настроение, ощущение полноты жизни и радости. Чем он выше – тем меньше ...
✅ Мужчины действительно не умеют читать эмоции женщин, доказано учеными
По данным исследования, опубликованного в журнале PLOS ONE, мужчинам действительно сложно разобраться в эмоциях прекрасной половины человечества, по крайней мере, когда дело доходит до тех чувств, которые женщины выражают глазами. В сравнении со снимками мужчин, представителям сильного пола было вдвойне ...
✅ Инъекции для суставов — обзор препаратов и техника выполнения
Обзор препаратов для инъекций в суставы при болях, воспалении и ограничении подвижности. Описание хондропротекторов, кортикостероидов, лекарств с гиалуроновой кислотой. Особенности метода и техника выполнения. Содержание статьи: Обзор препаратов Кортикостероиды Гиалуроновая кислота Хондропротекторы Углекислый газ Техника выполнения Инъекции для суставов — это важная часть лечения различных ...