Ср. Сен 22nd, 2021

Дослідження пов’язують солодкі напої, як цукровмісні, так і штучно підсолоджені, з підвищеним ризиком розвитку депресії, причому найвищий ризик пов’язаний з дієтичними фруктовими напоями та дієтичної газованою водою.

Їжа має величезний вплив на тіло і мозок, і споживання свіжих продуктів, описаних в моєму плані харчування, це відмінний спосіб підтримки психічного і фізичного здоров’я. На мою думку, відмова від цукру і штучних підсолоджувачів є основоположним аспектом профілактики та / або лікування депресії.
Як дієтичне втручання позбавляє від депрессииОба сприяють хронічного запалення і можуть завдати шкоди роботі мозку. Недавні дослідження також показують, що заміна переробленої нездорової їжі на більш здорову може значно поліпшити симптоми депресії, що насправді не повинне викликати подиву.

Цукрова пастка

Дослідження, опубліковані в 2014 році, зв’язали солодкі напої, як цукровмісні, так і штучно підсолоджені, з підвищеним ризиком розвитку депресії. У тих, хто пив більше чотирьох банок або склянок газованої води, ризик депресії був на 30% вище в порівнянні з тими, хто не вживав якісь підсолоджені напої.

Цікаво, що фруктові соки були ще більш небезпечними. Таку ж кількість підсолоджених фруктових напоїв (чотири склянки) було пов’язане з підвищенням ризику депресії на 38%.
В цілому, штучно підсолоджені так звані «дієтичні» напої були пов’язані з найвищим ризиком депресії порівняно з напоями, підсолодженими цукром або кукурудзяним сиропом з високим вмістом фруктози. Якщо бути точніше, в порівнянні з тими, хто не пив солодкі напої:
У тих, хто пив в основному дієтичну газовану воду, ймовірність депресії була на 31% вище, тоді як звичайна газована вода була пов’язана з підвищеним на 22% ризиком.
У тих, хто пив в основному фруктові напої дієтичні, ризик депресії був на 51% вище, у той час як вживання звичайних фруктових напоїв було пов’язано з більш скромним підвищенням ризику на 8%.
Вживання в основному дієтичного чаю з льодом асоціювалося з підвищенням ризику депресії на 25%, в той час як у тих, хто пив звичайний чай з льодом, ризик знижувався на 6%.
Аналогічним чином, недавнє дослідження, в деталях описаний у статті «Зв’язок між фаст-фудом і підліткової депресією», виявило, що підлітки з підвищеним рівнем натрію та низьким рівнем калію в сечі (два фактори, що вказують на дієту з високим вмістом шкідливою і переробленої їжі) мали більш часті симптоми депресії.
За словами авторів, «враховуючи істотне розвиток мозку, яке відбувається в підлітковому віці, люди в цей період розвитку можуть бути особливо вразливі до раціону на нервові механізми, відповідальні за регуляцію емоцій та депресію».

Чому цукор впливає на психічне здоров’я

Існує як мінімум чотири потенційних механізму, з допомогою яких споживання рафінованого цукру може надавати токсичну дію на психічне здоров’я:
1. Цукор (особливо фруктоза) і зерно сприяють резистентності до інсуліну і лептину і порушення передачі сигналів, які відіграють важливу роль у вашому психічному здоров’ї

2. Цукор пригнічує активність ключового гормону росту під назвою нейротрофічний фактор мозку (BDNF), який сприяє здоров’ю його нейронів. Рівні BDNF є критично низькими як при депресії, так і при шизофренії, що, як припускають тварини моделі, може мати причинний зв’язок

3. Споживання цукру також викликає каскад хімічних реакцій в організмі, які сприяють хронічному запаленню. У довгостроковій перспективі запалення порушує нормальну роботу вашої імунної системи, що пов’язано з підвищеним ризиком депресії

4. Цукор порушує мікробіом і його вплив на модуляцію реакції на стрес, імунну функцію, нейротрансмісію і нейрогенез

У 2004 році британський дослідник психіатрії Малкольм Піт опублікував провокаційний міжкультурний аналіз взаємозв’язку між дієтою і психічними захворюваннями. Його основною знахідкою була тісний зв’язок між високим споживанням цукру і ризиком депресії і шизофренії. За словами Пита:

«Більш високе споживання рафінованого цукру і молочних продуктів на національному рівні пророкувало найгірший дворічний прогноз шизофренії. Висока національна поширеність депресії була передбачена низьким споживанням риби і морепродуктів.
Харчові предиктори… поширеності депресії аналогічні тим, які передбачають такі захворювання, як ішемічна хвороба серця і діабет, які частіше зустрічаються у людей з проблемами психічного здоров’я і при яких часто рекомендуються зміни в раціоні».

