Вт. Сен 21st, 2021

Уважно спостерігаючи за роботою свого організму, ви не зможете заперечувати чітку взаємозв’язок між головним мозком і кишечником. Будь-які стреси та емоційні хвилювання дзеркально відображаються розладом травлення.
При голод ми стаємо злими і дратівливими, а перед важливим заходом відчуваємо нервове поколювання в животі.

Багато лікарі заслужено називають кишечник «другим мозковим центром» організму. Наслідки неправильного харчування впливають на емоції, настрій, швидкість мислення і обробки інформації. Доведено, що склад мікрофлори впливає на передані сигнали, тому до лікування захворювань травної системи слід ставитися з особливою увагою.

Як пов’язані мозок і кишечник

Роботою травного тракту управляє власна нервова система, що складається з 500 млн нейронів і 40 нейромедіаторів. Вони густо пронизують всі відділи кишечника від верхньої частини стравоходу до анального отвору. Це «другий мозок», який отримує і обробляє тисячі сигналів, що посилаються мікробіотою.

Останні дослідження довели, що існує безперервний обмін інформацією між головним мозком і кишечником людини з допомогою блукаючого нерва. Будь-яка зміна складу мікрофлори відбивається на якості та швидкості сигналу, дратуючи емоційний і когнітивний центр. Наприклад, при дисбактеріозі або кишковому отруєння пацієнти скаржаться на відсутність настрою і нудьгу, при кандидозі відчувають підвищену тривожність.
Серед цікавих факторів, які слід знати про взаємозв’язок кишечника і головного мозку:
У травному тракті виробляється до 95% всього серотоніну – гормону радості та гарного настрою. Тому при дисбактеріозі його кількість різко знижується, порушується емоційну рівновагу.
При захворюваннях кишечника в кілька разів зменшується вироблення дофаміну та адреналіну. Людина стає пригніченим, не може приймати важливі рішення, втрачає мотивацію в роботі.

При вивченні синдрому роздратованого кишечника доведено, що пацієнти відчувають постійну тривогу, підвищену збудливість, переростає в хронічний стрес або неврози.
В ході складних експериментів учені встановили, що деякі біобактеріі в кишечнику можуть виробляти нейромедиаторную гаммааминомасляную кислоту або ГАМК. Це важлива молекула, що відповідає на передачу сигналів по нервових волокнах, що стимулює роботу емоційного і лимбического відділу. На її принципі дії розроблені поширені заспокійливі препарати, що знімають напругу: «Валіум» Ксанакс», «Клоназепам».

Похожие статьи:  Как очистить сосуды в домашних условиях

Крім того, відомо, що нервова система кишечника володіє певною пам’яттю. Основу становить кишкова мікрофлора, сформована у малюка в 2-3 роки. Вона практично не змінюється протягом життя і сильно впливає на наше статура, схильність до повноти. Саме кишковий мікробіом відповідає за імунітет, тому деякі люди від природи болючі, застуджуються при найменшому переохолодженні.

Як підтримувати рівновагу в роботі мозку і кишечника

Нервова система кишкового тракту гостро реагує на зміни мікрофлори, подає тривожні сигнали, знижуючи вироблення гормонів стресу. Щоб зберегти емоційний спокій, зменшити ризик панічних атак, неврозу або депресії, дотримуйтеся наступних рекомендацій:
Харчуйтеся правильно, використовуючи тільки корисні для мікрофлори продукти. Натуральними пребіотиками вважаються водорості, спаржа і зелені овочі, овес, насіння льону, цибулю і банани.
При дисбактеріозі або після отруєння приймайте пробіотики в капсулах, налягайте на кисломолочні продукти, сири, квашену капусту, слідкуйте за питним режимом.
Для збереження балансу мікрофлори виключіть з раціону продукти, що живлять патогенні бактерії: цукор і здобну випічку, рафіновані олії, алкоголь. Приймайте антибіотики тільки за призначенням лікаря, суворо дотримуйтесь дозування.
Для підтримання душевної рівноваги та зменшення напруги займайтеся спортом. Спробуйте медитацію, познайомтеся з йогою.
Кишечник людини не тільки відповідає за процес перетравлення їжі, але і впливає на емоції, когнітивні функції. Це «другий мозок», що має власні нейрони і нервові волокна, вбудовані в загальну систему. Підтримуючи баланс корисних мікроорганізмів, можна позбутися від постійної тривоги, дратівливості, знайти душевну рівновагу.

Похожие статьи:  Что такое ортопедический матрас?

Поделиться

 

Вам также может понравиться

✅ Фрукт Фейхоа. Полезные свойства, состав и применение фейхоа
Фейхоа — это тропическое растение, родиной которого является Южная Америка. Нужно отметить, что плоды фейхоа принято называть ягодами. Они имеют кисло-сладкий вкус, а пахнут смесью ананаса и земляники. В них содержится эфирное масло, вкус которого также напоминает ...
✅ 6 советов о том, как правильно ссориться
Человек живет в социуме. Каждый из нас постоянно или время от времени окружен другими людьми, вынужден с ними контактировать, сталкиваться с чужим мнением и непредсказуемой реакцией на какие-то слова и поступки. Конфликты интересов при этом неизбежны, а значит, неизбежны и споры, и ссоры. Как ...
✅ Как быстро улучшить зрение домашними средствами
Подавляющее количество информации мы получаем благодаря зрению. Остальные четыре чувства — осязание, слух, обоняние и вкус — играют важную, но все же по отношению к зрению второстепенную роль. С этим можно спорить, конечно, но вряд ли кто станет опровергать, что у слепого человека, окажись ...
✅ Страх высоты акрофобия: причины и лечение
Большинство людей испытывает дискомфорт при подъеме на непривычную высоту. Но только у некоторых эти ощущения обретают особую остроту, выражаясь в приступах тошноты, головокружении, учащении пульса и прочих неприятных симптомах. Эти люди страдают акрофобией — именно такое название в медицине получил ...
✅ Почечный чай — польза, вред и противопоказания
Содержание: О полезных свойствах листьев ортосифона тычиночного людям было известно с древних времен. Вечнозеленое растение родом из Юго-Восточной Азии получило народное название «кошачий ус» и использовалось в лечении болезней мочевыделительной системы. Теперь листья ортосифона сушат и ферментируют. Состав почечного чая богат ...
✅ Как пережить летнюю жару? Простые советы для хорошего самочувствия
Наступило лето. И не просто наступило, а накатило душными жаркими волнами, и сразу подскочило количество вызовов скорой помощи, и врачи сбиваются с ног, приводя в чувство страдальцев, получивших кто тепловой, кто солнечный удар, или тех, кто просто вяло себя ...