Симптоми коронавіруса, з якими краще сидіти вдома

Ось це так! Це не кашель і не температура, але з цими симптомами коронавіруса ви можете бути небезпечні для інших, а ваше власне здоров’я — у небезпеці!

Перші симптоми коронавіруса з’являються приблизно на 14-ий день після того, як вірус проникає в наш організм. А от передавати його ми можемо набагато раніше: вже на п’ятий-восьмий день. І ця наша небезпечна здатність зберігається ще протягом двох тижнів після того, як всі симптоми хвороби зникнуть (якщо, зрозуміло, ви не хворієте безсимптомно). Ми всі знаємо основні ознаки хвороби – і намагаємося обмежити спілкування з оточуючими, якщо зауважимо у себе які-небудь з поширених симптомів: кашель, високу температуру, слабкість, головний біль. Але дослідження підтверджують: часто covid-19 супроводжується більш незвичайними ознаками, багато з яких зовсім не характерні для респіраторних інфекцій. Якщо ви помітите у себе щось з перерахованих нижче ознак, постарайтеся не контактувати з оточуючими хоча б 10 днів, дуже уважно стежте за своїм здоров’ям і при найменшому погіршенні обов’язково зверніться до лікаря!

Біль у животі і розлад шлунка

Дуже часто слідом за болем у животі, діареєю і нудотою з’являються і більш традиційні симптоми коронавіруса – як правило, це відбувається протягом декількох днів. Але приблизно в трьох відсотках випадків всі зовнішні прояви Covid-19 обмежуються проблемами з травленням. Якщо ви пережили щось, що нагадує харчове отруєння, на всякий випадок обмежте контакти з оточуючими, аби не передати їм небезпечний вірус.

Схожі статті:  Захворювання, які можна визначити по руці

Головний біль

Цей один з найбільш ранніх симптомів коронавіруса зафіксований у приблизно 8% перехворілих. Лікарі вважають, що сильна головний біль може бути викликана нестачею кисню, який в свою чергу утворюється з-за погіршення роботи легенів.

Запаморочення, проблеми з пам’яттю, сонливість

Вчені, що вивчають вплив коронавіруса на організм людини, припускають, що він здатний вражати не тільки органи дихання, але і центральну нервову систему і навіть позначатися на стані головного мозку. Можливо, саме цим пояснюються неврологічні проблеми, з якими стикалися приблизно третина всіх пацієнтів: запаморочення, сплутаність свідомості, сонливість, проблеми з пам’яттю.

Судоми

Ще один симптом, який також може пояснюватися здатністю вірусу вражати клітини нервової системи – легкі судоми кінцівок, а також відчуття «мурашок по шкірі». Якщо раніше ви не були схильні до утворення судом, а останнім часом стали їх за собою помічати, можливо, вам варто приділити особливу увагу своєму здоров’ю і на всяк випадок скоротити контакти з оточуючими.

Синці

Точніше навіть не синці, а незвичайні плями червоного кольору, які з’являються в області пальців ніг. Найчастіше вони з’являються у дітей і підлітків і через деякий час зникають без сліду, однак інколи цей симптом спостерігається і у дорослих пацієнтів. Першими цей ознака коронавіруса описали іспанські лікарі, однак пояснити, які саме процеси викликають появу червоних плям, поки не змогли.

Схожі статті:  Захворювання, які можуть попередити ваші стопи

М’язова слабкість і біль

Слабкість у м’язах, дуже схожа на ту, яка з’являється при грипі, з’являлася у 38% людей з діагностованим коронавірусом. На біль в м’язах скаржилися 15% інфікованих. Найчастіше ці два симптоми супроводжують інші ознаки Covid-19, але в деяких випадках залишаються єдиним проявом хвороби.

Кон’юнктивіт

Як відомо, вірус проникає в наш організм через слизові оболонки, у тому числі і очний. Почервоніння і запалення слизової оболонки очей, а також підвищена сльозотеча, свербіж і печіння можуть свідчити про те, що короновірус вразив наш організм – і потрапив туди саме через органи зору.

Поділитися з друзями

 

Матеріали по темі:

Для чого потрібен вітамін К
Вітамін К відомий своїм позитивним дією на кісткову тканину і серцево-судинну систему. Прийом деяких препаратів може погіршити всмоктування цієї речовини. Джерелом вітаміну К служать ...
Ознаки пневмонії, які не можна пропустити
Ось це так! Запалення легенів іноді маскується під ГРВІБільшість з простуд і респіраторних інфекцій проходять легко і швидко закінчуються, але, на жаль, іноді ...
Як страх і втому пов’язані з роботою наднирників
Надмірна вага у нас асоціюється з порочним харчуванням, а втома — з насиченим графіком життя. Напади незрозумілого страху часто пов'язують з панічними атаками ...
Як повернути судинах еластичність без ліків
Існує хороший метод почистити судини, повернути їм природну еластичність без таблеток.І в цьому допоможе на перший погляд непримітна рослина, яке ми бачимо кожен ...
Ці продукти не варто купувати в супермаркеті
Ось рекомендації, які можуть вас здивувати. Щоб зробити свою продуктову корзину більш здоровою, смачною і економічною, не потрібно обмежувати себе багато в чому. Всього ...
Рослини володіють противірусними властивостями
Рослини здавна використовувалися при лікуванні самих різних захворювань. Людина і сьогодні успішно застосовує їх противірусні, протигрибкові, антибактеріальні можливості. Ось повний перелік цих лікарських ...