Приховані ознаки серцевої недостатності

Ось це так! Хвороби серця і раніше лідирують серед причин передчасної смерті, тому особливо важливо знати їх ранні симптоми і вчасно приймати заходи!

Серцева недостатність – це стан, при якому серце не може працювати так ефективно, як раніше, і крові, якої воно перекачує, недостатньо для повноцінного функціонування організму. Як і з будь-яким серйозним захворюванням, серцеву недостатність важливо виявити якомога раніше, щоб шкоду заподіяну здоров’ю, був мінімальним – і щоб якомога швидше почати лікування. Ось кілька «тихих» ознак, які можуть попереджати про те, що у вас розвивається серцева недостатність – не пропустіть їх.

Задишка

При серцевій недостатності кровопостачання внутрішніх органів знижується, і їм стає важче працювати. Одними з перших «перебої» помічають легені – і ми отримуємо задишку навіть при виконанні зовсім простих дій, з якими раніше справлялися буквально жартома. Тому якщо ви раптом помітили у себе щось подібне, постарайтеся як можна швидше звернутися до лікаря.

Схожі статті:  Що потрібно знати про герпесі

Набряки

При серцевій недостатності погіршується робота нирок, які не справляються з «утилізацією» солі і рідини – і тіло відповідає набряками, які найчастіше утворюються на ступнях і гомілках. Звичне взуття стає тісніше, а шкарпетки залишають відбитки гумки на шкірі? Зверніться до кардіолога, це може бути серйозним симптомом!

Кашель і хрипи в легенях

Кашель, особливо підсилюється в положенні лежачи і ночами – це дуже серйозна ознака, помітивши який, потрібно відразу звернутися до лікаря. Справа в тому, що при серцевій недостатності в легенях іноді накопичується рідина, яка може призвести до набряку – потенційно смертельного стану.

Втома

Запаморочення після підйому по сходах, втома після легкого прибирання – не поспішайте списувати всі ці симптоми на вік чи навантаження. При серцевій недостатності серце, будучи не в змозі перекачувати досить крові для нормальної роботи життєво важливих органів, компенсує нестачу, позбавляючи харчування м’язи. І ми відчуваємо швидку стомлюваність. Так що обов’язково запишіться до кардіолога, якщо справлятися з повсякденними завданнями стало важче, ніж раніше.

Схожі статті:  Як визначити тиск без тонометра

Проблеми з травленням

Зниження апетиту, відчуття нудоти, розлад шлунка – все це може відбуватися із-за того, що органи травної системи не забезпечуються кров’ю в достатній мірі. І це – ознака що розвивається серцевої недостатності.

Прискорений пульс

Частота пульсу – це один з трьох найважливіших параметрів (поряд з кров’яним тиском і рівнем цукру), які важливо постійно контролювати, щоб зберігати здоров’я серцево-судинної системи. Постійно прискорений пульс говорить про те, що серце відчуває підвищені навантаження і дуже потребує допомоги.

Поділитися з друзями

 

Матеріали по темі:

Як цукор впливає на психічне здоров’я
Дослідження пов'язують солодкі напої, як цукровмісні, так і штучно підсолоджені, з підвищеним ризиком розвитку депресії, причому найвищий ризик пов'язаний з дієтичними фруктовими напоями ...
10 омолоджуючих продуктів
Ось це так! «Ми — те, що ми їмо. Але я не пригадую, щоб їв такого красеня!» © Сяюча шкіра починається зсередини, і ...
Кращі чаї для заспокоєння нервів
Ви часто нервуєте і турбуєтеся? Не можете впоратися зі стресом? Спробуйте ці чаї — вони допоможуть швидко заспокоїти нерви і повернути душевну рівновагу!Глід ...
Як зупинити панкреатит
Панкреатит — це складне захворювання, і в одній статті висвітлити його проблематику не так просто, тому що всі люди хворіють по-різному. Але все ...
Фактори, що сприяють розвитку дріжджових грибків
Пропонуємо ознайомитися з четырехнедельной програми очищення організму, пройшовши яку вдасться позбавитися від такої поширеної у жінок проблеми як надлишок дріжджів. Крім того, дотримуючись ...