Вт. Сен 21st, 2021

Симптоми цукрового діабету досить різноманітні. І їх дуже просто сплутати з іншими станами. Тому люди, у яких розвивається це захворювання, можуть довгий час не звертати увагу на спрагу, проблеми з травленням, надмірне сечовипускання і інші тривожні сигнали організму.

Як визначити, що у людини, можливо, підвищений показник цукру в крові? Ми можемо роками жити з підвищеним цукром і не підозрювати про це, вірніше, не звертати увагу на тривожні ознаки. Головними симптомами даної проблеми є надмірне сечовипускання, надмірна спрага, надмірна голод. Велика кількість людей можуть просто не звертати увагу на такі симптоми, не надавати їм значення. Що ж стоїть за цими симптомами?

Сигнали організму при підвищеному цукрі

Згідно з рекомендаціями ВООЗ, середньостатистична людина повинна вживати в день до 6 ч. ложок цукру. Однак, за інформацією зазначеної вище організації, доросла людина вживає в день приблизно в 4 рази більше цієї норми — близько 22 год. ложечок цукру.

Суть в тому, що на сьогоднішній день в загальному-то не можна відшукати продукти харчування, до складу яких не входив би цукор. Але тіло вчасно сигналізує про те, що організм отримує цукор в надлишку. Яким чином воно повідомляє це?

Підвищений тиск

У людей, стабільно вживають надмірну кількість цукру, артеріальний тиск вище нормального показника Фахівці вважають, що, якщо ви хочете знизити тиск, відмовитися від цукру важливіше, ніж від солі. З раціону має сенс виключити навіть замінники цукру.

Підвищення холестерину

Велика кількість цукру може порушити співвідношення поганого і хорошого холестерину, що негативно позначиться на стані судин і серця. Фахівці припускають, що проблема полягає в можливості фруктози активувати виробництво тригліцеридів і холестерину ЛПНЩ.

Надмірне сечовипускання (поліурія)

Поліурія — результат біологічної та хімічної ланцюгової реакції, яка здійснюється в крові у випадку, якщо надмірна концентрація глюкози виштовхує внутрішньоклітинну рідину в систему кровообігу. Подібним способом організм врівноважує концентрацію глюкози в крові і клітинах. Кров розбавляється внутрішньоклітинної рідиною, і показник глюкози в крові наближається таким чином до норми. Природно збільшується об’єм рідини в крові.
Внаслідок цього у нирках виникає дисфункція. Наші нирки – це своєрідні фільтри, видаляють відходи і повертають очищену рідину в організм. Реабсорбція рідини здійснюється через ниркові канальці, з яких складаються нефрони нирок.
Але, якщо концентрація глюкози в рідині перевищує допустиму межу, можливість реабсорбції ниркових канальців порушується, провокуючи так званий осмотичний діурез (виділення надмірного обсягу урини). Поки показник глюкози не нормалізується, ниркові канальці не відновлять функцію реабсорбції рідини.
Має місце подвійний механізм ланцюгової реакції. Клітини подають воду в кровообіг, а нирки не можуть реабсорбувати цю рідину, безконтрольно виганяють воду з організму. Підсумок — надмірне сечовипускання.
Клінічний показник поліурії – це вихід більш 2,5 л урини в день (здоровий вихід – 1,5 л). При надмірно підвищеному рівні цукру у хворого може мати місце вихід до 15 л.

Надмірна спрага

Полідипсія – природна реакція на дегідратуючий механізм поліурії. Сигнал спраги в головний мозок відправляють осморецептори, клітини гіпоталамуса, контролюючі показник зневоднення крові і пробуджують прагнення пити.
Нерідко людина, відчуваючи спрагу, п’є солодкі напої, що містять багато цукру, таким чином ускладнюючи становище.

Похожие статьи:  Как вода, алкоголь, молоко и другие напитки влияют на организм

Надмірна голод

Сильний голод, спровокований низьким показником інсуліну. Це означає, що кількості інсуліну в крові не вистачає для того, щоб транспортувати молекули глюкози з системи кровообігу в клітини, де вони є паливом в клітинних процесах.
У випадку, коли клітини не отримують глюкозу, вони посилають сигнали через гормони (лептин, грелін, орексин). Зазначені гормони повідомляють гіпоталамуса, що організм потребує їжі. Насправді навколо клітин досить глюкози, вона присутня в крові, але нестача інсуліну не дає можливості її використовувати.

