Скільки можуть зберігатися в морозилці різні види продуктів?

Всі продукти в залежності від виду мають різні терміни зберігання в морозильній камері.

«„Заморожування“ зберігається довго, в залежності від категорії — від 3 місяців до року і більше (наприклад, горіхи). Важливо, щоб продукт як можна менше „подорожував“ при кімнатній і вуличній температурі від морозильної камери в ритейлі до морозилки будинку. Наприклад, заморожені овочі і страви — найбільш ризикована категорія. Вони дуже швидко набувають температуру навколишнього середовища. Вода в них відтає по дорозі і при попаданні в морозильну камеру відбувається, по суті, часткове повторне заморожування. Різні м’ясні продукти, наприклад, з м’яса птиці, які купуються в магазині, зберігаються від 2-3 місяців до півроку, але я б не рекомендував доводити до максимуму ці терміни, оскільки людина безперервно користується морозилкою, відкриває і закриває її. Якщо мова йде про домашніх заготовках типу ягід, то при гарному якості і герметичності упаковки зберігайте їх спокійно до півроку», — говорить директор з досліджень маркетингового агентства Роман Шалімов.
Як розповіла лікар-дієтолог, терапевт ФГБУН «ФІЦ харчування і біотехнології» Тамара Прунцева, якщо брати м’ясо курей, то термін придатності тушок в індивідуальній упаковці при температурі в морозилці не вище -12 градусів — не більше 8 місяців, -18 градусів — 12 місяців, -25 градусів — 14 місяців.Якщо тушка зберігається в наборі — груповій упаковці — або разделана на частини, то термін зберігання зменшується відповідно: при температурі -12 градусів — 4 і 1 місяць, -18 градусів — 8 і 3 місяці, -25 градусів — не більше 11 місяців.
Заморожені блоки яловичини, конини або оленини зберігаються при температурі -12 градусів — 8 місяців, -18 градусів — рік, -20 градусів — 14 місяців, -25 градусів — 18 місяців.
У свинини і баранини терміни придатності трохи нижче. При температурі -12 градусів термін зберігання становить 5 місяців, -18 градусів — 6 місяців, -20 градусів — 8 місяців, -25 градусів — 12 місяців.
Риба в залежності від сорту зберігається в морозилці в середньому від 6 до 10 місяців при температурі від -18 градусів. Наприклад, цілком форель, лосось, горбуша — від 8 до 9 місяців, осетрові — 6-7 місяців, а оброблені частини — 3-4 місяці. При температурі -25 градусів осетрові будуть зберігатися 9-10 місяців, а горбуша, форель і лосось — 9-11 місяців.
Овочі мають різні терміни придатності в залежності від процесу заморожування, в середньому від 6 до 12 місяців при температурі -18 градусів. Дозволяється короткочасне зберігання при температурі -12 градусів (30 діб), а при -8 градусів — 7 діб.
Зелень при шокового заморожування зберігається в морозилці 3 місяці, якщо температура -18 градусів, то від 6 до 12 місяців.

Схожі статті:  Симптоми згустку крові в судинах

У грибів строк придатності не більше 12 місяців з дня вироблення. Зберігати їх слід при температурі -18 градусів і відносній вологості повітря не вище 95%. Дозволяється короткочасне зберігання продукту не більше 7 діб) при температурі -15 градусів.
Термін придатності быстрозамороженных фруктів становить не більше 12 місяців, а ягід — 9 місяців.
Охолоджене тісто зберігається 24 години при температурі від +2 до +6 градусів. Термін придатності замороженого тіста — 120 діб при температурі -18…-20 градусів, з начинкою — 60 діб.
Швидкозаморожені готові м’ясні страви і субпродукти в середньому зберігаються до 1 місяця, маргарин і вершкове масло — максимум 4 місяці. Якщо температура доходить до -18 градусів, 120 днів, а при -9 градусів — 2 місяці.
«У заморожених продуктах хімічний склад майже не змінюється, лише зменшується кількість вітамінів і мінералів. Чим швидше продукт заморожується, тим більше зберігаються якості продукту. Зміна кольору не впливає на показники безпеки. Не слід розморожувати продукти і повторно їх заморожувати. Їх смак і зовнішній вигляд погіршуються, а вміст поживних речовин сильно знижується», — вважає лікар-дієтолог, терапевт ФГБУН «ФІЦ харчування і біотехнології» Тамара Прунцева.
При звичайному заморожуванні втрачається близько 35% вихідної якості продуктів, а при шоковій або акустичною — 10%.
«Якщо ми візьмемо кілограмовий шматок м’яса кімнатної температури і покладемо в морозилку при температурі -18 градусів, то він буде „остигати“ 6-7 годин. Чим довше і повільніше йде процес заморожування і чим вище початкова температура, тим більше утворюється кристалів льоду, і вони виходять неоднорідними. В процесі зберігання вони стануть розривати клітинні стінки і капіляри, і при розморожуванні м’ясо „потече“. Шокова і — особливо — акустична заморозка дозволяють уникнути цих негативних ефектів. Але в процесі зберігання — навіть в ідеальних умовах заморожування — змінюється органолептика продукції: смак, запах і клітинна структура. Якості продукції сильніше погіршуються, якщо вона зберігалася без вакуумної упаковки, відкритим способом, а також при розморожування і повторного заморожування. Так, за Гостом повторне заморожування крабових паличок, не допускається», — говорить кандидат технічних наук, доцент, завідувач кафедри «Технології продукції і організації громадського харчування та товарознавства» Московського державного університету технологій і управління їм. К. Р. Розумовського Дмитро Куликов.

Схожі статті:  Курячий суп з гречкою і зеленню

Поділитися з друзями

 

Матеріали по темі:

Соус песто з кедровими горішками і черемшею
Насправді соус песто був придуманий італійськими майстрами високої кулінарії. Із зелені в класичному рецепті Ви можете побачити тільки базилік. У міру поширення популярності соусу ...
Котлети з яловичини, печериць і яблука
Як виявилося, смак яблука, картоплі і цибулі відмінно поєднується в фарші з яловичини. Попередньо обсмажені печериці надають деяку величність і благородство готовим котлет. Якщо ...
Рулетики з філе курки в кукурудзяному коржі
Енчіладас з начинкою - це такі рулетики з філе курки. Курка подається на подушці з пікантного соусу, загорнута в кукурудзяні коржі. Замість кукурудзяних коржів ...
Мідії, запечені з сиром, в пряному соусі
Мідії, запечені з сиром, в пряному соусі, це просте, яскраве і дуже смачне блюдо. Тут зовсім немає жиру, а отже це ще й ...
Суп з курячою печінкою на перловці
Любителям курячих субпродуктів пропонуємо розглянути рецепт приготування недорогого, як зараз кажуть, бюджетного супу з овочами і перлової крупою. Звичайно ж, якщо Ви терпіти не ...
Як зміцнити судини
Кровоносну систему організму складають серце і розгалужена мережа судин. Ця система забезпечує тканини киснем. Пошкодження судин мають різну ступінь небезпеки для здоров'я. Чому ...