Чарівні властивості польового хвоща

Звичайна на перший погляд рослина хвощ може принести неоціненну користь красі та здоров’ю. Хвощ допомагає доглядати за волоссям, нігтями, шкірою. Він сприяє зміцненню кісткової тканини. І все це багато в чому завдяки кремнію у складі цієї рослини.

Рослина хвощ польовий (Equisetum arvense) славиться високою концентрацією мікроелемента кремнію (Si)). Хвощ може стати цінним ліками для волосся, шкіри і не тільки.

Користь хвоща

Хвощ польовий – невибаглива рослина, що росте майже повсюдно. Він може стати корисною «функціональної добавкою», забезпечуючи організм необхідними хімічними сполуками.

Хімічний склад хвоща

вуглеводи,
орг. кислоти,
стероїди,
сапоніни,
лігнін,
флавоноїди,
фенолкарбонові кислоти,
каротиноїди,
вітамін C.
Хвощ також має у складі мікроелементи: Ca — 2%, Mg – 0,8%, Fe, Cu.
Але найбільш відомий хвощ наявністю кремнію (Si) – до 3%.
Мінерал Si здатний утримувати в організмі інший мінерал — кальцій, допомагаючи його засвоєнню: при пошкодженнях дерми, ослаблених нігтях, волоссі і кістках.

Схожі статті:  7 симптомів непереносимості лактози

Хвощ доглядає за шкірою

Сполуки, що входять до складу хвоща, покращують стан дерми. Мазі з 3-10% екстракту цієї рослини стимулюють загоєння рубців після пологів, сприяють епітелізації важко заживаемых ран у хворих на цукровий діабет.
Косметичний ефект Equisetum arvense – підвищення еластичності дерми і розгладження зморшок. Під дією різних причин обмін речовин сполучної тканини з часом слабшає і в ній підвищується частка ензимів, що руйнують еластин і колаген. Як варіант запобігти втрату еластичності – пригнічення ензимів.
Екстракт хвоща (в комбінації з іншими коспонентами) допоможе в цій проблемі. Крім того, він має антиоксидантну і антипролифиративное дію.

Застосування

вмиваємося настоєм і готуємо тоніки з Equisetum arvense.вводимо настоянки хвоща у свій звичний косметичний крем.

Хвощ корисний для кісток, волосся, нігтів

Мінерал Si важливий для росту волосся і нігтів. А Si в екстракті хвоща активує мінералізацію кісток.
Остеопороз – захворювання, що вражає жінок на етапі постменопаузи, коли знижується показник естрогену, що загрожує швидким руйнуванням кісток. Екстракт Equisetum arvense знижує обсяг виведеного з кісток мікроелемента кальцію.
Це властивість хвоща позитивно відбивається і на мінералізації зубів.
Хвощ застосовують для волосся і нігтів у вигляді відвару.
Мінерал Si у складі хвоща важливий для регенерації різних тканин кісток, зубів, шкіри. Можливо, це властивість виявлять і по відношенню до м’яких тканин.

Схожі статті:  Як зберегти здоров'я і перемогти втому

Застосування

обполіскуємо волосся відваром, втираємо настій коріння волосся;
систематично п’ємо відвар хвоща (він має і заспокійливі властивості;
готуємо ванночки для нігтів (прискорює їх ріст і покращує загальний вигляд);
у формі БАД.

Що важливо пам’ятати

Хвощ містить ензим – тиаминазу, який поступово виводить тіамін.
Хвощ знижує показник цукру в крові, і людям, що приймають медикаменти для зниження цукру, бажано бути обережними.

Поділитися з друзями

 

Матеріали по темі:

Про нас попереджають судинні зірочки на тілі
З'являються на тілі судинні зірочки можуть бути ознакою хвороби одного з найважливіших органів людського тіла. Неалкогольная жирова хвороба печінки (НАЖБП) передбачає розвиток негативних станів, ...
5 корисних властивостей насіння
От починаєте їх гризти і вже не можете зупинитися? Розповідаємо, шкідлива або корисна ця звичка. Гризти насіння — справа захоплююча і трудомістке, не випадково ...
Як визначити тиск без тонометра
Ось це так! Цей спосіб допоможе в тих випадках, коли під рукою немає необхідного приладу. Серцево-судинні захворювання, такі як інфаркти або інсульти, міцно утримують ...
Як ми губимо своє здоров’я диханням
Всупереч поширеній думці глибоке дихання не є корисним, так як з організму видаляється значний обсяг вуглекислого газу. Корисно зменшувати глибину дихання. Якщо подовжувати ...
40 продуктів, які допоможуть знизити рівень холестерину
Ось це так! Лікар порекомендував вам змінити харчування, щоб поліпшити показники холестерину? Розповімо, що треба їсти! За статистикою, від високого рівня холестерину страждає кожен ...
Симптоми коронавіруса, з якими краще сидіти вдома
Ось це так! Це не кашель і не температура, але з цими симптомами коронавіруса ви можете бути небезпечні для інших, а ваше власне ...