Втрата ваги

Припустимо, людина харчується цілком нормально, але, коли показник глюкози в організмі стабільно підвищений, пацієнт буде худнути. Чому так відбувається?
1. Втрата рідини від надлишкового сечовипускання веде до втрати ваги.
2. Коли показник інсуліну недостатній для метаболізму глюкози, тіло починає спалювати жир з метою забезпечити клітинний обмін речовин.
3. Надлишок виділяється урини має в складі багато калорійної глюкози.

Інфекції

Як відомо, цукор виступає їжею для бактерій і дріжджів.
Інфекції сечостатевих шляхів набагато частіше зустрічаються у представниць слабкої статі, які страждають на діабет, в їх урині виявляються в 2-3 рази частіше бактерії.
Справа в тому, що бактерії і дріжджі харчуються глюкозою і комфортним середовищем для них є теплі, темні й вологі місця.
Також при стабільно підвищений показнику цукру має місце пошкодження нервових тканин. Зазначені ушкодження впливають на можливість сечового міхура повноцінно спорожнятися. А залишається в ньому урина – сприятливе середовище для існування різних бактерій.
Плюс, підвищений показник цукру може уповільнювати кровообіг, що знижує здатність лейкоцитів надходити в уражені зони для боротьби з інфекцією.

Тривале загоєння порізів і ран

Так трапляється тому, що нейтрофіли (лейкоцити) виявляють чутливість до високого показника глюкози. Високий цукор в крові утримує нейтрофіли від прилипання до внутрішніх стінок кровоносних судин, руйнує хемотаксис (контроль хімічних сигналів, направляючий нейтрофілів в область травм/інфекцій) і гальмує фагоцитоз (коли клітини утримують і перетравлюють тверді фракції).
Наступним ускладненням у проблемі загоєння ран виступає обсяг кисню. Його транспортування погіршується внаслідок периферичної нейропатії (пошкодження нерва) або периферичного судинного захворювання. Подібний стану відзначаються при високому показнику цукрі.
Проблемне загоєння ран викликає серйозні ускладнення діабету. Самі легкі рани та ушкодження шкіри можуть розвиватися до некрозу.

Сухість і свербіння шкіри

Головна причина цього явища – надмірне сечовипускання, яке призводить до зневоднення і сухості шкірних покривів.
Також сухість і свербіж викликає недостатній кровообіг. Такі ознаки атеросклерозу, як затвердіння і звуження артерій, досить поширені у пацієнтів, що страждають діабетом.
Ще одне стан шкіри, викликане високим показником глюкози в крові, — діабетична дермопатія. Вона виражається в появі знебарвленого плям на шкірі. Такі ділянки на шкірі втрачають колір через пошкодження капілярів з-за високого показника глюкози. Захворювання є яскравим візуальним ознакою високого рівня цукру.
Також існує зв’язок між високим показником цукру і схильністю до акне.

Помутніння зору

Зазначена проблема — результат дегидратирующего ефекту надмірної сечовипускання. Вище вже говорилося, що, коли концентрація глюкози в крові висока, організм виштовхує рідину з клітин в систему кровообігу. Це має місце і в клітинах очей. Якщо захисна оболонка ока сохне, вона може деформуватися, і око втрачає здатність нормально фокусуватися.
Крім того, високий вміст цукру веде до пошкодження задньої частини ока (ретинопатії), результатом чого може бути настання сліпоти.

Головні болі і проблеми з концентрацією

Голодуючі клітини головного мозку не мають доступу до циркулює в крові глюкози. Мозок поглинає 25% всієї споживаної організмом глюкози. А якщо клітини головного мозку мають проблеми з отриманням цього своєрідного палива, вони починають функціонувати недостатнім чином.
Даний факт провокує труднощі із запам’ятовуванням, мисленням, можливістю зосередитися. Головні болі виникають внаслідок ушкоджень нервів.

