Ср. Сен 22nd, 2021

Ось це так! ВООЗ попереджає: у світі справжня епідемія діабету. Що потрібно знати, щоб захистити себе?

Цукровий діабет – одне з п’яти хронічних захворювань, що частіше всього розвиваються у людей старше 65 років і стають причиною передчасної смерті. При цьому з кожним роком число людей у світі, що живуть з діабетом, зростає: ще 9 років тому експерти ВООЗ заговорили про справжньої епідемії цього захворювання. На сьогоднішній день більше 60 мільйонів жителів Європи хворі на діабет другого типу. Хвороба зареєстрована у 10,3% чоловіків і 9,6% жінок у віці старше 25 років, причому поширеність діабету весь час зростає у всіх вікових групах. Розповідаємо, що важливо знати про діабет, і як можна зменшити свій особистий ризик.

Що таке діабет?

Діабет – це захворювання, яке порушує реакцію нашого організму на інсулін, найважливіший гормон, який допомагає глюкози, основного «палива» для нашого організму, проникати всередину клітин. Як правило, інсулін виробляє підшлункова залоза відразу після їжі. У нормі вона виробляє стільки цього гормону, скільки потрібно, щоб вся глюкоза, отримана з їжею, засвоїлася і стала або енергією, або її запасом (жиром). Однак при діабеті інсулін або не виробляється в достатній кількості, або не сприймається клітинами, з-за чого рівень цукру в крові залишається небезпечно високим. Цей стан може призвести до гіперглікемії, а вона – до небезпечної для життя коми. Крім того, якщо стан гіперглікемії стає постійним, воно може призвести до пошкодження і навіть руйнування органів. В результаті можуть розвинутися сліпота, ниркова недостатність, виразки, а також гангрена.

Діабет першого і другого типу – в чому різниця?

Усього розрізняють три типи діабету: перший, другий і гестаційний (він може розвиватися під час вагітності і привести до погіршення здоров’я матері і дитини, проте часто проходить після пологів).
Діабет першого типу складає 5-10% усіх випадків захворювання. Якщо у вас діабет першого типу, то ваш організм просто не може самостійно виробляти інсулін, і вам потрібно постійно отримувати його штучно, як правило, за допомогою ін’єкцій. Цей вид діабету найчастіше діагностується в дитячому або підлітковому віці, у дорослих він виявляється рідше.
При діабеті другого типу організм не може правильно засвоювати інсулін. Хвороба найчастіше стартує у дорослому віці, причому стан хворого поступово погіршується, особливо якщо не вживати заходів. На ранній стадії стан можна скоригувати з допомогою способу життя і медикаментів, але якщо пацієнт дотримується неправильного харчування і не займається спортом, а також нерегулярно приймає таблетки, може настати та стадія захворювання, коли доводиться робити регулярні ін’єкції інсуліну.

Похожие статьи:  Выбор матрасов эконом-класса

Які симптоми діабету?

Остаточний діагноз може поставити тільки лікар, однак є деякі симптоми, які можуть вказувати на дуже високий рівень цукру в крові. Ось найбільш поширені з них.

Спрага

Коли цукру в крові дуже багато, майже не справляються з фільтрацією глюкози і починається зневоднення організму. Навіть при не дуже сильному почутті спраги організм підсилює вироблення адреналіну, який блокує інсулін – що може завдати дуже сильний шкоди нашому здоров’ю. Тому, по-перше, важливо отримувати достатньо води, а, по-друге, якщо ви постійно відчуваєте спраги, як можна швидше перевірити рівень цукру в крові.

Прискорене сечовипускання

Ви постійно хочете пити і при цьому часто бігаєте в туалет? Здається нелогічним, але при підвищеному рівні цукру організм спрямовує надлишок рідини в нирки, змушуючи їх працювати понаднормово, фільтруючи кров і виробляючи додаткову сечу. Так що якщо збігаються ці дві ознаки, швидше перевіряйте рівень цукру.

