Сб. Сен 18th, 2021

Ось це так! Досить є його півроку, щоб пам’ять стала гірше.

Хвороба Альцгеймера – жіноча хвороба, до 70% пацієнтів саме жіночої статі. І, на жаль, захворіти може кожна з нас. Лікарі попереджають: профілактику слід починати якомога раніше. Але важливо не тільки тренувати мозок, але і навантажувати тіло, а також правильно харчуватися. Транс-жири, швидкі вуглеводи, цукор, алкоголь – все це сприяє утворенню небезпечного білка, який руйнує нейронні зв’язки і в підсумку підвищує ризик хвороби. Втім, деякі продукти, які ми звикли вважати здоровими, також можуть бути небезпечні. Розповідаємо, від чого краще відмовитися.

Небезпечне масло

В журналі Scientific Reports не так давно було опубліковано дослідження, результати якого показують, що регулярне вживання ріпакової олії може збільшити ризик розвитку хвороби Альцгеймера.
Автори дослідження, фахівці з Університету Темпл, розділили лабораторних мишей на дві групи. Тварини з першої групи півроку харчувалися як зазвичай, а миші з другої групи щоденно отримували дві столові ложки ріпакової олії. Через півроку миші пробігли лабіринт, щоб вчені могли перевірити їх когнітивні здібності.
З’ясувалося, що ті тварини, які отримували рапсове масло, не тільки набрали більше зайвої ваги, але і продемонстрували різке погіршення пам’яті.

Дослідники припустили, що регулярне споживання ріпакової олії знижує рівень білка, званого бета-амілоїд 1-40, що бореться з деменцією, у мозку мишей. Цей дефіцит білка дозволив амилоидным бляшкам оточити нейрони їх мозку, що зменшило і пошкодило нейронні зв’язки.
Зрозуміло, для повної впевненості необхідні дослідження за участю людей, але поки лікарі рекомендують обмежити споживання ріпакової олії, замінивши його, наприклад, на оливкову.
А ось ще кілька продуктів, які варто їсти частіше, щоб зменшити ризик деменції.

Жирна риба

Риба, особливо та, яка живе в холодних північних водоймах, багата корисним жиром, в якому міститься багато кислот омега-3 – дуже корисних сполук, які здатні зменшувати запальні процеси практично у всіх внутрішніх органах людини. Регулярне вживання жирної риби (не менше однієї порції в тиждень) здатне знизити ризик розвитку хвороби Альцгеймера на 60%.

Похожие статьи:  Консервированные маслины — польза и вред для организма, как их делают черными

Горіхи і насіння

Ще одне джерело кислот омега-3 – горіхи і насіння. Крім того, вони багаті селеном і вітаміном Е, які також підтримують здоров’я мозку, і антиоксиданти, які серйозно знижують ризик розвитку хвороби Альцгеймера.

Чай

Найдоступніший джерело антиоксидантів – чашка чаю. Причому не важливо, який чай ви віддаєте перевагу: зелений, чорний або улун – всі вони багаті катехінами, які допомагають справлятися з ушкодженнями судин і бореться зі шкідливим впливом вільних радикалів. А зелений чай багатий епігаллокатехін-3-галлатом (EGCG), що зменшує бета-амілоїдні бляшки і тау-клубки, які пошкоджують мозок і підвищують ризик розвитку Альцгеймера.

… і кава

Ранкова чашка кави – ваше таємне зброю в боротьбі з хворобою Альцгеймера. У кавових зернах міститься хімічна речовина, зване эйкозаноил-5-гидрокситриптамид (EHT), яке, як показали дослідження на щурах, захищає від хвороби Альцгеймера. До речі, одна чашка кави «підстьобує» вашу пам’ять і протягом години після того, як ви вип’єте, вам буде простіше запам’ятовувати і відтворювати нову інформацію.

Темний шоколад

Кілька шматочків темного шоколаду з високим вмістом какао (і бажано без цукру) – щоденна норма. У какао-бобах багато антиоксидантів, званих флавоноїдами, які буквально омолоджують мозок, тому що підсилюють кровообіг в області гіпокампу – ділянці мозку, що відповідає за пам’ять і обробку інформації.

Зелені овочі

Листовий салат, рукола, шпинат, базилік і петрушка, інша листова зелень – ці смачні овочі здатні «омолодити» мозок на 11 років! Звучить фантастично, чи не правда? Між тим, це правда: листова зелень містить лютеїн, особливий пігмент, яким допомагає збільшувати кількість сірої речовини в тій частині мозку, яка відповідає за пам’ять і здатність до обробки інформації. А так як ми накопичуємо лютеїн протягом усього життя, то ніколи не пізно і не рано!) почати.

Похожие статьи:  Скільки вам потрібно білка в добу

Ягоди

Кілька порцій ягід в тиждень – свіжих або заморожених – дають нам досить антиоксидантів, щоб протистояти окислювальним процесам, які знижують захисної функції мозку. Чашка чорниці або полуниці щоранку – і ваш мозок стане молодше як мінімум на 2 роки.

Поделиться

 

Вам также может понравиться

✅ Лучшая зубная щетка: критерии выбора
История зубной щетки: со времен Древнего Египта и до сегодня Вы никогда не задумывались над тем, как зубная щетка появилась на свет? А ведь это самый часто используемый предмет в обиходе. Стоматологическая Династия решила исправить такую неточность и сделать инфографику про историю ...
✅ «Дождь сострадания»: техника, с помощью которой вы укрепите любовь к себе
Вы не можете дать другим людям то, чего у вас нет. Поэтому если вы хотите дарить искреннюю любовь окружающим, вам для начала необходимо полюбить себя. Вы неспособны дать другим людям то, чего у ...
✅ Полезные свойства кунжутного масла
Содержание: На Востоке его называют сезам (сим-сим), что означает «маслянистое растение». Несколько тысячелетий семена кунжута используют в кулинарии и для приготовления полезного масла. Его родиной некоторые считают Индию, другие — Африку. Выращивают в Китае, Корее, Закавказье. Из примерно ...
✅ Как выбрать анатомический матрас
Анатомические матрасы предназначены для обеспечения не просто комфортного, но и здорового сна. Описание конструктивных особенностей, функций и состава таких моделей поможет понять, как выбрать анатомический матрас и не ошибиться с покупкой. Преимущества анатомических ...
✅ Детское питание
Многие правила питания, обозначенные для взрослых, не применимы к детям. Например, перекусывание между основными приемами пищи нормально для детей: они часто нуждаются в дополнительной пище, потому что быстро растут. Что для взрослого человека уже неприемлемо ...
✅ Чай с чабрецом — польза и вред напитка
Содержание: О пользе и свойствах напитка с чабрецом было известно еще древним грекам. Чабрец или тимьян завоевал почетное название «сила духа». В древности люди верили в силу богов, которые могли наказать или одарить. Венок из тимьяна использовали в ритуалах: он символизировал ...