Ср. Сен 22nd, 2021

Згідно зі статистичними даними, практично все населення земної кулі уражено вірусної інфекцією – простий герпес або застуда на губах. Але явні симптоми – у вигляді серозних пухирців, заповнених прозорою рідиною, бувають не завжди. Чому так трапляється?

У практично здорової людини, захисні сили слабшають прояви захворювання. Але з ослабленням імунітету хвороба починає прогресувати, і виникають явні ознаки герпесу.

Чому знижується імунітет протигерпесний

Ось основні причини:

інфекційні та вірусні захворювання;
часті переохолодження організму;
стресові ситуації;
гормональні порушення (наприклад, при вагітності);
пошкодження захисних властивостей слизових оболонок, які є природним бар’єром для проникнення хвороботворних бактерій.

Завдяки наявності антирецепторов, вірус герпесу проникає в епітеліальні тканини. Він завдає поразки шкірних покривів, руйнує слизову оболонку, вражає ЦНС і вегетативну нервову систему, печінку, тканини судин і клітини крові. Простий герпес може з’єднуватися з генами людини і провокувати виникнення злоякісних новоутворень.

Види герпесу

Всього є кілька видів вірусних збудників герпесу. Їм притаманні висока життєздатність, швидкість поширення, певні ділянки для появи і скритність.
1. Герпевірус альфа. До нього відносяться віруси простого герпесу 1 і 2 типу, і Варіцелла-Зостер – віруси вітряної віспи та оперізувального лишаю. Частіше локалізується в корінцях спинномозкових нервів, гангліях трійчастого нерва. Захворювання супроводжується болем і дискомфортом в хребті, лицьової і шийної зоні, у ділянках і органах, куди відходять нервові закінчення.
2. Герпевірус гамма. Включає вірус людини восьмого типу та Епштейна-Барр. Збудник проникає в людину, пошкоджує клітини крові і втручається в процес апоптозу (руйнування серйозно пошкодженої клітини, яке контролюється організмом). Тим самим, гамма герпес завдає серйозної шкоди імунній системі.

3. Герпевірус бета. Вірус бета викликає менші дегенеративні процеси у клітинах і тканинах організму, відрізняється більш тривалим терміном поділу, і довічним виживанням в зараженому людині. Захворювання протікає приховано і безсимптомно в залозах і органах господаря. Збудник може спровокувати дегенеративні порушення в період внутрішньоутробного розвитку плода, в дитячому та дорослому віці. Це найбільш характерно для організму, нездатного частково або повністю здійснити імунний захист. Захворювання протікає мляво, протягом багатьох років.
4. Герпевирусы людини 6 і 7, і цитомегаловірус. Ці віруси мають паразитичний характер. Вони проникають у клітини кістковомозкового походження і лімфоцити. Порушують первинну імунну реакцію організму, яка розпізнає чужорідний вірус і усуває його. Небезпечний тим, що при його виникненні організм людини перестає реагувати також і на інші збудники, що допомагає розвитку супутніх захворювань.

5. Герпевирусы людини 6А і 6В. В 2012 році, ці збудники були класифіковані, як самостійні види. Герпес 6В може проникати в центральну нервову систему і викликати її поразки, провокувати розвиток енцефаліту, дитячої розеоли (гострого дитячого інфекційного захворювання).
Збудники простого герпесу по-різному реагують на лікувальні заходи, в тому числі і на чутливість до интерферонам. Деякі піддаються лікуванню, до якого інші надають стійку опірність.

Основні збудники герпесу

Зараженість вірусами простого герпесу це проблема всього світу. Кілька мільярдів людей є носіями типів 1 і 2 герпесу (орофациальный і генітальний). Слід знати, що один і той же тип вірусу може локалізуватися на різних ділянках людського тіла. Наприклад, генітальний збудник може викликати висипання на лицьовій області, а лабіальний (застуда на губах), вразити слизову оболонку статевих органів.
Є дані, що тільки близько 4% всіх заражених герпесом на органах репродукції, встановлений правильний діагноз і призначено ефективне лікування. Генітальний вірус являє загрозу для подальшого здоров’я і життєдіяльності дитини, так як можливо, що до 98% жінок у світі є носіями того чи іншого типу.

Похожие статьи:  Фактори, що сприяють розвитку дріжджових грибків

Діагностичні методи

Ланцюгова реакція полімерази – це простий і доступний спосіб, в основі якого знаходиться спосіб багаторазового створення копій частини ДНК вірусу та його ідентифікації. Допомагає виявити збудника, навіть при незначній його кількості в крові пацієнта. Для дослідження може використовуватися будь-який біологічний матеріал від хворого, зазвичай беруть зіскрібки з уретри, але велика ймовірність забруднення ДНК іншої людини.

Зараз існує спосіб реакції полімерази в режимі реального часу. Дослідження ведеться за допомогою високотехнологічного обладнання. Біоматеріал обробляють спеціальним реагентом, під впливом якого патогени починають флюоресцировать, що дозволяє швидко виявити їх. АЛЕ концентрація їх у крові повинна бути досить високою.
Аналіз иммуноферментов – з його допомогою встановлюють наявність збудника не тільки з аналізу зіскрібка з сечового каналу (так як виділення патогена не відбуваються постійно), але і по дослідженню крові. Спосіб допомагає встановити не тільки наявність антитіл в крові, але і підрахувати їх концентрацію. За допомогою цього методу встановлюють фазу перебігу захворювання.
Вплив простого герпесу на организмВозбудитель гнітюче впливає на захисні сили організму:
пошкоджує лімфоцити, тканинні фагоцити та інші імунні клітини;
пригнічує природну мікрофлору;
перешкоджає ідентифікації патогенів лімфоцитами, знижує їх діяльність в якості основного противірусного захисника;
білкові компоненти вірусу не дають включатися захисту від імунодепресії.