Проблеми з концентрацією уваги

Коли рівень цукру в крові дуже високий, інсуліну для повноцінного розщеплення глюкози не вистачає і організм не отримує достатньо енергії, у тому числі для живлення мозку. Якщо у вас падає концентрація уваги, ви відзначаєте проблеми з пам’яттю та інші труднощі, варто якомога швидше перевірити рівень цукру в крові.

Проблеми із зором

При занадто високому рівні цукру в крові може опухнути кришталик, з-за чого зір стане розмитим. Втім, якщо стабілізувати рівень глюкози, зір, швидше за все, повернеться в норму. До речі, це одна з причин, по якій варто регулярно відвідувати офтальмолога, навіть якщо ви не скаржитеся на зір: діабет – одне з тих захворювань, яке очної лікар може помітити раніше вас.

Синці та подряпини

Коли рівень цукру в крові дуже високий, природні процеси регенерації в організмі сповільнюються, так як артерії стають жорсткими, викликаючи звуження кровоносних судин і посилення кровотоку по всьому організму. Кров не може поставлятися до ушкоджених місцях досить швидко, кисню і поживних речовин недостатньо, щоб ефективно боротися з інфекцією і сприяти регенерації.

Похожие статьи:  Айран — польза, вред и правила выбора напитка

Втрата ваги

Будь-яка необгрунтована втрата ваги – сигнал про те, що з нашим здоров’ям щось сильно не в порядку. Якщо ви не змінювали дієту і не підвищували активність, але при цьому схудли, важливо якомога швидше звернутися до лікаря.

Постійне почуття втоми

З-за того, що мозок не отримує достатньо глюкози, йому не вистачає енергії – і нас постійно тягне прилягти. Ще одна причина почуття втоми – регулярні нічні пробудження, щоб сходити в туалет, які також викликані підвищеним рівнем цукру. Терміново перевіряйте рівень глюкози!

Поделиться

 

Вам также может понравиться

✅ Глютен — что это такое и вредно ли для организма
Содержание: Глютен входит в состав мясных продуктов, молока и нежных на вкус йогуртов. Еще глютен встречается в печенье, булочках для гамбургеров, шоколадных батончиках и других продуктах, содержащих пшеницу или перловку. Что такое глютен и глиадин Глютен — белок сложного типа, который входит ...
✅ Жить долго и счастливо: советы 105-летнего японского врача, работавшего до самой смерти
Сигэаки Хинохара сам четко следовал тому, что проповедовал... Доктор Сигэаки Хинохара – японский врач, который хорошо разбирался в своем излюбленном вопросе: как продлить человеческую жизнь. Он четко следовал тому, что проповедовал, продолжая работать ...
✅ Силиконовые маски
Силиконовые маски представляют собой высокоэффективные косметические процедуры с использованием силикона, предназначенные для увлажнения, подтягивания и омоложения кожи. Особенности силиконовых масок В состав силиконовых масок входят различные натуральные компоненты, витамины, хитозан, коллаген, фрукты и ягоды. Силикон является специальным компонентом, ...
✅ Как правильно кормить грудничков: питание для новорожденных
Какие только неожиданности не преподносят нам дети в первые годы жизни. Конечно, каждый малыш уникален, но когда речь идет о коликах, то все новорожденные очень похожи. Случаются и другие неприятности. Рассказываем, почему у грудничков бывают проблемы с пищеварением. Новорожденный — как космонавт, ...
✅ Как лечить провалы в памяти
Все недовольны своей памятью, но довольны своим умом. Ларошфуко Провалы в памяти — очень неприятное расстройство, но при правильном подходе их можно вылечить легко и даже весело. О методах, которые помогут восстановить память, МЕД-инфо рассказывает психолог, кандидат медицинских наук Михаил ...
✅ Видео курс на основе упражнений Кацудзо Ниши от доктора Шолохова В.А. и Майи Гогулан
Система Ниши — это не просто комплекс правил и упражнений, это скорее образ жизни, который вырабатывает привычку жить согласно законам природы. Она не случайно названа Системой, ибо в ней нельзя отдать предпочтение чему-то одному, все в ней взаимосвязано — ...