Похожие статьи:  Медитация — путь к здоровью

Втома

Якщо вміст глюкози в крові надмірно, тіло не зберігає і не використовує її правильно. Енергія не витрачається ефективно, а клітини не отримують необхідну їм паливо. Підсумок – зниження фізичної енергії на рівні клітин.
Якщо щодня ви відчуваєте себе як вичавлений лимон вже до середини дня, ймовірно, варто переглянути раціон: відмовитися від солодкого кави, кондитерських виробів.

Стабільний запор або діарея стабільна

Обидва стани можуть бути спровоковані високим вмістом глюкози в крові, впливає на конкретні зони кишечника. Якщо під вплив потрапляє тонка кишка — виникає діарея, якщо товста кишка – то запор.
Функції тонкої кишки складаються поглинання поживних речовин із вже перевареної їжі, а функції товстої кишки – в поглинанні води з труднопереваріваемий відходів.
Якщо невропатія з-за високого вмісту глюкози діє на энтеральные нерви в тонкому кишечнику, підсумком виступає дисфункція в рухливості, провокує затримку випорожнення в товсту кишку. Виникає стагнація рідин в тонкій кишці, бактеріальне розростання, і, як наслідок, здуття живота і діарея.
Також пошкодження нервів може гальмувати переміщення відходів по товстому кишечнику. Повільно переміщаються відходи відчувають зневоднення, що провокує запори.

Дратівливість

Високий вміст цукру в крові провокує депресивний стан негативно впливає на можливість мислити і швидко приймати рішення.
Фахівці не мають єдиної думки з цього питання. Одна теорія говорить, що, так як головний мозок залежить від споживання глюкози для нормального функціонування, коливання концентрації останньої діє на церебральну функцію. Друга теорія базується на тому, що всьому виною є швидкість «провідності» мозкового нерва. Також висловлюється гіпотеза взаємодії між маловідомими гормонами і білками.

Поделиться

 

Вам также может понравиться

✅ Как стать выше: заставляем организм расти
Основной фактор роста человека — генетика Следует понимать, что рост человека всегда обусловлен генетическими факторами. Ученые полагают, что рост на 60-80% зависит от генетических показателей. Иными словами, появление высокого ребенка в низкорослой семье весьма маловероятно. Однако это ...
✅ Профилактика острых кишечных инфекций
Острые кишечные кишечные инфекции (ОКИ) — это многочисленная группа заболеваний вызываемых различными микроорганизмами с преимущественным поражением желудочно-кишечного тракта. Как происходит заражение? Все кишечные заболевания имеют фекально-оральный механизм передачи, т.е. заразиться можно через пищу, воду, контактно-бытовым путем. ...
✅ Моете ли вы часто руки с мылом
Руки — это «медицинские инструменты», которыми пользуются чаще всего. Руки трогают, ласкают, ощупывают, греют, хватают, жмут, лечат, массируют, оперируют, чувствуют. Руки часто моют, но недостаточно часто дезинфицируют, в результате чего они могут также заразить человека. Однако дезинфекция ...
✅ Как помочь ребёнку заговорить и нужно ли вообще это делать
«Когда мой ребёнок заговорит? Я (или кто угодно) в этом возрасте уже и стихи, и песни, и „Сон в летнюю ночь“ по ролям разыгрывала!». Вы смотрите на других детей, на себя в воспоминаниях, видите инстаграмы, где милые кудрявые малыши выдают день за днём то, что ...
✅ Почему на Западе нет ’’зеленки’’?
Зеленка« — это народное название распространенного в странах бывшего СССР антисептика. На самой бутылочке вы найдете словосочетание «зеленый бриллиантовый», которым называют один из синтетических анилиновых красителей. Это пояснение мало что разъясняет, на самом ...
✅ Индукционные плиты: вред для здоровья
В повседневной жизни нас окружает множество приборов, которые облегчают наш быт и позволяют больше времени выделять для любимых занятий или общения с родными. Технический прогресс не стоит на месте, — каждый год выпускаются новые ультрасовременные устройства, а их производители заверяют ...