Як страх і втому пов’язані з роботою наднирників

Надмірна вага у нас асоціюється з порочним харчуванням, а втома — з насиченим графіком життя. Напади незрозумілого страху часто пов’язують з панічними атаками і вегетосудинною дистонією.
Але такі симптоми можуть бути сигналом гормонального збою. І проблему варто шукати в роботі надниркових залоз.


Наднирники — парний орган. Вони сполучаються з нирками і синтезують важливі гормони (адреналін, стероїдні). Виробництво гормонів пов’язано і з функціями гіпофіза. Навіть слабкий збій у функції цих залоз викликає вегетативні кризи зі стрибками тиску і нападами тривожності.

Здоров’я наднирників

У цих залоз є цілий список «обов’язків».

Робота наднирників

Вони відповідальні за стійкість перед стресами. Без них не можна було б реагувати на небезпеку і втекти / прийняти бій, так як «войовничі» гормони гормони страху синтезуються в цих залозах.
Наднирники регулюють стан нервової системи після пережитого стресу / психологічного напруження.
Якщо стрес стає тривалим, залози функціонують в «авральному» режимі і не можуть відновитися. Стабільний гормональний викид послаблює нервову систему, а наднирники стають виснаженими. Таке положення є небезпечним, бо загрожує розвитком хвороб. Наднирники дозволяють впоратися як з фізичними та психологічними навантаженнями, так і з інтоксикацією (дію хім. з’єднань, медикаментів).

Схожі статті:  Продукти, які треба їсти частіше

Наднирники виробляють гормони

Ці залози функціонують в комбінації з гіпофізом, гіпоталамусом.
Як стресова реакція синтезуються адреналін і кортизол. Адреналін ответстсвенный за миттєвий відповідь організму — бігти / битися. Кортизол працює на стійкість до стресу. Паралельно він знижує холестерин, пригнічує імунний захист, збільшує показник цукру в крові. У стрессирующие моменти кортизоловый викид зростає. Але стійкий стрес плавно знижує синтез кортизолу. Це симптом надниркового виснаження.
Хронічний стрес «вбиває» надпочечникиЭпизодический стрес не несе організму загрози. А ось стійкий, тривалий стрес, стабільну напругу, виснажлива праця діють на залози вкрай негативно.
В процесі багаторічної психологічної напруги розвивається слабкість надниркових залоз. Дефіцит поживних також негативно діє на стан наднирників.
У жінок ці залози піддаються негативному впливу оральних контрацептивів. Останні пригнічують функції репродуктивної сфери. Це загрожує розбалансуванням ендокринної системи.
Наднирники мають значний компенсаційний потенціал. Але важливо усвідомити, що тривожність, страх, неприязнь, злість б’ють по надпочечникам.

Симптоми надниркового виснаження

Прояви втоми надниркових залоз — млявість, стомлюваність, дратівливість, ослаблений імунну відповідь, схильність до застуд.
Наднирники перевантажені, якщо відзначаються: безпідставна тривога, нервозність, тремор, посилене серцебиття, порушення сну, потовиділення без причини, прагнення до солоної і солодкої їжі, напади паніки, проблеми з зосередженістю, напади гніву, емоційна чутливість.
При надниркової втоми вірогідні розвиток гіпотиреозу, коливання маси тіла, знижений показник глюкози, безпричинні болі, задишка, прискорені позиви до сечовипускання, слабкість м’язів.

Схожі статті:  Симптоми коронавіруса, з якими краще сидіти вдома

Як уберегти наднирники

Важливо провести ревізію свого ставлення до життя і цінностей. Перебування в постійному негативі, негативні емоції підривають здоров’я надниркових залоз.
Корисно приймати адаптогенні трави.
Функції надниркових залоз підтримають омега-3 жирні кислоти, віт-ни комплексу В і С, мінерали Mg Zn K. Корисно включити в раціон горіхи, насіння гарбуза, томати, рибу, яйця, хрестоцвіті.

Поділитися з друзями

 

Матеріали по темі:

Ці симптоми інсульту не можна пропустити
Ось симптоми інсульту у жінок відрізняються від чоловічих, перевірте, чи знаєте ви їх!Щорічно в світі 450 тисяч людей переживають інсульт, причому більшість постраждалих ...
Ознаки нестачі вітамінів, які проявляються на обличчі
Вітаміни — невід'ємна частина нашого раціону. Хоча вони не дають такої енергії, як вуглеводи, жири і білки, вони допомагають організму відновлюватися і оптимально функціонувати. Крім ...
Скільки вам потрібно білка в добу
Як зрозуміти, чи достатньо людина отримує білка в добу? Якщо вам необхідно скинути вагу, набрати м'язову масу, відновитися після активних фізичних навантажень, відчути ...
Рослини володіють противірусними властивостями
Рослини здавна використовувалися при лікуванні самих різних захворювань. Людина і сьогодні успішно застосовує їх противірусні, протигрибкові, антибактеріальні можливості. Ось повний перелік цих лікарських ...
Як зупинити панкреатит
Панкреатит — це складне захворювання, і в одній статті висвітлити його проблематику не так просто, тому що всі люди хворіють по-різному. Але все ...
Як проявляється дефіцит сірки і чим загрожує
Сірку для краси і здоров'я використовували ще в давнину. Її змішували з патокою і отримували «весняний тонік», що поліпшує якість шкіри, нігтів, волосся. ...