У чому полягає головна небезпека пневмонії

Раніше лікарі називали пневмонію капітаном армії смерті. Важливо вчасно її роззброїти. Розповідаємо, чому це захворювання заслужило стільки уваги.

Хвороба першим згадував у своїх працях ще Гіппократ (460 р. до н. е). Однак до 19 століття недуга вважався симптомом інших захворювань. Його інфекційну природу виявили тільки в 1875 році.
У 1930-х рр. відкрили пеніцилін, і це стало проривом в боротьбі з бактеріальною пневмонією.Однак донині хвороба залишається лідером за кількістю летальних випадків серед дітей раннього віку.

«Типова» пневмонія

Визначено різні інфекційні причини, що призводять до виникнення захворювання:
бактерії;
віруси;
грибки;
пневмонії змішаного генезу, спричинені відразу декількома агентами з перерахованих.
Серед науковців досі ведуться суперечки навколо кращого опису і класифікації причин та видів захворювання, однак остаточного рішення немає.
«Типову» пневмонію можна розпізнати по кашлю з гнійною мокротою, високій температурі, іноді — біль в області ребер.За ступенем поширення хвороба може захопити частину органу, ціле легке або обидва. Небезпека двосторонньої пневмонії для організму значно вище.

Схожі статті:  Що потрібно знати про свою групу крові

Вчені встановили зв’язок між ризиком виникнення бактеріальної пневмонії і здоров’ям зубів. У людей, які ніколи не були на профілактичний огляд у стоматолога, ризик захворіти опинився на 86% вище, ніж у тих, хто двічі на рік відвідувала дантиста.

Небезпека виникнення пневмонії ускладнюють наступні фактори:

хронічні захворювання легенів;
серцева недостатність;
ендокринні захворювання;
різні імунодефіцитні стани;
перенесені в минулому операції на органах грудної клітки;
куріння і зловживання алкоголем.

Яка пневмонія небезпечніше?

Маючи справу з пневмонією, що насправді ми стикаємося з цілою групою хвороб. Для кожного повинна бути своя тактика лікування. Наприклад, вірусна стрімко розвивається і потребує екстреної госпіталізації. Зволікати тут не можна.
У випадку з бактеріальною пневмонією вкрай важливо правильно підібрати антибіотик. Ризик смертельного результату від цієї форми особливо високий (до 10 разів вище) у пацієнтів старше 65 років.Коли б не з’явилися симптоми, схожі на пневмонію, головне — якомога раніше звернутися до терапевта, який підтвердить наявність захворювання і порекомендує сучасне лікування.

Схожі статті:  Як алкоголь діє на мозок і інші органи

Поділитися з друзями

 

Матеріали по темі:

Дієта при подагрі
Ось це так! Подагра — важке і небезпечне захворювання. Медики і вчені фіксують зростання хвороби в останнє десятиліття. Дієта при подагрі — один ...
Ці продукти не варто купувати в супермаркеті
Ось рекомендації, які можуть вас здивувати. Щоб зробити свою продуктову корзину більш здоровою, смачною і економічною, не потрібно обмежувати себе багато в чому. Всього ...
Чим ми ризикуємо зловживаючи алкоголем
Теми алкоголю і віку багато в чому пов'язані. Спочатку ми чекаємо, коли станемо дорослими, щоб пити його легально, але з роками розуміємо, що ...
Як проблеми з ШКТ впливають на настрій і продуктивність
Уважно спостерігаючи за роботою свого організму, ви не зможете заперечувати чітку взаємозв'язок між головним мозком і кишечником. Будь-які стреси та емоційні хвилювання дзеркально ...
Як швидко відновити здоров’я печінки
Печінка є найважливішим залозою людини, що виконує безліч життєвих функцій. Її правильна робота – одна з головних умов для підтримання здоров'я і молодості ...
Продукти, які можуть спровокувати подагру