Способи запобігання каменів у нирках

Профілактика каменів у нирках надзвичайно важлива. Камені формуються з відходів життєдіяльності при дефіциті рідини в організмі. Дотримання таких рекомендацій як достатній об’єм рідини, мінімум натрію і розумне споживання м’яса — основа здоров’я нирок.

Біль, яку викликають камені у нирках, не можна порівняти ні з якими фізичними стражданнями. При проходженні сечовиділенням камені викликають пульсуючі хвилі — ниркову кольку, — які виштовхують камінь через протоки.

Стратегії запобігання каменів у нирках

Відкладення в сечі — мікроскопічні кристали утворюються в результаті надлишку відходів життєдіяльності при нестачі рідини. Ймовірні причини каменів у нирках: зневоднення, ожиріння, операції зі зниження ваги, неправильне харчування (надлишок солоного або солодкого). Як протистояти цьому явищу?

1. Гідратація

Питна вода необхідна для урини. Вона розріджує кислоти в сечі, в іншому випадку-за їх високої концентрації формуються камені. Цукровмісні напої (газованої води фруктовий сік) створюють оманливе відчуття втамування спраги, але в реальності викликають зневоднення.
Таким чином, питна вода – оптимальний варіант запобігти камені в нирках.
Потовиділення теж сприяє зневоднення.

Схожі статті:  Для чого потрібен вітамін К

2. Зменшити споживання мінералу Na

Харчування з високою концентрацією натрію провокує утворення каменів у нирках, так як це збільшують обсяг іншого мінералу — кальцію в урині.
Певні продукти містять надлишок Na: перероблені продукти, консерви, сир, крекери.

3. Більше рослинного білка

Надлишок тваринного білка (червоне м’ясо, птиця, яйця, морські продукти) сприяє накопиченню сечової кислоти (пуринів). Субпродукти відрізняються максимально високим відсотком пуринів. Тому є сенс замінити частку тваринного білка рослинними варіантами (бобові культури).

4. Сказати «ні» строгій дієті

Багато продукти, багаті поживними речовинами, що містять оксалати (солі щавлевої кислоти). Якщо категорично виключити з раціону оксалати, то ви сформуєте дієту з високим відсотком швидких вуглеводів, так як продукти без оксалатів — це вуглеводи. Мабуть, корисно виключити шпинат, мигдаль (чемпіони по концентрації оксалатів).

5. Не відмовлятися від кальцію

Профілактика каменів у нирках передбачає уникнення кальцію, але його брак може викликати підвищення концентрації оксалатів, збільшуючи ймовірність появи каменів у нирках.
Якщо ви періодично споживаєте продукти з високою концентрацією оксалатів, корисно комбінувати їх з кальцієм (Са). Кальцій і оксалат мають властивість зв’язуватись в кишечнику, тим самим зменшуючи формування каменів. Наприклад, салат з шпинату можна присипати сиром.
Уникання зайвої ваги – важлива стратегія проти каменів у нирках.

Схожі статті:  Як запобігти камені в нирках

6. Здоровий вагу

Ожиріння збільшує ризик формування каменів у нирках. Наприклад, особи з надмірною вагою вживають більше солі і тваринного білка.

7. Підвищити вміст Mg

Магній допомагає знизити ймовірність формування каменів у нирках.

Поділитися з друзями

 

Матеріали по темі:

Поради, які допоможуть дожити до 100 років
Люди, які часто прибирають у своєму будинку, мають високий рівень серотоніну (гормону щастя). Він, у свою чергу, позитивно впливає на хороший сон, правильне ...
Що потрібно знати про герпесі
Згідно зі статистичними даними, практично все населення земної кулі уражено вірусної інфекцією – простий герпес або застуда на губах. Але явні симптоми – ...
Ці продукти не варто купувати в супермаркеті
Ось рекомендації, які можуть вас здивувати. Щоб зробити свою продуктову корзину більш здоровою, смачною і економічною, не потрібно обмежувати себе багато в чому. Всього ...
Неочевидні ознаки гіпертонії, атеросклерозу і стенокардії
Свідчити про поширених захворюваннях серцево-судинної системи можуть неочевидні і різноманітні ознаки. Їх перерахувала доктор медичних наук, професор, заступник генерального директора Національного медичного дослідницького ...
Поради сибірської травниці
Якщо ми беремо чужу їжу, ми порушуємо закон екологічної сумісності – це основний закон Природи. Якщо годувати сіверян ананасами, то люди не зможуть ...
Як самостійно розшифрувати аналізи
Чому людина відчуває себе погано при «хороших» аналізах? Які аналізи вказують на запалення або алергічну реакцію? По цій темі виникає безліч питань. Пропонуємо ...