Вт. Сен 21st, 2021

Всупереч поширеній думці глибоке дихання не є корисним, так як з організму видаляється значний обсяг вуглекислого газу. Корисно зменшувати глибину дихання.
Якщо подовжувати ДИХАЛЬНІ ПАУЗИ, кров і тканини краще насичуються киснем і СО2, відновлюються обмінні механізми, посилюється імунітет.


Впоратися з багатьма хворобами дозволить економія вуглекислого газу (СО2) в організмі. Як цього можна досягти? Вам не допоможе глибоке (яке завдяки розтиражовані думку вважається оптимальним), а поверхневе дихання. Цей метод допомагає позбутися від великого переліку захворювань. Ось як працює таке дихання.

Надмірне надходження кисню в легені не приносить користі

Вуглекислий газ по праву можна вважати природним цілителем, який нам супроводжує, але можна відчувати його недолік… Як можна збільшити концентрацію СО2 в тілі за допомогою дихальних практик?

Норма: чим рідше дихаємо, тим краще

Що ми з вами знаємо про норму дихання? Нас цьому не вчили. Відома дихальна норма — 16-18 дихальних рухів у 60 секунд, вироблених в стані спокою — це так звана гіпервентиляція, або вентиляція легень, що перевищує здорову норму.
Що роблять ці 16-18 дихальних рухів за 60 секунд? У людини, що має нормальне здоров’я до 40 років, в 40 діагностовано безліч захворювань. Адже гіпервентиляцію він накопичував довгі роки.
Глибоке, повне дихання не приносить користі, так як з організму йде велика кількість вуглекислого газу. Дане з’єднання в організмі формується в ході біохімічних реакцій. Здоровій людині достатньо 6-8 дихальних циклів у хвилину або навіть менше.
Оздоровитись можна, поступово зменшуючи глибину дихання. Якщо ми подовжуємо дихальні паузи, кров і тканини ефективніше насичуються киснем і СО2, відновлюються механізми обміну, підсилюється імунна відповідь організму. І недуга у результаті йде.

Робимо дихальну паузу і зміцнюємо здоров’я

На самому початку важливо навчитися слухати власне дихання. Сідаємо на стілець в зручну позу, спершись на спинку і уважно слухаємо власне дихання протягом 1-2 хвилин. Це корисно для того, щоб відстежити вдихи і видихи, запам’ятати дихальний ритм. Важливо запам’ятати відчуття самого дихання, адже зараз ви почнете якісно змінювати власне дихання.

Як правило, на початку «шляху» простежується глибоке дихання, якщо не глибоке, то досить часте. Не виключено посилене серцебиття, але це пройде. Запам’ятовуємо як ми дихаємо.
1-й етап роботи над диханням. Робимо спокійний видих, після якого буде пауза. Перед паузою глибокого вдиху і глибокого видиху бути не повинно. Спокійний видих, як ви це робите зараз.
2-й етап роботи над диханням. Зробивши видих, закриваємо ніс двома пальцями, рот закритий (це важливо). Спочатку дихати зовсім не хочеться. Коли виникне перше бажання зробити вдих, це стан під назвою контрольна пауза (назвемо скорочено — КП). Тепер відкриваємо ніс і дихаємо нормально.

Похожие статьи:  Целебный сорняк: 5 рецептов с использованием мокрицы

Звертаємо увагу на дихання. Після КП нехай воно залишається таким же, з амплітудою, як і до цього.
Згадаємо ще одне стан — максимальна пауза (скорочено — МП). Це інша затримка дихання. МП включає в себе КП і вольовий ділянку, на малюнку добре видно, що КП — це частина МП. Далі після видиху закриваємо ніс. Поки вдихнути не хочеться, а слідом за цим виникає перше бажання зробити вдих (КП), але продовжуємо витримувати паузу зусиллям волі, поки ніс вже можна відкрити (МП).
Після того як ви відкрили ніс, дихання залишається таким же, як і до того — без прагнення зробити глибокий вдих. Щоб подібного не сталося, бажано не перетримати паузу. В іншому випадку відбудеться зрив дихання, і воно стане глибоким (а ми до цього не прагнемо). Даний момент досить важко «зловити». Для зручності максимальну паузу можна не додерживать на 2-3 сек. Не важливо — пауза 20 або 23 секунд, роль грає — 20 або 40 секунд.
Ця затримка – прекрасний дихальний тренажер. Щоденне тренування дозволить значно збільшити час затримки, що дасть позитивні результати в плані здоров’я.
Вимірювання контрольної та максимальної паузыИнтервал затримки дихання прямо пропорційний стану здоров’я людини. КП тривалістю 20 секунд свідчить, що в організмі міститься 4,5% СО2. При КП тривалістю 60 секунд концентрація СО2 складе 6,5%. Такий відсоток дає можливість функціонувати без захворювань. МП і КП самі по собі не лікують, вони потрібні для контролю. В ідеалі у людини повинна бути МП – 90, КП — 60. Так працюють бездоганні легені. Але навіть якщо МП буде 60, а КП — 40, це показник дуже хорошого здоров’я. А МП — 40, КП – 20 свідчать про те, що у людини майже не виявиться захворювань начебто гаймориту або бронхіту.
Як почати практикуватися? Дихати як ви це зазвичай робите і стежити за стрілкою секундоміра. Спокійно видихаємо. У фіналі видиху двома пальцями затискаємо ніс, фіксуємо по стрілці секундоміра початок затримки і чекаємо до першого бажання вдихнути. Дану цифру теж запам’ятовуємо (як кінець КП). Затримку дихання не припиняємо.

