Як підсилити імунну відповідь

Сильна імунна захист є гарантом міцного здоров’я. Імунна система організму людини — це складно влаштований механізм, який включає безліч компонентів. Які добавки допоможуть підсилити імунну відповідь на вплив вірусів, бактерій, мікробів і інших патогенів?

Імунна захист необхідна для здоров’я. Без імунітету організм був би відкритий для патогенів (бактерій, вірусів, паразитів, токсинів). Чим більше патогенів атакують організм, тим сильніше імунну відповідь. Справа в тому, що кожен раз, коли імунна система виробляє антитіла, тіло створює їх копії, а в перспективі, якщо аналогічний патоген знову проникне в організм, його легко вбити.

Зміцнюємо імунітет

Імунна система включає цілий ряд органів, клітин і білків. Це найбільш складна система в організмі після нервової системи.

Головні компоненти імунітету

Мигдалини
Тимус (заліза між легенями)
Лімфовузли і судини
Кістковий мозок
Селезінка
Аденоїди (залози у задній стороні носового проходу)
Кровоносні судини.

Схожі статті:  Що потрібно знати про герпесі

Як підсилити імунну відповідь

Ось деякі стратегії, які допоможуть зміцнити здоров’я:
відмова від куріння

здорова і збалансована дієта (як мінімум 5 порцій фруктів і овочів щодня)
фізична активність (спорт, прогулянки, танці)
контроль ваги тіла
помірне споживання спиртного
повноцінний нічний сон
контроль стресу
спів (поліпшить настрій і регулює компоненти імунної захисту.

Природна підтримка імунітету

Ось харчові добавки, які підтримають імунну захист.

Полівітаміни та мікроелементи

Щоденний прийом полівітамінних і мінеральних добавок зміцнює загальне здоров’я.

Ехінацея

Рослину застосовують для полегшення симптомів застуди та грипу. Певні форми ехінацеї допоможуть швидше перемогти захворювання.

Вітамін C

Вітамін С підтримує функції імунної системи, а його нестача призводить до ослаблення імунної відповіді та підвищеної сприйнятливості до інфекцій. Вітамін С має надходити в організм з овочами, фруктами та з вітамінними добавками.

Вітамін Д

Вітамін D підтримує здоров’я кісткової тканини, допомагаючи засвоювати мінерал кальцій. Крім того, цей вітамін має значення в регуляції імунітету, особливо при аутоімунних захворюваннях і сприйнятливості до інфекції.

Бузина

Ягоди цієї рослини застосовуються для полегшення застуди і грипу. Екстракт бузини зменшує симптоматику грипу на 3-4 дні, він може бути корисним для імунітету завдяки збільшенню вироблення цитокінів.

Схожі статті:  8 причин погіршення пам'яті і чому цей симптом не можна пропустити

Живі бактерії

Пробіотики зміцнюють імунітет і знижують ймовірність вірусних інфекцій, вони можуть запобігти і полегшити симптоматику застуди. Харчові джерела пробіотиків: йогурт, кефір, квашена капуста.

Цинк (Zn)

Zn необхідний для імунітету, його дефіцит негативно відбивається на імунної функції. Продукти з високою концентрацією Zn: м’ясо, молюски, боби, горіхи, насіння, молокопродукти, яйця і цільнозернові.

Поділитися з друзями

 

Матеріали по темі:

Як запобігти камені в нирках
Профілактика каменів у нирках надзвичайно важлива. Камені формуються з відходів життєдіяльності при дефіциті рідини в організмі. Дотримання таких рекомендацій як достатній об'єм рідини, ...
Як група крові впливає на наше здоров’я
8 залежностей і збігів, які помітили вчені.Серцеві захворювання Хороші новини для 1 групи крові. Дослідження показують, що ваш ризик ішемічної хвороби серця нижче, ніж ...
Захворювання, які можуть попередити ваші стопи
Ось це так! Наше тіло завжди попереджає про неполадки — головне, правильно «прочитати» сигнали.Коли в організмі щось йде не так, він намагається дати ...
У чому різниця між першим і другим типом діабету
Ось це так! ВООЗ попереджає: у світі справжня епідемія діабету. Що потрібно знати, щоб захистити себе?Цукровий діабет – одне з п'яти хронічних захворювань, ...
У чому полягає головна небезпека пневмонії
Кращі чаї для заспокоєння нервів
Ви часто нервуєте і турбуєтеся? Не можете впоратися зі стресом? Спробуйте ці чаї — вони допоможуть швидко заспокоїти нерви і повернути душевну рівновагу!Глід ...