Східна техніка, яка допоможе нормалізувати тиск

Гіпертонія — досить поширена проблема, яка зачіпає людей середнього та похилого віку. Встановивши діагноз, лікар, як правило, призначає необхідні медикаменти. Також має сенс у якості супутнього засоби застосовувати самомасаж голови.

Гіпертонія долає переважно представників середньої та старшої вікової групи. Типовими симптомами зазначеного захворювання виступають головні болі, запаморочення. При цій проблемі необхідна медикаментозна терапія. Також, супутнім засобом у лікуванні є самомасаж голови. Останній сприятливо впливає на розширення судин, оптимізує кровообіг.

Масаж голови при гіпертонії: комплекс з 13 маніпуляцій

Виконувати дії слід акуратно, не допускаючи пайових відчуттів і дискомфорту.

Розчісування волосяного покриву

Для початку слід 5 разів здійснити удари по голові двома долонями (помірної сили), далі необхідно зігнути пальці і виконати расчесывающие руху пасом за допомогою нігтів. Розділити шевелюру, зробивши пальцями проділ по центру голови (прочесати ліву сторону лівою рукою, а праву – відповідно, інший). Кожну сторону прочесати окремо по 5 разів і на закінчення — десять разів одночасно.

Умивання обличчя

Для початку розтерти долоні. Тепер руками умити своє обличчя, почавши шлях з верхньої області чола і рухаючись до нижньої щелепи. Ліву сторону слід умивати лівою рукою, а праву – відповідно. Рух по поверхні обличчя вгору-вниз приймається за 1. Зробити дію 10 разів.

Масаж голови

Покласти долоні на область верхівки, середні пальці встановити на точку бай-хуей. Далі пальцями виконати масаж від точки бай-хуей у напрямку до інь-тан. Розвести руки, лівим середнім пальцем проводячи з лівої брови до куточка ока, а правим, відповідно, — до правого куточка. Здійснити дію 10 разів.
Обертання і натискання на скроневу область Здійснити натискання на віскі подушечками великих пальців і почати обертати ними. Зробити 10 таких обертань.

Схожі статті:  Ознаки проблем з нирками

Натискання на дві точки фен-чі

Розташувати великі пальці на скроневій області, а інші – на голові. Необхідно рухати великі пальці повз вуха до точок фен-чі. Здійснити натискання і провести по 10 рухів обертання на кожну з точок.

Тиск на точку фен-фу

Правий великий палець розташувати на точці фен-фу, а інші – на голові, тримаючи її в такому положенні. Здійснити натискання на точку великим пальцем, в цей же час «проводячи» окружність. Зробити 10 таких обертань. Тепер слід зробити також — лівою рукою.

Поплескування і «вимішування» великих шийних м’язів

Необхідно захопити шийні м’язи лівої долонею, з зусиллям здавити і енергійно помісити, змінюючи силу тиску. Зробити дію 10 разів кожною рукою.

Масаж вушного завитка

Розташувати великі пальці-на задній частині вушних раковин, а вказівні – безпосередньо в вушні раковини. Здійснити натискання на вуха і як би місити їх з двох сторін, проводячи руху в протилежному напрямку, рухаючись зверху вниз, роблячи акцент на точках, що викликають больові відчуття. Далі слід натиснути пальцями саме на зазначені точки і зробити масаж виїмки, сприяє зниженню тиску. Здійснити дію 10 разів.

Постукування

Необхідно зігнути пальці під кутом 90 градусів. Пальцями лівої руки слід постукати по лівій стороні голови, від середини, а нігтями правої – відповідно, переміщаючись наступним чином: зверху вниз, зліва направо і спереду назад. Провести такі постукування по всій області голови 10 разів.

Схожі статті:  5 корисних властивостей насіння

Защипи і вимішування плечових м’язів

Слід захопити і помісити правою рукою м’язи верхньої області правого плеча. Зробити дію 10 разів, далі зробити таку ж дію правою рукою з відповідним плечем теж 10 разів. На завершення слід зробити масаж кожного плеча 10 разів.

Розслаблення області пахв

10 раз старанно помісити лівою рукою м’язи в центральній області правої пахви, далі пальцями правої руки зробити дію 10 разів з іншого боку. На завершення слід провести масаж двох пахв по 10 разів.

Вимішування точки вей-чжун

Пальцями лівої руки захопити і вимісити м’язи в зоні точок вей-чжун на задній стороні правого коліна 10 разів, провести аналогічну маніпуляцію 10 правою рукою на лівому коліні. Далі слід за допомогою пальців провести масаж обох точок вей-чжун по 10 разів.

Тиск на точки юн-цюань

Великими пальцями слід здійснити натискання на точки юн-цюань у виїмки нижньої сторони стопи на ногах. Натискати і місити зазначені точки, рухаючись по колу, по 10 разів обидві.
Це корисно знати. Голова і обличчя перед проведенням маніпуляцій повинні бути ретельно вимиті і витерті. Нігті повинні бути коротко підстрижені. Перед масажем необхідно добре вимити руки. Здійснюючи натискання і масування точок, не докладати силу надмірно. Спочатку діяти легко, плавно нарощуючи силу. Слід бути уважними, щоб не механічно пошкодити шкіру. У разі, якщо в галузі, необхідної для масажу, є певні пошкодження, має сенс скасувати маніпуляції, щоб не ризикувати зараженням.
Зазначені маніпуляції проводяться при цілому переліку захворювань. До них відносять гіпертонію, церебральний артеріосклероз, гіпотонію, різні неврози. Пацієнти, що страждають зниженим тиском, не повинні масажувати точки, що відповідають за зниження тиску, і точки юн-цюань. Зазначений вище комплекс практикується 1-2 рази в день.

Схожі статті:  Як визначити хворобу Альцгеймера за аналізом крові

Поділитися з друзями

 

Матеріали по темі:

Що потрібно знати про свою групу крові
Група крові або тип крові - це індивідуальні характеристики еритроцитів, що визначаються тими білками і вуглеводами, які знаходяться в мембранах еритроцитів, їх називають антигенами. ...
Як самостійно розшифрувати аналізи
Чому людина відчуває себе погано при «хороших» аналізах? Які аналізи вказують на запалення або алергічну реакцію? По цій темі виникає безліч питань. Пропонуємо ...
Як схуднути на 6 кг за 1 місяць
Ось ця схема живлення дійсно працює! Олівія Манн, Міранда Керр, Жизель Бюндхен і багато інших це підтверджують!Як скинути 6 кг за місяць «Коли ми ...
Корисні способи використання солі
Надлишок солі в раціоні — це дуже погано для здоров'я. Але це не означає, що сіль сама по собі шкідлива. Вона може бути ...
Хвороби, які підвищують ризик розвитку синдрому Альцгеймера
Перевірте, чи не входите ви в групу ризику! Хвороба Альцгеймера - найбільш поширена причина всіх когнітивних розладів, що виникають в літньому віці. На неї ...
У чому різниця між першим і другим типом діабету
Ось це так! ВООЗ попереджає: у світі справжня епідемія діабету. Що потрібно знати, щоб захистити себе?Цукровий діабет – одне з п'яти хронічних захворювань, ...