Чим ми ризикуємо зловживаючи алкоголем

Теми алкоголю і віку багато в чому пов’язані. Спочатку ми чекаємо, коли станемо дорослими, щоб пити його легально, але з роками розуміємо, що він може зістарити нас швидше, ніж цього хотілося б. Розпивання міцних напоїв надає пряме вплив на організм і ваше психічне здоров’я, і чим старше стає людина, тим швидше настають наслідки.

Зневоднення


По мірі того як ви стаєте старше, у вашому тілі стає менше води і з не зовсім зрозумілих причин — ви також починаєте рідше відчувати спрагу. Це збільшує ймовірність зневоднення. Якщо до того ж употребять алкоголь, який сприяє виведенню води з організму, це ще більше підвищить ймовірність зневоднення.

Суха шкіра


З віком наша шкіра стає тонше і сухіша. Це природний процес, званий внутрішнім старінням, і його неможливо контролювати. Зовнішнє старіння — це коли ваша шкіра старіє швидше, ніж варто було б, навколишнього середовища і вашого способу життя. Ось тут-то і з’являється алкоголь — він зневоднює і сушить шкіру. Ви можете уповільнити цей процес, випиваючи менше і рідше.

Ослаблення життєво важливих органів


Алкоголь може погано вплинути на роботу деяких життєво важливих органів і прискорити їх старіння. Хоча підвищення ймовірності цирозу (необоротне ушкодження печінки) стосується в першу чергу тих, хто регулярно зловживає, навіть помірне вживання алкоголю може призвести до таких проблем, як ожиріння печінки. Це також може ускладнити роботу нирок.

Похожие статьи:  Як алкоголь діє на мозок і інші органи

Погіршення роботи мозку


Кожен алкогольний напій потрапляє «прямо вам в голову» або, принаймні, у ваш мозок. Пияцтво протягом тривалого часу може призвести до скорочення клітин мозку і деякими типами деменції. Симптоми цього стану включають погіршення розсудливості, організованості або емоційного контролю, проблеми зі збереженням концентрації та пам’яттю.

Ослаблення імунної системи


Алкоголь може погано вплинути на здатність вашого тіла боротися з небезпечними для життя захворюваннями, такими як туберкульоз або пневмонія. Особливо серйозно до цього потрібно ставитися літнім людям.

Хвороби серця


У червоному вині є антиоксиданти, звані поліфенолами, які можуть підвищити рівень холестерину і захистити кровоносні судини. Деякі дослідження показують, що якщо ви п’єте його в помірних кількостях (близько однієї склянки в день), це може бути корисно для вашого серця. Але зловживання може призвести до прискореного серцебиття і високого тиску. Так що, якщо ви не п’єте, краще не починати.

Посилення вже наявних проблем


Алкоголь може не тільки підвищити ймовірність захворювання з віком, але і посилити загальні медичні проблеми. Дослідження показують, що любителі алкоголю сильніше і частіше страждають від остеопорозу, діабету, високого кров’яного тиску, інсульти, виразки, втрати пам’яті і поведінкових розладів.

Похожие статьи:  Тайский массаж

Зміна дії та ефективності ліків


Чим старше ви стаєте, тим довше алкоголь залишається у вашому організмі. Так що потрібно бути особливо обережним під час прийому ліків. Поєднання алкогольних напоїв з медикаментами може призвести до серйозних побічних ефектів.
Наприклад, вживання алкоголю разом з аспірином може підвищити ймовірність виникнення проблем зі шлунком або внутрішньої кровотечі. Змішування його з деякими снодійними, знеболювальними або психотропними препаратами може бути небезпечним для життя.

Підвищення ймовірності падіння і переломів


Зламані в результаті падіння кістки — серйозна проблема для здоров’я літніх людей. Пияцтво може підвищити ймовірність виникнення цієї проблеми. Це тому, що алкоголь погано впливає на рівновагу. З часом зловживання також може пошкодити мозок — область мозку, яка відповідає за баланс і координацію.

Можна пити, але …

Як і в більшості випадків, ключовим моментом є помірність. Людям старше 65 років, які не приймають ніяких ліків, можна в середньому пити не більше одного келиха/чарки на день (сім на тиждень) і не більше трьох за один присід. Поговоріть зі своїм лікарем, щоб точно дізнатися, які дози будуть конкретно для вас безпечними.

Похожие статьи:  Як швидко відновити здоров'я печінки

Поділитися з друзями

 

Матеріали по темі:

Продукти, які не можна їсти на голодний шлунок
Ось це так! В деяких випадках це просто марно, а іноді може призвести до неприємних наслідків.Йогурт Здивовані? Ні, його, звісно, можна. Але якщо з'їдати ...
Утренние упражнения для похудения: польза и правила
Содержание: Виды утренних занятий фитнесом Правила выполнения утренних упражнений Начальный комплекс упражнений Регулярные физические нагрузки помогают построить гармоничную красивую фигуру, поэтому все больше девушек прибегает к помощи спорта в надежде ...
Ушиб или сотрясение мозга. Как распознать?
В жизни может случиться все, поэтому важно быть готовым оказать первую помощь своим близким или незнакомым людям. Но как это сделать, если при ударе головы очень ...
Как читать этикетки на продуктах
Как понять, что что за продукт перед вами — вредный или полезный? А сколько в нем питательных веществ и, например, сахара? Калорий? А белков, жиров и углеводов? К тому же, в последнее десятилетия все ...
Ранкові ритуали, які вилікують болі в суглобах, гіпертонію, ожиріння
Хронічна втома, ожиріння, безсоння, високий кров'яний тиск, холестерин і головні болі, не повинні бути частиною нашого повсякденного життя. Здоров'я і благополуччя — це ...
12 признаков счастливого человека
Понятие счастья у каждого свое. Одни находят его в любви и счастливой семейной жизни, другие — в работе и накоплении капитала, третьим нужна свобода и постоянная перемена мест, а четвертым — поддержка друзей ...