Продукт, який збільшує ризик Альцгеймера

Ось це так! Досить є його півроку, щоб пам’ять стала гірше.

Хвороба Альцгеймера – жіноча хвороба, до 70% пацієнтів саме жіночої статі. І, на жаль, захворіти може кожна з нас. Лікарі попереджають: профілактику слід починати якомога раніше. Але важливо не тільки тренувати мозок, але і навантажувати тіло, а також правильно харчуватися. Транс-жири, швидкі вуглеводи, цукор, алкоголь – все це сприяє утворенню небезпечного білка, який руйнує нейронні зв’язки і в підсумку підвищує ризик хвороби. Втім, деякі продукти, які ми звикли вважати здоровими, також можуть бути небезпечні. Розповідаємо, від чого краще відмовитися.

Небезпечне масло

В журналі Scientific Reports не так давно було опубліковано дослідження, результати якого показують, що регулярне вживання ріпакової олії може збільшити ризик розвитку хвороби Альцгеймера.
Автори дослідження, фахівці з Університету Темпл, розділили лабораторних мишей на дві групи. Тварини з першої групи півроку харчувалися як зазвичай, а миші з другої групи щоденно отримували дві столові ложки ріпакової олії. Через півроку миші пробігли лабіринт, щоб вчені могли перевірити їх когнітивні здібності.
З’ясувалося, що ті тварини, які отримували рапсове масло, не тільки набрали більше зайвої ваги, але і продемонстрували різке погіршення пам’яті.

Дослідники припустили, що регулярне споживання ріпакової олії знижує рівень білка, званого бета-амілоїд 1-40, що бореться з деменцією, у мозку мишей. Цей дефіцит білка дозволив амилоидным бляшкам оточити нейрони їх мозку, що зменшило і пошкодило нейронні зв’язки.
Зрозуміло, для повної впевненості необхідні дослідження за участю людей, але поки лікарі рекомендують обмежити споживання ріпакової олії, замінивши його, наприклад, на оливкову.
А ось ще кілька продуктів, які варто їсти частіше, щоб зменшити ризик деменції.

Похожие статьи:  Профилактика острых кишечных инфекций

Жирна риба

Риба, особливо та, яка живе в холодних північних водоймах, багата корисним жиром, в якому міститься багато кислот омега-3 – дуже корисних сполук, які здатні зменшувати запальні процеси практично у всіх внутрішніх органах людини. Регулярне вживання жирної риби (не менше однієї порції в тиждень) здатне знизити ризик розвитку хвороби Альцгеймера на 60%.

Горіхи і насіння

Ще одне джерело кислот омега-3 – горіхи і насіння. Крім того, вони багаті селеном і вітаміном Е, які також підтримують здоров’я мозку, і антиоксиданти, які серйозно знижують ризик розвитку хвороби Альцгеймера.

Чай

Найдоступніший джерело антиоксидантів – чашка чаю. Причому не важливо, який чай ви віддаєте перевагу: зелений, чорний або улун – всі вони багаті катехінами, які допомагають справлятися з ушкодженнями судин і бореться зі шкідливим впливом вільних радикалів. А зелений чай багатий епігаллокатехін-3-галлатом (EGCG), що зменшує бета-амілоїдні бляшки і тау-клубки, які пошкоджують мозок і підвищують ризик розвитку Альцгеймера.

… і кава

Ранкова чашка кави – ваше таємне зброю в боротьбі з хворобою Альцгеймера. У кавових зернах міститься хімічна речовина, зване эйкозаноил-5-гидрокситриптамид (EHT), яке, як показали дослідження на щурах, захищає від хвороби Альцгеймера. До речі, одна чашка кави «підстьобує» вашу пам’ять і протягом години після того, як ви вип’єте, вам буде простіше запам’ятовувати і відтворювати нову інформацію.

Похожие статьи:  Летние болезни: как справиться с экзогенной гипоксией?

Темний шоколад

Кілька шматочків темного шоколаду з високим вмістом какао (і бажано без цукру) – щоденна норма. У какао-бобах багато антиоксидантів, званих флавоноїдами, які буквально омолоджують мозок, тому що підсилюють кровообіг в області гіпокампу – ділянці мозку, що відповідає за пам’ять і обробку інформації.

Зелені овочі

Листовий салат, рукола, шпинат, базилік і петрушка, інша листова зелень – ці смачні овочі здатні «омолодити» мозок на 11 років! Звучить фантастично, чи не правда? Між тим, це правда: листова зелень містить лютеїн, особливий пігмент, яким допомагає збільшувати кількість сірої речовини в тій частині мозку, яка відповідає за пам’ять і здатність до обробки інформації. А так як ми накопичуємо лютеїн протягом усього життя, то ніколи не пізно і не рано!) почати.

Ягоди

Кілька порцій ягід в тиждень – свіжих або заморожених – дають нам досить антиоксидантів, щоб протистояти окислювальним процесам, які знижують захисної функції мозку. Чашка чорниці або полуниці щоранку – і ваш мозок стане молодше як мінімум на 2 роки.

Похожие статьи:  Здоровье кишечника: 7 признаков неблагополучия и 3 совета для их устранения

Поділитися з друзями

 

Матеріали по темі:

Тайский массаж
Тайский массаж — система массажа, разработанная в Таиланде и развивающаяся под влиянием систем традиционной медицины Индии, Китая и Юго-Восточной Азии. Традиционный тайский массаж выполняется на полу или на твердом матрасе. Клиент ...
Онемение — сигнал организма о проблеме
Содержание: Причины онемения Боль, спазм и зуд: симптомы, сопровождающие онемение Онемение у беременных женщин и детей Как часто утром появляется ощущение, что пальцы рук вроде как не твои. Онемение конечностей, или другой ...
Пластика ног
Липомоделирование — увеличение объема голени собственной жировой тканью (позаимствованной у живота или бедер). Проблема: худая голень Что делать? Установить силиконовый имплант. Операция. Операция проводится под общим наркозом, длится 1-2 часа. ...
Лазерная указка, сварка и другие опасные вещи
Содержание: Как устроен глаз Травмы глаз от лазера, сварки, кварцевой лампы Как определить степень опасности лазера Защита глаз ребенка или подростка от ожогов кварцевой лампой Сварка Лазерные приборы и указки: опасное развлечение для ...
14 редких, но очень полезных круп
Все мы наслышаны о пользе блюд из круп. Они содержат необходимую для пищеварения клетчатку, богаты микроэлементами. Отварные крупы входят в состав салатов, используются как гарниры, основы для каш, ...
Корисні способи використання солі
Надлишок солі в раціоні — це дуже погано для здоров'я. Але це не означає, що сіль сама по собі шкідлива. Вона може бути ...