Ср. Сен 22nd, 2021

Звичайна на перший погляд рослина хвощ може принести неоціненну користь красі та здоров’ю. Хвощ допомагає доглядати за волоссям, нігтями, шкірою. Він сприяє зміцненню кісткової тканини. І все це багато в чому завдяки кремнію у складі цієї рослини.

Рослина хвощ польовий (Equisetum arvense) славиться високою концентрацією мікроелемента кремнію (Si)). Хвощ може стати цінним ліками для волосся, шкіри і не тільки.

Користь хвоща

Хвощ польовий – невибаглива рослина, що росте майже повсюдно. Він може стати корисною «функціональної добавкою», забезпечуючи організм необхідними хімічними сполуками.

Хімічний склад хвоща

вуглеводи,
орг. кислоти,
стероїди,
сапоніни,
лігнін,
флавоноїди,
фенолкарбонові кислоти,
каротиноїди,
вітамін C.
Хвощ також має у складі мікроелементи: Ca — 2%, Mg – 0,8%, Fe, Cu.
Але найбільш відомий хвощ наявністю кремнію (Si) – до 3%.
Мінерал Si здатний утримувати в організмі інший мінерал — кальцій, допомагаючи його засвоєнню: при пошкодженнях дерми, ослаблених нігтях, волоссі і кістках.

Хвощ доглядає за шкірою

Сполуки, що входять до складу хвоща, покращують стан дерми. Мазі з 3-10% екстракту цієї рослини стимулюють загоєння рубців після пологів, сприяють епітелізації важко заживаемых ран у хворих на цукровий діабет.
Косметичний ефект Equisetum arvense – підвищення еластичності дерми і розгладження зморшок. Під дією різних причин обмін речовин сполучної тканини з часом слабшає і в ній підвищується частка ензимів, що руйнують еластин і колаген. Як варіант запобігти втрату еластичності – пригнічення ензимів.
Екстракт хвоща (в комбінації з іншими коспонентами) допоможе в цій проблемі. Крім того, він має антиоксидантну і антипролифиративное дію.

Похожие статьи:  Хеликобактер пилори — как избавиться от патогенной бактерии

Застосування

вмиваємося настоєм і готуємо тоніки з Equisetum arvense.вводимо настоянки хвоща у свій звичний косметичний крем.

Хвощ корисний для кісток, волосся, нігтів

Мінерал Si важливий для росту волосся і нігтів. А Si в екстракті хвоща активує мінералізацію кісток.
Остеопороз – захворювання, що вражає жінок на етапі постменопаузи, коли знижується показник естрогену, що загрожує швидким руйнуванням кісток. Екстракт Equisetum arvense знижує обсяг виведеного з кісток мікроелемента кальцію.
Це властивість хвоща позитивно відбивається і на мінералізації зубів.
Хвощ застосовують для волосся і нігтів у вигляді відвару.
Мінерал Si у складі хвоща важливий для регенерації різних тканин кісток, зубів, шкіри. Можливо, це властивість виявлять і по відношенню до м’яких тканин.

Застосування

обполіскуємо волосся відваром, втираємо настій коріння волосся;
систематично п’ємо відвар хвоща (він має і заспокійливі властивості;
готуємо ванночки для нігтів (прискорює їх ріст і покращує загальний вигляд);
у формі БАД.

Що важливо пам’ятати

Хвощ містить ензим – тиаминазу, який поступово виводить тіамін.
Хвощ знижує показник цукру в крові, і людям, що приймають медикаменти для зниження цукру, бажано бути обережними.

Поделиться

 

Вам также может понравиться

✅ Как стать умнее
Хотите стать умнее? Быстро, качественно и с гарантией? Для этого не обязательно превращаться в книжного червя. Введите эти 9 пунктов в свою жизнь – и этот шаг станет мощным началом вашего саморазвития. ...
✅ Чай с чабрецом — польза и вред напитка
Содержание: О пользе и свойствах напитка с чабрецом было известно еще древним грекам. Чабрец или тимьян завоевал почетное название «сила духа». В древности люди верили в силу богов, которые могли наказать или одарить. Венок из тимьяна использовали в ритуалах: он символизировал ...
✅ Здоровье женщины и правильный завтрак
Каждая женщина мечтает о том, чтобы кушать вкусно и при этом не поправляться. Оказывается, эти фантазии вполне могут стать реальностью, в особенности, если включить в свой рацион правильный завтрак. Почему важно правильно завтракать Многие женщины ошибочно полагают, что, с уменьшением ...
✅ Вправи при вальгусной деформації стопи
Вальгусна деформація виникає з-за неправильного положення стоп і суглобів пальців ніг. При вальгусе людина під час ходьби ставить стопи так, що пальці вивертаються назовні, а вага розподіляється не рівномірно по площі ...
✅ 90% людей едят недостаточно этих полезных продуктов
✅ Прокрастинация: болезнь откладывания на потом
Как успевать то, что вы хотели, но боялись сделать Прокрастинация: болезнь откладывания на потом Если вместо того, чтобы взяться за квартальный отчет, вы сначала бежите за кофе, потом приходите и открываете новостной сайт, потом машинально начинаете протирать монитор от несуществующей пыли, знайте — вы страдаете ...