Як лікувати герпес

Важливо! Якщо герпетичні висипання турбують частіше 3-5 разів у році, обов’язково зверніться до лікаря. Часто вірус просто активується під час зниження імунітету, наприклад, після переохолодження. У такому випадку досить усунути симптоми і підняти рівень захисних сил організму. Але якщо висипання з’являються часто і без видимих причин, медичне обстеження обов’язково.
Найчастіше для боротьби з вірусним герпесом застосовують препарат Ацикловір. Його активні компоненти проникають в інфіковані клітини, перешкоджають процесу поділу і розмноження. Ацикловір допомагає імунної апарату боротися зі збудником. Препарат не чинить негативного впливу на генну структуру самої клітини і не є мутагеном.
Але він не завжди ефективний для збудників інших типів герпесу, а на деякі не діє зовсім.
Побічні реакції:
запаморочення і головні болі;
алергія на компоненти;
розлади травного тракту.

Під час лікування суворо забороняється вживати алкогольні напої.
Багато застосовують для усунення висипань, зеленку або йод. Але припікання не допомагають викорінювати причину хвороби, і не впливають на її поширення, але зате викликають опіки та ушкодження слизової оболонки, які дозволять вірусу поширюватися ще швидше. Рекомендується застосовувати антисептик, який не містить спиртової основи. Його слід обережно нанести на вогнища висипання тільки ватною паличкою, спочатку – по краях почервоніння, тільки потім місце виразки. Це необхідно, щоб не перенести збудників вірусу на інші ділянки шкіри.
Якщо герпесні висипання часто повторюються, то застосовують комплексну терапію, до складу якої, крім противірусних препаратів, використовують засоби, що стимулюють імунну систему і знеболювальні ліки.
На ранніх етапах захворювання, добре зарекомендувало себе вітамінотерапія. Вітаміни групи В і С, швидко усувають неприємні прояви. Вітамін Е швидко знімає больовий синдром і прискорює рубцювання і зникнення виразок. Масляний розчин наноситься на області поразки на 15 хвилин. Протягом півгодини біль вщухне.

Похожие статьи:  Почему болит голова после алкоголя

Домашні засоби від проявів герпесу:

щоб зменшити свербіж – слід прикладати лід (тримати близько 10 хвилин), через три години можна повторити;
добре допомагає усунути неприємні симптоми масло лаванди або ромашки аптечної;
червоність швидко видаляє прикладена на кілька хвилин ватка, змочена валокордином.

Харчування при герпесі

Швидше впоратися із захворюванням допоможе правильне харчування. Слід включити в раціон продукти, в яких є підвищений вміст лізину: м’яса, яєць, молочних продуктів, картоплі і паростків пшениці.
Не рекомендуються продукти, що містять аргінін: родзинки, шоколад, арахіс. Крім цього, необхідно дотримувати правильний кислотно-лужний баланс – у харчуванні повинні бути присутніми, як м’ясні страви з підвищеним вмістом амінокислот, так і фрукти, бобові і плоди, переважно складаються з природних лугів.

Поделиться

 

Вам также может понравиться

✅ Китайское исследование: чем питаются в Поднебесной
Книга «Китайское исследование» перевернула представления миллионов людей о правильном питании. Её автор Томас Кэмпбелл призывает перейти на растительную диету, ссылаясь на масштабное исследование взаимосвязи питания и здоровья, которое проводилось в Китае. И так как я нахожусь в Китае, то просто не могу не рассказать ...
✅ О чем говорят боли в сердце
Когда возникает ощущение, что «с сердцем что-то не так», сразу встает извечный вопрос: что делать? Может, беспокоиться не о чем, все само пройдет? А, может, давно пора вызывать «скорую»? Попробуем разобраться. Боль в сердце Итак, у человека появилась боль в левой ...
✅ Ощущение печали
Симптомы • Потеря интереса к вещам, которые Вам нравятся • Ощущение беспокойства • Слишком долгий сон или бессонница • Постоянное ощущение усталости или недостаток энергии • Увеличение или потеря веса • Потеря аппетита • Вам трудно сконцентрироваться или запомнить что-либо • ...
✅ Лучшие напитки и продукты, которые идеальны для жаркого лета
Пока стоят жаркие летние деньки, все мы мечтаем поплавать в море или в бассейне, побродить по лесу или хотя бы отдохнуть в помещении, в котором есть кондиционер. Постоянно хочется пить, а аппетит ...
✅ Калорийность кураги
Курага — это высушенный абрикос, относится к сухофруктам. Для того чтобы приготовить курагу, спелые плоды абрикосов очищают от косточек и высушивают на солнце в течение нескольких дней. В процессе высушивания оранжевый цвет ее может несколько поблекнуть и даже приобрести сероватый оттенок, ...
✅ Чому часто болить голова
Коли болить голова, ми звично тягнемося за таблеткою. І не замислюємося, чому це з нами відбувається. В яких випадках головний біль говорить про проблеми зі здоров'ям, як з нею впоратися і чому ...