У чому різниця між першим і другим типом діабету

Ось це так! ВООЗ попереджає: у світі справжня епідемія діабету. Що потрібно знати, щоб захистити себе?

Цукровий діабет – одне з п’яти хронічних захворювань, що частіше всього розвиваються у людей старше 65 років і стають причиною передчасної смерті. При цьому з кожним роком число людей у світі, що живуть з діабетом, зростає: ще 9 років тому експерти ВООЗ заговорили про справжньої епідемії цього захворювання. На сьогоднішній день більше 60 мільйонів жителів Європи хворі на діабет другого типу. Хвороба зареєстрована у 10,3% чоловіків і 9,6% жінок у віці старше 25 років, причому поширеність діабету весь час зростає у всіх вікових групах. Розповідаємо, що важливо знати про діабет, і як можна зменшити свій особистий ризик.

Що таке діабет?

Діабет – це захворювання, яке порушує реакцію нашого організму на інсулін, найважливіший гормон, який допомагає глюкози, основного «палива» для нашого організму, проникати всередину клітин. Як правило, інсулін виробляє підшлункова залоза відразу після їжі. У нормі вона виробляє стільки цього гормону, скільки потрібно, щоб вся глюкоза, отримана з їжею, засвоїлася і стала або енергією, або її запасом (жиром). Однак при діабеті інсулін або не виробляється в достатній кількості, або не сприймається клітинами, з-за чого рівень цукру в крові залишається небезпечно високим. Цей стан може призвести до гіперглікемії, а вона – до небезпечної для життя коми. Крім того, якщо стан гіперглікемії стає постійним, воно може призвести до пошкодження і навіть руйнування органів. В результаті можуть розвинутися сліпота, ниркова недостатність, виразки, а також гангрена.

Схожі статті:  Що потрібно знати про герпесі

Діабет першого і другого типу – в чому різниця?

Усього розрізняють три типи діабету: перший, другий і гестаційний (він може розвиватися під час вагітності і привести до погіршення здоров’я матері і дитини, проте часто проходить після пологів).
Діабет першого типу складає 5-10% усіх випадків захворювання. Якщо у вас діабет першого типу, то ваш організм просто не може самостійно виробляти інсулін, і вам потрібно постійно отримувати його штучно, як правило, за допомогою ін’єкцій. Цей вид діабету найчастіше діагностується в дитячому або підлітковому віці, у дорослих він виявляється рідше.
При діабеті другого типу організм не може правильно засвоювати інсулін. Хвороба найчастіше стартує у дорослому віці, причому стан хворого поступово погіршується, особливо якщо не вживати заходів. На ранній стадії стан можна скоригувати з допомогою способу життя і медикаментів, але якщо пацієнт дотримується неправильного харчування і не займається спортом, а також нерегулярно приймає таблетки, може настати та стадія захворювання, коли доводиться робити регулярні ін’єкції інсуліну.

Які симптоми діабету?

Остаточний діагноз може поставити тільки лікар, однак є деякі симптоми, які можуть вказувати на дуже високий рівень цукру в крові. Ось найбільш поширені з них.

Спрага

Коли цукру в крові дуже багато, майже не справляються з фільтрацією глюкози і починається зневоднення організму. Навіть при не дуже сильному почутті спраги організм підсилює вироблення адреналіну, який блокує інсулін – що може завдати дуже сильний шкоди нашому здоров’ю. Тому, по-перше, важливо отримувати достатньо води, а, по-друге, якщо ви постійно відчуваєте спраги, як можна швидше перевірити рівень цукру в крові.

Схожі статті:  Як алкоголь діє на мозок і інші органи

Прискорене сечовипускання

Ви постійно хочете пити і при цьому часто бігаєте в туалет? Здається нелогічним, але при підвищеному рівні цукру організм спрямовує надлишок рідини в нирки, змушуючи їх працювати понаднормово, фільтруючи кров і виробляючи додаткову сечу. Так що якщо збігаються ці дві ознаки, швидше перевіряйте рівень цукру.

Проблеми з концентрацією уваги

Коли рівень цукру в крові дуже високий, інсуліну для повноцінного розщеплення глюкози не вистачає і організм не отримує достатньо енергії, у тому числі для живлення мозку. Якщо у вас падає концентрація уваги, ви відзначаєте проблеми з пам’яттю та інші труднощі, варто якомога швидше перевірити рівень цукру в крові.

Проблеми із зором

При занадто високому рівні цукру в крові може опухнути кришталик, з-за чого зір стане розмитим. Втім, якщо стабілізувати рівень глюкози, зір, швидше за все, повернеться в норму. До речі, це одна з причин, по якій варто регулярно відвідувати офтальмолога, навіть якщо ви не скаржитеся на зір: діабет – одне з тих захворювань, яке очної лікар може помітити раніше вас.

Синці та подряпини

Коли рівень цукру в крові дуже високий, природні процеси регенерації в організмі сповільнюються, так як артерії стають жорсткими, викликаючи звуження кровоносних судин і посилення кровотоку по всьому організму. Кров не може поставлятися до ушкоджених місцях досить швидко, кисню і поживних речовин недостатньо, щоб ефективно боротися з інфекцією і сприяти регенерації.

Втрата ваги

Будь-яка необгрунтована втрата ваги – сигнал про те, що з нашим здоров’ям щось сильно не в порядку. Якщо ви не змінювали дієту і не підвищували активність, але при цьому схудли, важливо якомога швидше звернутися до лікаря.

Схожі статті:  Корисні властивості ехінацеї

Постійне почуття втоми

З-за того, що мозок не отримує достатньо глюкози, йому не вистачає енергії – і нас постійно тягне прилягти. Ще одна причина почуття втоми – регулярні нічні пробудження, щоб сходити в туалет, які також викликані підвищеним рівнем цукру. Терміново перевіряйте рівень глюкози!

Поділитися з друзями

 

Матеріали по темі:

Як самостійно розшифрувати аналізи
Чому людина відчуває себе погано при «хороших» аналізах? Які аналізи вказують на запалення або алергічну реакцію? По цій темі виникає безліч питань. Пропонуємо ...
Чим ми ризикуємо зловживаючи алкоголем
Теми алкоголю і віку багато в чому пов'язані. Спочатку ми чекаємо, коли станемо дорослими, щоб пити його легально, але з роками розуміємо, що ...
Продукти, які заважають при хворобі
Ось це так! Їжа може зробити протягом хвороби легше, а може стати додатковим навантаженням на ослаблений організм.Правильне харчування під час застуди не обмежується ...
Вправи для порятунку печінки
Важко переоцінити роль печінки в роботі організму. Це — фільтр, що очищає кров і видаляє токсичні речовини. Неправильний спосіб життя (хибне харчування, вживання ...
Унікальний спосіб оздоровлення академіка Мікуліна
Все геніальне просто! Ви можете отримати неймовірні результати' застосовуючи це дуже проста вправа. Після 35-40 років у багатьох з нас накопичуються різні проблеми co ...
Ознаки пневмонії, які не можна пропустити
Ось це так! Запалення легенів іноді маскується під ГРВІБільшість з простуд і респіраторних інфекцій проходять легко і швидко закінчуються, але, на жаль, іноді ...