Бажання зробити вдих вдруге – це МП, фіксуємо її також за секундоміром. Відкриваємо ніс (Відчуваєте дефіцит повітря і прагнення зробити глибокий вдих?). Ми маємо 3 показника, які допоможуть обчислити КП і МП. Вони і повідомлять про ваше здоров’я. Тест проводиться в ранковий час, до їди.

Дихальний тренінг

Вихідне положення — сидячи на краю стільця: сідниці займають 1/3 або ½ стільця. Спина рівна, відчуєте, ніби ви злегка підросли або вас хтось підтягує за маківку. Потилиця, лопатки й сідниці розташовані на єдиній вертикальній лінії. З метою розкрити лопатки і грудину робимо кругові рухи плечима.
В попереку повинен виникнути слабкий вигин. Ноги стоять на підлозі рівне, ікри – вертикально, руки розташовані комфортно на стегнах.
Просто сидимо з прямою спиною протягом 5 хвилин. Слухаємо своє дихання. Який ефект цього простого вправи? Легким людини складно функціонувати і тісно, якщо спина сутула. При вирівнюванні постави дихання зменшується. Механічно грудна клітина розкривається, легким легше дихати. Все це робиться рефлекторно. Якщо є бажання зробити глибокий вдих, це означає, що дихання зменшено, і вам не вистачає повітря. Це відчуття і повинно виникати.
Якщо є відчуття дефіциту повітря, це накопичується СО2.
Для того, щоб максимально точно дотримуватися інструкції, звертайтеся до схеми, на якій наочно показані самі паузи та їх знаходження в дихальному циклі. Так вам буде легше зосередитися на правильному диханні. І не забувайте про те, що в цьому питанні велике значення має правильна постава.

Похожие статьи:  Должен ли правильный загар «дружить» с молоком и гантелями?

Поделиться

 

Вам также может понравиться

✅ Як зрозуміти, що у вас дефіцит серотоніну
Ось це так! Взимку і восени в організмі виробляється менше серотоніну, ніж у світлий час року — як це виправити?Погано себе відчуваєте? Життя не радує, а в голову лізуть виключно темні ...
✅ Ягода годжи — ягода долголетия
Дереза китайская (ягода Годжи, тибетский барбарис) — Lycium barbarum L. Раскидистый кустарник, до трёх метров в высоту, в природе произрастает в Гималаях на высотах до 3000 метров над уровнем моря. Плоды — сочные красные ягоды, продолговатые, сладко-горьковатого иногда кисловатого вкуса. Исследования говорят ...
✅ Что такое инсулинорезистентность и чем она опасна
Дорогие читатели! Приветствую на канале «Здоровый Дух»! Сегодня – о проблеме инсулинорезистентности. В последние годы она стала настолько распространенной, что уже к концу нынешнего десятилетия ее развитие будет грозить каждому третьему жителю ...
✅ Як приймати кальцій, не нашкодивши організму
Кальцій – це мікроелемент, який бере участь у побудові клітин людського організму. Він забезпечує міцність кісток, зубів, нігтів, сприяє нормальній роботі серця та інших життєво важливих органів, знижує тиск і позитивно впливає ...
✅ В каких продуктах содержатся гормоны
Наш организм защищен от многих вредных веществ, поступающих в него с пищей (таких, как вредные пищевые добавки) — он может нейтрализовать и вывести небольшое количество вредных веществ до того, как они успеют нанести серьезный вред здоровью. Но перед гормонами в продуктах ...
✅ «Люди могли бы жить 280 лет»: секреты долголетия доктора Ивана Неумывакина
«...при ссорах покушаются не на вас, а на вашу энергию, которой не хватает обидчику и которой он, «скушав», восстанавливает собственную на какое-то время. Умейте сдерживать себя в любой ситуации, многие проблемы решатся ...