Сб. Сен 18th, 2021

Артрит – це ураження суглобів, яке викликається запальними процесами в організмі. Це досить часто зустрічається патологія, головним симптомом її є сильна біль. Знайти гарне самопочуття і не допустити прогресування хвороби, допоможе правильно складений раціон.

Виключивши з вживання продукти, які провокують проблеми, можна вивести зайву рідину, знизити вагу, що створює додаткове навантаження на суглоби, зменшити запальні процеси і больовий синдром.

Продукти, які потрібно виключити при артриті і будь-яких проблемах з суглобами

1. Продукти тваринного походження

М’ясо жирних сортів – свинина, яловичина і качатина, містить у своєму складі арахідонову кислоту. При засвоєнні організмом, вона розщеплюється на окислені похідні жирних кислот, які й провокують запальні процеси, а також погіршують перебіг захворювань.

2. Молочні продукти

Продукти з молока, є головними джерелами таких необхідних мікроелементів, як кальцій і вітамін D, необхідні для формування здорової кісткової тканини. І разом з тим, молочні продукти можуть погіршувати перебіг артриту. Тому приймати рішення, потрібно вживати молочні продукти, повинен тільки лікар.

3. Вуглеводи

Мова йде про рафінованих вуглеводів, які складають основу газованих напоїв, кондитерської випічки, солодощів, майонезу, кетчупу і багатьох консервованих продуктів. Ці смачні, але шкідливі у всіх відносинах ласощі, викликають відкладання зайвої ваги. Крім цього, їх вживання провокує порушення кровопостачання судин, утруднює надходження кисню і поживних речовин до суглобів. Тим самим погіршуючи їх стан.

4. Глютен

Білкова речовина глютен або клейковина є у всіх пшеничних культурах. Вважається, що він може стати одним з факторів, що провокують запальні захворювання. Медичні дослідження підтвердили, що виключення продуктів із жита, пшениці, ячменю, допомагало значно поліпшити самопочуття хворих на ревматоїдний артрит.

Похожие статьи:  Дієта, яка допоможе при болях в колінах

5. Сімейство пасльонових

Соланін, який міститься в баклажанах, перці, помідорах, картоплі – здатен чинити негативний вплив на деяких людей. Він впливає на роботу нервової системи, може стати причиною головних болів і суглобових змін. Деякі люди володіють підвищеною чутливістю до продуктів, що містять алкалоїд соланін, серед них — хворіють на подагру і артритом. Зниження вживання цих овочів може допомогти вирішити багато проблем охорони здоров’я. Є і хороша новина — під час теплової обробки, овочі втрачають до 50% шкідливих речовин.

6. Сіль

Вживання кухонної солі в потрібних пропорціях, необхідно для здоров’я і нормальної роботи організму. Але підвищене вживання солі здатне викликати серйозні порушення в органах і тканинах, і суглобовому апараті людини. Дуже багато солі людина вживає з напівфабрикатами, ковбасними і консервованими виробами. Це сприяє затримці рідини в організмі, відкладенню шкідливих речовин в суглобах, підвищення ваги тіла, посилення запалень і дискомфорту.

7. Смажені продукти

Якщо про шкідливість і користь інших продуктів можна ще посперечатися, то про шкоду жирної пережареної їжі відомо кожному! Так, це смачно, але хворим артритом абсолютно протипоказано. А крім цього, провокує проблеми з серцем, органами і системами травлення і погіршує роботу всього організму.

8. Чай і кава

Кофеїн, який міститься в ранкової чашки міцного тонізуючого напою, вимиває велику кількість кальцію з кісткової тканини. Тим самим, він є одним з факторів, що руйнують кісткову тканину і провокують появу артриту або погіршують його тяжкість.

9. Алкогольні напої

Вживання спиртних напоїв користі організму не приносить. Ніякої і ніколи. Але здатне значно погіршити тяжкість будь-яких захворювань. Тому при будь-яких порушеннях здоров’я лікарі першою справою радять виключити алкоголь. При артриті, навіть найслабші спиртні напої підсилюють запальні процеси в суглобах, провокують набряклість, вимиває калій і сприяє витончення хрящової тканини. А також перешкоджає одужанню, оскільки не дозволяє аналгетичну речовин полегшувати стан хворого.
Запальні процеси в суглобах, можуть стати причиною інвалідності людини. Тому дуже важливо стежити за своїм здоров’ям, вчасно звертатися до лікаря і налагодити харчування. Вести правильний спосіб життя – це найкраща профілактика від усіх хвороб, в тому числі і артриту.

Похожие статьи:  Продукти, які не можна їсти на голодний шлунок

Поделиться

 

Вам также может понравиться

✅ Свойства Коэнзима Q10
Впервые о Q 10 заговорили в середине прошлого века. Над его изучением работали многие химики во всем мире. А в 1978 г. Нобелевскую премию по химии вручили американскому ученому Питеру Митчеллу за изучение кофермента Q10, его свойств и как он воздействует на организм человека. А с 1997 ...
✅ Кипяченая вода: польза и вред
Сегодня редко можно увидеть человека, который пьет воду из-под крана. Зная о состоянии городских водопроводов, экологической ситуации в стране, многие предпочитают покупать бутилированную воду, пользуются фильтрами или подвергают воду кипячению. Что дает термическая обработка ...
✅ Почему на Западе нет ’’зеленки’’?
Зеленка« — это народное название распространенного в странах бывшего СССР антисептика. На самой бутылочке вы найдете словосочетание «зеленый бриллиантовый», которым называют один из синтетических анилиновых красителей. Это пояснение мало что разъясняет, на самом ...
✅ Гендерная революция: атеизация посредством сексуализации
Населению уже не первый год полощут мозги. Это касается разных сфер, но более всего — сферы человеческой сексуальности. Центральные СМИ и левые политики убеждают нас, что в сексе дозволено все, что к нему, собственно, не применимы никакие мо-ральные нормы, ...
✅ Как стать выше: заставляем организм расти
Основной фактор роста человека — генетика Следует понимать, что рост человека всегда обусловлен генетическими факторами. Ученые полагают, что рост на 60-80% зависит от генетических показателей. Иными словами, появление высокого ребенка в низкорослой семье весьма маловероятно. Однако это ...
✅ Здоровая селезенка: 5 правил, которые должен знать каждый
Селезенка – один из тех органов, которые считаются недостаточно изученными, а значит, требуют особо бережного отношения. Этот орган не является жизненно важным и без него можно прожить, но это не значит, что ...