Що потрібно знати про здоров’я шишкоподібної залози

Шишкоподібне тіло або епіфіз – маленька залоза, розташована в головному мозку людини. Вона досягає в розмірі всього 1 см, але виробляє найважливіші для організму гормони, координує роботу всіх органів ендокринної системи.
За розташування в центрі і вплив на багато процесів її прозвали «третім оком».

Епіфіз активно виробляє мелатонін, регулює добові біоритми. Але при неправильному харчуванні вона піддається кальсификации або кальцинозу, при якому на її стінках відкладаються солі кальцію. Небезпечний процес, що негативно впливає на роботу залози, порушує гормональний фон, провокує розвиток пухлин і хронічних хвороб.

Основні функції шишкоподібної залози

Епіфіз розташований в середній частині головного мозку. Властивість «третього ока» не вивчені до кінця, але вже доведена здатність регулювати процеси. Його робота впливає на активність ендокринної і нервової систем, стимулює статевий потяг. Основні функції залози:

вироблення мелатоніну, гістаміну, серотоніну;
підтримка активності гіпоталамуса та гіпофіза;
регуляція нічних ритмів сну;
підвищення антиоксидантного захисту організму;
нормалізація водно-сольового обміну.
Найбільш активна робота в эпифизе відбувається в нічний час. Він виробляє мелатонін – гормон сну, який виступає в ролі природного антиоксиданту, що уповільнює старіння організму. Крім того, шишкоподібне тіло знижує рівень глюкози, захищає від цукрового діабету і хвороб судин.

Похожие статьи:  Продукт, який збільшує ризик Альцгеймера

Причини кальсификации епіфіза: фактори ризику

З появою потужних томографів лікарі змогли глибше вивчити функції і розташування шишковидного тіла. Вони виявили, що за певних обставин на ньому з’являються відкладення солей фтору і кальцію, які покривають залозу щільним панциром і наростами. Їх кількість збільшується з віком, заважаючи органу повноцінно працювати.
При дослідженні виявилося, що у пацієнтів з відкладеннями кальцію і фтору в залозі частіше виявлялися серйозні захворювання:
стареча деменція;
розсіяний склероз;
шизофренія;
інсульти;
хвороба Паркінсона;
депресивні стани.

Основна причина кальцифікації залози – порушення балансу вітамінів і магнію, які перестають акумулювати кальцій в «правильних» місцях. Він не надходить у тканину зубів, кісток, нігтів, але активно накопичується в м’язах серця, эпифизе, артеріях та аорті.

Серед факторів, що підвищують ризик кальцифікації в шишкоподібної залозі:

пристрасть до солодкої їжі;
алкоголь;
куріння; вживання великої кількості міцної кави і чаю;
безконтрольний прийом гормональних препаратів;
вживання жирних, смажених продуктів і фаст-фуду.
Проблема часто зустрічається при надлишку ртуті у тканинах. Вона надходить в організм при роботі на шкідливому виробництві або вживання морепродуктів, здобутих у забруднених водах.
Кальцифікацію нерідко запускає недолік магнію. Важливий мікроелемент зв’язує молекули кальцію і фтору, доставляючи їх в зуби і кістки. Якщо його кількості недостатньо, вільні іони надходять у залозу, де відкладаються організмом «про запас».

Похожие статьи:  Фертильность женщины — способность забеременеть и родить ребенка

Як запобігти кальциноз шишкоподібної залози

При виявленні кальцинатів на эпифизе лікарі рекомендують перевірити рівень фтору в крові. Мікроелемент пошкоджує щитовидну залозу, робить кістки крихкими, провокує остеопороз. Порушується гормональний фон, що призводить до дисбалансу всіх речовин і гормонів.
У великих містах велику кількість фтору міститься у питній воді. Він входить до складу багатьох лікарських засобів, які застосовуються для лікування хронічних захворювань нервової системи, антидепресантів і снодійних препаратів.

Знизити ризик кальцифікації «третього ока» допомагають наступні поради:

Будь-які вітамінні комплекси з кальцієм приймайте тільки за призначенням лікаря.
Підтримуйте високий рівень вітаміну Д з допомогою дієти, частіше підставляйте шкіру сонячних променів. Доповнюйте меню продуктами, збагаченими вітамінами А і К (м’ясо, риба, сир, солодкий перець, печінка, авокадо).Слідкуйте за рівнем магнію, обов’язково готуйте страви з гарбуза, моркви, баклажанів, перекушуйте горіхами і чашкою ароматного какао.
Для детоксикації заправляйте салати натуральним яблучним оцтом, робіть з нього підбадьорливий напій з медом і лимоном.
Використовуйте для пиття і приготування їжі тільки відфільтровану воду без домішок.
При зниженні концентрації кальцію та поліпшення роботи шишкоподібної залози людина краще засинає, не страждає безсонням. До нього повертається активність і працездатність, зникають перепади настрою.
Кальсификация шишкоподібної залози – медична проблема, яка перебуває в стадії вивчення. Для підтримки її функцій правильно харчуйтеся, пийте тільки чисту воду, вживайте продукти, багаті магнієм. Це зменшить ризик передчасного старіння, поліпшить сон і самопочуття.

Похожие статьи:  Что нужно сделать для своего здоровья еще до 40 лет?

Поділитися з друзями

 

Матеріали по темі:

Огуречный сок для вашего организма: польза и вред
Огурец для многих из нас является обычным овощем, который растет на грядке, подходит в качестве самостоятельного ингредиента для свежего салата и отлично сочетается с другими овощами, — помидорами, перцем, морковью. При ...
Что такое неврология?
Одной из важнейших систем в организме человека является нервная система. Она отвечает за восприятие всех сигналов, которые человек получает из внешнего мира, а также за ответную реакцию на них. Нарушение правильной ...
Анализ на витамин D: для чего нужен и как его сдать?
Витамин D, как называется целая группа веществ с одинаковым действием, — это биологически активные соединения, выполняющие в организме функции, близкие к гормональным. Витамин участвует в обмене кальция, фосфора и магния, регулирует ...
Почечный чай — польза, вред и противопоказания
Содержание: О полезных свойствах листьев ортосифона тычиночного людям было известно с древних времен. Вечнозеленое растение родом из Юго-Восточной Азии получило народное название «кошачий ус» и использовалось в лечении болезней мочевыделительной системы. ...
Пропиленгликоль (Propylene Glycol)
Пропиленгликоль (Propylene Glycol или 1,2-propanediol) — это бесцветная прозрачная вязкая жидкость со слабо сладким вкусом, которую получают химическим путем из продуктов нефтепереработки. Она является одним из спиртов и часто ...
Высокий эмоциональный интеллект: какие болезни он помогает предотвратить
Неумение управлять своими эмоциями и анализировать их способно привести к тяжелым психологическим состояниям. Это неприятно и зачастую ведет к болезням тела. Нельзя недооценивать сферу чувств и переживаний — именно она в конечном ...