Похожие статьи:  Торт «Снікерс» з вареним згущеним молоком

Одним з ключових предикторів серцевих захворювань і є хронічне запалення, яке, як згадує Піт, також пов’язане з поганим психічним здоров’ям. Цукор є основною причиною хронічного запалення в організмі, тому його надмірне споживання може дійсно викликати лавину негативних наслідків для здоров’я, як психічного, так і фізичного.

Механізми дії

В розділі «Наслідки і рекомендації» мета-аналізу «Психосоматичної медицини» автори вказують на низку можливих механізмів дії, що дозволяють пацієнтам з депресією отримувати користь від дієтичного втручання:
«… Дієта може діяти кількома шляхами, які впливають на психічне здоров’я. До них відносяться шляхи, пов’язані з окислювальним стресом, запаленням та мітохондріальної дисфункцією, які порушуються у людей з психічними розладами.
Дисбактеріоз кишкової мікробіоти також пов’язаний з появою нових досліджень, що демонструють участь мікробіома в модуляції реакції на стрес, імунної функції, нейротрансмісії і нейрогенеза. Здорова дієта зазвичай містить широкий спектр біологічно активних сполук, які можуть позитивно взаємодіяти з цими шляхами.
Наприклад, овочі та фрукти містять, крім корисних вітамінів, мінералів і клітковини, високу концентрацію різних поліфенолів, які, мабуть, пов’язані зі зниженням рівня депресії… можливо, з-за їх протизапальних, нейропротектівних і пребіотичних властивостей.
Крім того, вітаміни (наприклад вітаміни групи В), жирні кислоти (наприклад, омега-3 жирні кислоти, вітаміни, мінерали (наприклад, цинк, магній) і клітковина (наприклад, стійкий крохмаль), а також інші біологічно активні компоненти (наприклад, пробіотики), які, як правило, в достатку присутні в здоровому раціоні харчування, можуть також захищати від психічних захворювань.
Поряд зі збільшенням споживання корисних поживних речовин, втручання в раціон можуть також вплинути на психічне благополуччя за рахунок скорочення споживання нездорової їжі, пов’язаної з підвищеним ризиком депресії, такий як перероблене м’ясо, рафіновані вуглеводи та інші прозапальні продукти.
Нездоровий раціон також багатий іншими сполуками, які можуть негативно впливати на ці шляхи. Наприклад, елементи, зазвичай зустрічаються в оброблених харчових продуктах, такі як насичені жирні кислоти, штучні підсолоджувачі і емульгатори, можуть змінювати мікробіом кишечника, що може активувати запальні процеси».

Рекомендації з харчування для психічного здоров’я

Контроль запалення є важливою частиною будь-якого ефективного плану лікування психічного здоров’я. Якщо ви чутливі до глютену, вам потрібно видалити його з вашого раціону. Тест на харчову чутливість може допомогти це встановити. Скорочення кількості споживаних лектинів також може бути гарною ідеєю.
Як правило, споживання раціону з цільних продуктів, описаного в моєму плані оптимального живлення, може значно знизити рівень запалення. Наріжним каменем здорового харчування є обмеження цукру всіх видів, в ідеалі до 25 грамів в день.
В одному дослідженні чоловіки, які споживають понад 67 грамів цукру на день, мали на 23% більше шансів на розвиток тривоги або депресії протягом п’яти років, ніж ті, чиє споживання цукру було менше 39,5 грамів в день. Певні недоліки поживних речовин також є сумно відомими причинами депресії, особливо:
Омега-3 жири морського походження — Омега-3 жири, як було показано, знижують симптоматику великого депресивного розладу, тому переконайтеся, що їх досить у вашому раціоні. Джерелами можуть бути дикий аляскинська лосось, сардини, оселедець, скумбрія і анчоуси чи високоякісна добавка.
Я рекомендую пройти тест на рівень омега-3, щоб переконатися, що ви отримуєте достатньо. В ідеалі індекс омега-3 має бути 8% або вище.
Вітаміни групи В (включаючи В1, В2, В3, В6, В9 та В12) — Мала кількість фолата в продуктах харчування може підвищити ризик депресії на цілих 304%. У дослідженні 2017 року, показує важливість дефіциту вітамінів при депресії, взяли участь суїцидальні підлітки. Більшість з них мали дефіцит фолата в мозку, і всі вони показали покращення після лікування фолиновой кислотою.

