Про нас попереджають судинні зірочки на тілі

З’являються на тілі судинні зірочки можуть бути ознакою хвороби одного з найважливіших органів людського тіла.

Неалкогольная жирова хвороба печінки (НАЖБП) передбачає розвиток негативних станів, викликаних накопиченням жиру в печінці. Нерідко вона спостерігається у людей з ожирінням.
Якщо НАЖБП не лікувати, різко підвищується ризик серйозних ускладнень, при цьому може спостерігатися кілька стадій погіршення, остання з яких може призвести до необоротного пошкодження печінки, пише видання Express, посилаючись на дані Клініки Майо.
«У деяких людей з НАЖБП може розвинутися запалення печінки і прогресувати до вираженого рубцювання (цирозу) і печінкової недостатності», — констатують її фахівці.
У свою чергу фахівці Гарвардської медичної школи відзначають, що головною причиною небезпечної хвороби печінки є надмірна вага, пов’язаний з аномально високим рівнем «поганого» холестерину ЛПНЩ, високим кров’яним тиском, діабет. Одним з пускових механізмів цих проблем вчені вважають регулярне споживання великої кількості оброблених харчових продуктів і вуглеводів, малорухливий спосіб життя.

У міру збільшення числа людей з надмірною вагою збільшується і поширеність небезпечної хвороби печінки через накопичення в ній жиру, підкреслюють експерти.
Симптоми, які б попереджали про НАЖБП, зазвичай не проявляються на початкових стадіях. Якщо говорити про можливі зміни, які можна помітити в якийсь момент, таким, наприклад, бувають судинні зірочки, що виникають на тілі.
«За даними гастроклиник, судинні зірочки на грудях, спині і плечах є можливим попереджуючим знаком жирової хвороби печінки. Також про неї попереджають пошкодження судин на обличчі », — повідомляє Express.
Але точно діагностувати дане захворювання дозволяє тільки медичне обстеження з проведенням спеціального аналізу крові, ультразвукового сканування. Тому при найменшій підозрі на проблеми з печінкою потрібно без зволікання звертатися до лікаря.
Для зниження ризику розвитку цього типу ожиріння печінки вчені рекомендують уникати в раціоні їжі та напоїв з високим вмістом цукру і простих вуглеводів, їсти більше свіжих овочів, фруктів, цільного зерна, стежити за розміром порцій, частіше замінювати насичені жири мононенасиченими або поліненасиченими жирами, особливо жирними кислотами омега-3.

Схожі статті:  Як схуднути на 6 кг за 1 місяць

Поділитися з друзями

 

Матеріали по темі:

Що потрібно знати про герпесі
Згідно зі статистичними даними, практично все населення земної кулі уражено вірусної інфекцією – простий герпес або застуда на губах. Але явні симптоми – ...
Продукти, які допоможуть зберегти зір на довгі роки
Щоб підтримувати повноцінний зір, необхідно включати в раціон продукти, багаті певними речовинами. Настав час переглянути меню. Які саме фрукти, ягоди та овочі корисні ...
Ознаки того, що ви п’єте мало рідини
Ось достатньо ви п'єте води? Навіть якщо здається, що пити не хочеться, можна з'ясувати, що води не вистачає. Як же зрозуміти, що організм ...
Дієта, яка допоможе при болях в колінах
Кожен п'ятий житель планети страждає від остеоартриту. Остеоартрит — одна з найбільш поширених різновидів артриту, від неї страждає кожен п'ятий житель нашої планети. На жаль, ...
Імунні властивості вітаміну С
Вітамін С разом з вітаміном А, вітаміном Е і селеном належить до чотирьох найважливішим антиокислителям в боротьбі з вільними радикалами і служить нашому ...
Що необхідно зробити в 30, щоб не страждати від варикозу 50
Ось це так! З-за гормональних змін у жінок після 50 років різко підвищується ризик розвитку варикозу. Чи знаєте ви, як захистити себе?Стінки наших ...