Як поєднувати кольори в образі

Якщо ви хоч раз чули фрази: «Блакитний не МОЖНА поєднувати з бежевим!», «В образі МОЖНА носити більше трьох кольорів!», «Чорний НЕ НОСЯТЬ з темно-синім!» – ця стаття для вас.
Такі стереотипи обмежують нас у самовираженні через стиль. У сучасному світі моди все простіше і вільніше. Жодних закоренілих строгих правил для «правильного» поєднання кольорів немає. Тільки ваші переваги, бажане враження і кілька універсальних схем, про які ми поговоримо далі.

Ви можете ґрунтуватися на нижчезазначених прийомах і вносити до них свої корективи. А можете надихнутися ними і дати волю творчості! Або ж користуватися ними як шпаргалкою.

Для початку познайомимося з головними категоріями, які ми будемо використовувати.

Перша група – це кольори-ахроматы. Так називаються чорний, білий і сірий. Їх особливість в тому, що вони поєднуються з будь-якими відтінками і між собою. Сірий ідеально поєднується з білим, і з помаранчевим, наприклад.

Друга група – приглушені відтінки. Це всі кольори, в яких присутній сірий пігмент. Наприклад, яскраво-жовтий, не неон – а саме м’які відтінки жовтого кольору.

І третя група – яскраві кольори. Можна також назвати їх «чистими». Це колірні відтінки без домішки сірого.

Перше, що нам потрібно запам’ятати про поєднанні кольорів – ахроматы і приглушені відтінки поєднуються як між собою, так і з будь-якими яскравими квітами. Наприклад, бежеві штани поєднуються з усім!

Схожі статті:  Модне взуття на танкетці


Друге універсальне правило, яке допоможе вам в будь-яких яскравих образах виглядати стильно і доречно – правило балансу. Намагаємося завжди дотримуватися балансу або по насиченості кольорів, або за їх температурі.

Як це застосовувати на практиці? Дуже просто! Створюючи образ, прагніть вибирати кольори, близькі по насиченості: яскраві поєднувати з яскравими, а приглушені – з приглушеними. Так, у такому випадку можна поєднувати холодні відтінки з теплими. Головне – однакова насиченість!

А якщо вам хочеться поєднувати яскраві кольори з приглушеними, то рекомендую дотримуватися баланс по температурі: теплі відтінки поєднувати з теплими, холодні – з холодними.

Тепер поговоримо про універсальні схеми поєднання яскравих кольорів. Для цього нам знадобиться знати кілька прийомів, з якими допоможе колірний круг.

1. Монохромне поєднання. Напевно, ви чули про монохромних образах? Вже кілька років цей прийом є модним трендом. Образ в одному кольорі завжди виглядає цікаво і, більш того, візуально видовжує фігуру. В даній схемі ми поєднуємо кольору в одному колірному секторі – наприклад, підбираємо весь образ в різних відтінках зеленого: від більш темних до світлих.


2. Поєднання двох протилежних кольорів по колу. Ця схема називається комплементарної і є популярною не тільки в світі моди, але і в інтер’єрному, продуктовому дизайні та інших сферах. У чому полягає цей прийом: беремо один колір колірного кола, наприклад, жовтий і знаходимо колір рівно протилежного до нього осторонь. У випадку з жовтим — це фіолетовий колір.

Схожі статті:  Що носити з джинсами жінці 50 років

3. Контрастний колір + один крок ліворуч або праворуч. Якщо вам близька тема яскравих образів, але ви не хочете занадто зухвало грати на контрастах, ця кольорова схема для вас.

Крок 1: вибираємо один колір і навпроти нього. Наприклад, жовтий і його контраст – фіолетовий.

Крок 2: від фіолетового переміщаємося на один сектор в будь-яку сторону (вліво або вправо). І виходить два гармонійних сполучення: 1) жовтий і синій, 2) жовтий і червоно-фіолетовий.

4. Два сусідніх кольору. Наприклад, синій і блакитний, помаранчевий і червоний. Таке поєднання яскравих кольорів допомагає створити привертає увагу, але не «кричущий» образ.


5. Трикутник. Цей колірний прийом допомагає нам досягти насиченого поєднання вже трьох відтінків. Вибираємо три кольори на рівній відстані, щоб вийшов рівнобедрений трикутник. Наприклад, салатовий, рожевий, блакитний.


6. Три сусідніх кольору. Гармонійне поєднання трьох близьких один до одного відтінків у колірному колі. Наприклад, червоний, рожевий, ліловий.


7. Поєднання по квадрату. В даному прийомі створюємо образ з чотирьох кольорів, де один або два кольори є основними, а два інших – додатковими (можуть використовуватися в деталях). Користуватися цією схемою легше, ніж здається: кожен з чотирьох кольорів віддалений від попереднього на два сектора. Наприклад, зелений, жовто-оранжевий, червоний і синьо-фіолетовий.

Схожі статті:  Пісні щі з квашеної капусти


Пробуйте цікаві і незвичайні для вас поєднання, експериментуйте і висловлюйте свою індивідуальність через стиль. Тоді будь-який ваш образ стане гармонійним і притягає увагу!

Поділитися з друзями

 

Матеріали по темі:

Смачний сніданок за 3 хвилини
Швидкий смачний сніданок за 3 хвилини! Як приготувати яйце пашот в мікрохвильовці. Дуже люблю тост з авокадо і яйцем пашот. Це ще й ...
Млинці на молоці, які завжди виходять!
Дуже простий рецепт смачних млинців на молоці.Інгредієнти: яйце — 3 штмука — 350 гмолоко — 900 млсахар — 3.5 ст. л. сіль — 1 ...
Соус «Біг Тейсті»
Привіт всім, сьогодні буде робити соус Біг Тейсті. Зізнаюся — я довго підходив до того, щоб його приготувати (то одного становить не було ...
Чому з’являється жир на животі
Жир на животі — це не тільки естетична проблема. Тип жиру, який накопичується в животі, називається вісцеральним. Він обволікає ваші внутрішні органи і ...
Вітаміни і мінерали, які в дефіциті навіть у лікарів
Ось це так! Навіть дієтологи і фахівці з харчування часто «не добирають» норми за деякими життєво важливих вітамінів. Перевірте, чи немає у вас ...
Смачний суп без огірків і перловки
Рецепт смачного розсольнику, де кулінару огірки заменняются квашеною капустою. Дивно, однак таке незвичайне блюдо виходить досить ситним та смачним! Звичайно, консервативні кулінари вмить заперечать, ...