Як зрозуміти, що підвищений рівень інсуліну

Будь-яка їжа, яка потрапляє в рот, викликає підвищення рівня глюкози в крові. Щоб її компенсувати, підшлункова залоза виробляє певну кількість інсуліну, яке залежить від складу їжі.
Іноді чутливість організму до інсуліну знижується, і потрібна все більша і більша його кількість. У якийсь момент підшлункова залоза не може з цим впоратися, і показник глюкози зростає до рівня преддиабета або діабету.

У вас підвищений рівень інсуліну, якщо

ви відчуваєте постійний голод, можете перекусити, навіть якщо щільно поїли;
показник ІМТ більше 25, натщесерце рівень цукру в крові вище 3,3 – 5,5 ммоль/л, а інсуліну – вище 3 – 25 мкод/мл;
дуже хочеться солодкого, важко зупинитися на одній порції вуглеводної їжі;
відчуваєте роздратування, тремтіння, неспокій поки не поїли;
нерегулярний цикл, захворювання і кісти яєчників, безплідність, акне, посилений ріст волосся;
низький рівень «хорошого» холестерину, артеріального тиску вище 140/90;
шкірний свербіж і погано гояться ранки.
Роль інсуліну полягає в тому, щоб дозволити клітинам організму засвоювати глюкозу, яка використовується в якості палива або зберігається у вигляді жиру.
Це також означає, що глюкоза з більшою ймовірністю буде накопичуватися в крові, і це може привести до надто високого рівня цукру в крові.
Коли організм стає стійким до інсуліну, він намагається впоратися, виробляючи більше інсуліну. Люди з інсулінорезистентністю часто виробляють більше інсуліну, ніж здорові люди.
Вироблення занадто великої кількості інсуліну називається гіперінсулінемією.

Схожі статті:  Приховані ознаки серцевої недостатності

Симптоми інсулінорезистентності

Спочатку інсулінорезистентність не проявляється симптомами. Симптоми починають проявлятися лише тоді, коли вони призводять до побічних ефектів, таких як підвищення рівня цукру в крові. Коли це відбувається, симптоми можуть включати:

Млявість (втома)

Голод
Проблеми з концентрацією уваги (мозковий туман)
Інші ознаки, які часто з’являються у людей з інсулінорезистентністю, включають:
Збільшення ваги приблизно в середині (жир на животі)
Підвищений артеріальний тиск
Високий рівень холестерину
Якщо інсулінорезистентність переростає в преддиабета або діабет 2 типу, симптоми будуть включати підвищений рівень глюкози в крові та інші класичні симптоми діабету 2 типу.

Якщо підвищений рівень глюкози в крові. Кращі добавкиБерберин – речовина, яку отримують з деяких рослин, що володіє здатністю знижувати рівень глюкози при цукровому діабеті на 15,5 мг. Добавки барберина дозволяють підсилити ефект ліків проти діабету.
Вітамін D – понад 72% людей мають цукровий діабет, відчувають його дефіцит. Згідно з дослідженнями, прийом вітаміну дозволив нормалізувати рівень цукру у майже половини пацієнтів.
Джимнема лісова – листя цієї рослини вже давно застосовуються для нормалізації глюкози. Прийом екстракту джімнеми знижує цукор на 29%. Крім цього, джимнема допомагає стримувати потяг до солодощів і знижує рівень глюкози натщесерце.
Магній – близько 40% людей з діабетом, відчувають нестачу магнію. Магнієві добавки допомагають їм значно поліпшити самопочуття, так як цей елемент організм використовує для синтезу власного інсуліну.

Схожі статті:  10 порад по догляду за волоссям для брюнеток


Альфа-ліпоєва кислота – сильний антиоксидант. Виробляється організмом і міститься в капусті, шпинаті, червоному м’ясі. Захищає тканини від уражень, спричинених цукром і підвищує їх резистентність до інсуліну.
Хром – його недолік ускладнює можливість організму перетворювати цукор в енергію, що призводить до підвищеної потреби в інсуліні. Прийом хрому допомагає знизити рівень глюкози в крові на 21 мг.

Поділитися з друзями

 

Матеріали по темі:

Як підтримати печінку при жирової хвороби
Лікування НАЖБП передбачає корекцію способу життя, усунення метаболічного синдрому, терапію ускладнень цирозу і, якщо необхідно, медикаментозне втручання. Певні речовини демонструють гепатопротекторний ефект застосовуються ...
Салат з креветками і дуже смачним соусом
Салат з креветками — найсмачніший рецепт, за обалденной заправкою. Ви будете готувати знову і знову саме цей салат! Соус для салату робить його ...
Дрібниці, з-за яких навіть стильний образ виглядає без смаку і дешево
Недбалість зараз в моді. Але є речі, які з цим стильним напрямком не мають нічого спільного і межують з відвертою неохайністю. Навіть від ...
Скільки вам потрібно білка в добу
Як зрозуміти, чи достатньо людина отримує білка в добу? Якщо вам необхідно скинути вагу, набрати м'язову масу, відновитися після активних фізичних навантажень, відчути ...
Чому часто болить голова
Коли болить голова, ми звично тягнемося за таблеткою. І не замислюємося, чому це з нами відбувається. В яких випадках головний біль говорить про проблеми ...
Як носити джинси в офіс, щоб виглядати чарівно
Діловий стиль одягу все більше зміщується до більш зручним стилям, наприклад, кэжуалу. Вже можна окремо виділити стиль бізнес-кежуал, який дозволяє вибирати більш демократичну ...