Як зупинити старіння мозку

Унікальна жива конструкція, справжній биокомпьютер, вивчений наукою приблизно на 5%, є в голові кожного з нас. Але, на жаль, мозок схильний до старіння і повільним, але незворотних процесів деградації.
Що допоможе загальмувати старіння мозку і «прокачати» когнітивні функції? На допомогу прийдуть фізичні навантаження, інтелектуальна «прокачування» і навіть танці.

Унікальна жива конструкція, справжній биокомпьютер, вивчений наукою приблизно на 5%, є в голові кожного з нас. Але, на жаль, мозок схильний до старіння і повільним, але незворотних процесів деградації. Що допоможе загальмувати старіння мозку і «прокачати» когнітивні функції? На допомогу прийдуть фізичні навантаження, інтелектуальна «прокачування» і навіть танці. Давайте разбараться в цьому питанні.

Як зупинити неухильне старіння мозку

Секрети роботи мозку

Головний мозок, в порівнянні з іншими органами людини, самий динамічний. Він розвивається протягом усього життя. Наприклад, у перші роки життя мозок створює до 1 000 000 нових міжнейронних контактів, а до шести років обсяг мозку зростає в 4 рази, а це розмір, який можна порівняти з 90% мозку дорослої.

До 35 років проходять формування і розвиваються лобні частки – мозкові зони, що відповідають за планування, особистий контроль та інші організаційні функції.

Вік 39 років фахівці позиціонують як вік старту старіння нашого мозку. Починаючи з зазначеного віку мозок поступово зменшується в об’ємі на 10%. Відбувається це тому, що знижується щільність і вага сірої речовини. Клітки кори мозку гинуть зі швидкістю приблизно 85 000 нейронів у добу. Якщо на початку життєвого шляху наш мозок порівнюють зовні з нормальним волоським горіхом, де звивини прилягають одна до іншої, то в похилому віці мозок нагадує зморщений, висохлий горіх. Але розмір як такої ще не свідчить про рівні можливостей, у іншому випадку, наприклад, кашалот, з семикілограмовим мозком виявився б найрозумнішим на нашій планеті.
Крім зниження густини сірої речовини має місце зниження щільності білої речовини мозку — нервових волокон, що здійснюють взаємодію мозкових півкуль і стрімкість обробки інформації. Як наслідок, цей процес тягне за собою падіння показників розумової активності.
З роками має місце зниження динаміки продукування хімічних сигнальних з’єднань і діяльності дофаміну, серотоніну і інших речовин-медіаторів, які відповідають за клітинні функції і переміщення нервових імпульсів, що прямо веде до погіршення якості пам’яті і пізнавальної функції, створює труднощі з увагою і навіть може спровокувати прогресування депресивних станів. Але це ще не все. На додачу до всіх «бід» знижується об’єм секреції в эпифизе — відділі мозку — мелатоніну (або гормону сну). З цієї причини осіб похилого віку долає таке неприємне явище як безсоння.

Похожие статьи:  З чим найкраще поєднувати блакитні штани

Фахівці переконані, що старіння являє собою захворювання і повинна розглядатися з цієї позиції. Радий вчених дотримуються думки, що люди генетично реалізують своєрідну програму смерті», і мутації в нейронах і клітинах являють собою природний, природний закон зміни поколінь. Але загальною стрункою і ясною теорії в геронтології поки не існує.

Як же бути? Можливо зберегти ясність і жвавість розуму на схилі років?

Перше правило – ревізія харчового раціону. Доведено, що стабільне надходження в організм омега-3 жирних кислот (це знайомий старшому поколінню з дитинства нелюбимий риб’ячий жир) провокує підйом глутатіону, створюючи захист мозкової нервової тканини і є профілактикою хвороби Альцгеймера. Якщо говорити про овочі, то чемпіонами за змістом зазначеного з’єднання є спаржа, броколі.
Захоплення кофеиносодержащими напоями сприяє вимиванню магнію (Mg) з організму. А цей мікроелемент допомагає запобігати руйнування синапсів мозку. Отже, прийом магнію у формі добавок допоможе загальмувати механізм старіння мозку. Високий відсоток лютеїну в організмі осіб похилого віку (джерела цієї речовини — шпинат, капуста, авокадо) сприяє підтриманню нервових реакцій.
Щоб в організмі синтезувався мелатонін, необхідний триптофан, а зазначену містять амінокислоту гречана крупа, квасоля, волоські горіхи, банани, аптечна ромашка, валеріана. У комплекс заходів по запобіганню процесів деградації мозку неодмінно включені фізичні навантаження.
Практика показує, що особи, які ведуть динамічний спосіб життя, цілком здатні підвищувати інтелектуальний потенціал власного мозку у віковій групі після 50 і навіть старше. Оптимальним видом активності для молодості головного мозку є будь-які танці. Суть в тому, що, не в приклад бігу, ходьбі, танець припускає безперервну роботу мозку для рухів, ритму, мелодії. Відбувається потужна концентрація уваги. А чим більше важкі завдання «долає» мозок, тим більше сповільнюється процес старіння. Соціальний момент. Особи похилого віку, які ведуть активне соціальне життя, відвідують різноманітні клуби, гуртки, товариства по інтересам, відрізняються більш якісної пам’яттю і міцною нервовою системою. Вони не зупиняються у своєму розвитку, що в їх роки надзвичайно важливо. Мозок – теж орган, і він чудово піддається тренуванням. А, отже, вивчення мов, гра на музичних інструментах, рішення головоломок, перегляд фільмів, читання та інша інтелектуальна робота дають можливість формувати нові нейронні зв’язки в мозку, віддаляючи в часі його неминуче старіння.
І ще: довгожителів нашої планети в тверезому розумі та пам’яті характеризує позитивний життєвий настрій.
Що допоможе загальмувати старіння мозку і «прокачати» когнітивні функції? На допомогу прийдуть фізичне навантаження і антиоксиданти.
І наостанок. Дружба та доброзичливе взаємодія між людьми дає можливість знизити швидкість старіння мозку.
Було проведено спеціальне дослідження, в процесі якого вивчалося, як працює пам’ять у літніх людей, що мають достатньо друзів, і в не таких товариських осіб похилого віку.
В експерименті взяли участь 31 чоловік у віковій групі 80-96 років з хорошими когнітивними можливостями і 19 їхніх ровесників з середньостатистичним рівнем мозкової активності. Випробовуваних попросили запам’ятати і назвати 15 об’єктів, які їм були показані. У результаті з’ясувалося, що члени 1-ї групи в рази краще впоралися із завданням.
На завершення випробовувані заповнили анкету. Наприклад, вони відповідали на питання про власних соціальних контактах, про ставлення до себе і світу, про життєві цілі.
В результаті фахівці вивели закономірність: чим більше друзів налічувалося у добровольця і чим ближче було їхнє спілкування, тим більш якісно він виконав завдання. Дослідники встановили, що ясність розуму залежить від ряду факторів: спосіб життя, харчовий раціон, сфера діяльності, показник соціальних контактів та ставлення до власної персони.
Живіть повним, насиченим життям, займайтеся улюбленою справою, дружите, будьте відкритими для всього нового, не втрачайте інтерес до навколишнього світу. Любіть себе, розвивайтеся, не дивлячись на вік. І тоді інтелектуальне згасання буде вам не страшно.

Похожие статьи:  Кекси «Кока-кола»

Поділитися з друзями

 

Матеріали по темі:

Торт «Снікерс» з вареним згущеним молоком
Торт Снікерс — дуже ніжний і смачний торт без випічки. Діти будуть просто в захваті від такого десерту!Інгредієнти:шоколадні пряники — 200 гвершкове масло ...
3D УЗИ
Медицинские технологии активно развиваются. Появляются новые разработки, которые позволяют решать все более сложные задачи. При правильной и своевременной диагностике можно предотвратить развитие заболевания, а зачастую и спасти ...
Курячий шашлик на шпажках з картоплею
Всім привіт! Пропоную приготувати смачний шашлик з курки в духовці на шпажках. Шашлик за цим рецептом виходить апетитний, ароматний і дуже ніжний. Шашлички з ...
Як підтримати печінку при жирової хвороби
Лікування НАЖБП передбачає корекцію способу життя, усунення метаболічного синдрому, терапію ускладнень цирозу і, якщо необхідно, медикаментозне втручання. Певні речовини демонструють гепатопротекторний ефект застосовуються ...
Новый год с новых привычек: 6 действенных советов
Вот и наступил Новый 2018 год, и даже Рождество уже позади. Самое время достать свой список обещаний, который вы писали до боя курантов, и начать его осуществлять! У каждого он включает в себя ...
Фактори, що сприяють розвитку дріжджових грибків
Пропонуємо ознайомитися з четырехнедельной програми очищення організму, пройшовши яку вдасться позбавитися від такої поширеної у жінок проблеми як надлишок дріжджів. Крім того, дотримуючись ...