Похожие статьи:  Ознаки того, що ви їсте занадто багато цукру

Магній — Магнієві добавки, як було показано, покращують самопочуття при депресії від легкого до помірного ступеня тяжкості у дорослих, причому корисні ефекти проявляються протягом двох тижнів після лікування.

Вітамін D — Дослідження показали, що дефіцит вітаміну D може привертати вас до депресії, але вона позитивно реагує на оптимізацію запасів вітаміну D, в ідеалі за рахунок розумного перебування на сонці.
У подвійному сліпому рандомізованому дослідженні, опублікованому в 2008 році, був зроблений висновок про те, що додавання високих доз вітаміну D «мабуть, покращує симптоми [депресії], що вказує на можливу причинний зв’язок». Дослідження, опубліковані в 2014 році, також пов’язували низькі рівні вітаміну D з підвищеним ризиком самогубства.
Для оптимального здоров’я, переконайтеся, що ваш рівень вітаміну D становить від 60 до 80 нг / мл круглий рік. В ідеалі, проходите тест на вітамін D не рідше одного разу на півроку, щоб контролювати свій рівень.
Збереження здорового кишкового мікробіома також робить істотний вплив на ваш настрій, емоції і мозок.

Корисні добавки

Ряд лікарських засобів і добавок може також застосовуватися замість ліків для зменшення симптомів тривоги і депресії, включаючи наступні:
Звіробій (Hypericum perforatum) — Це лікарська рослина давно використовується для лікування депресії і, як вважається, діє аналогічно антидепресантів, підвищуючи рівень хімічних речовин у мозку, пов’язаних з настроєм, таких як серотонін, дофамін і норадреналін.
S-аденозилметионин (SAMe) — Це похідне амінокислот, яка зустрічається в природі у всіх клітинах. Він відіграє роль у багатьох біологічних реакціях, передаючи свою метильної групи ДНК, білків, фосфоліпідів і біогенним аміни. Кілька наукових досліджень показують, що SAMe може бути корисний при лікуванні депресії.
5-Гідроксітріптофан (5-HTP) — Ще одна природна альтернатива традиційним антидепресантів. Коли ваше тіло починає виробляти серотонін, воно спочатку виробляє 5-HTP. Його прийом в якості добавки може підвищити рівень серотоніну. Дані свідчать про те, що 5-HTP краще плацебо полегшує депресію, що перевершує результати антидепресантів.
XingPiJieYu — Було виявлено, що ця китайська трава, доступна у лікарів традиційної китайської медицини, зменшує ефекти хронічного, непередбачуваного стресу», тим самим знижуючи ризик депресії.

Інші корисні варіанти лікування

Факти ясно показують, що антидепресанти не є ідеальним вибором для більшості людей з депресією.
Крім дієти, яка, на мій погляд, є фундаментальною, найбільш науково доведене лікування депресії — це фізичні вправи.

Поделиться

 

Вам также может понравиться

✅ Польза граната и гранатового сока
Именно так в силу наличия множества полезных качеств и потрясающего вкуса называют гранат. Причём, польза граната сосредоточена не только в нежной и сочной мякоти его зёрен, которую мы употребляем в пищу или из которой делаем сок. Ценными являются и косточки зёрен, ...
✅ Почему гречку считают источником долголетия
Гречка – продукт, ассоциирующийся со здоровой пищей по многим причинам. Быстрые факты Гречневая крупа не содержит глютена. В ней намного больше растительного белка, пищевых волокон и витаминов, необходимых организму для нормальной работы кровеносной, ...
✅ Расторопша для печени
Содержание: Расторопша пятнистая содержит горькие вещества, эфирные масла, антиоксиданты, полиацетилены, тирамин, гистамин и флаволигнаны (силибин, силидианин и силикристин), известные науке под собирательным названием силимарин. Этот уникальный комплекс природных соединений делает экстракт расторопши необычайно полезным для ...
✅ Уход за матрасами
Даже если вы приобрели качественный и дорогой матрас, это совершенно не значит, что он не нуждается в уходе. На срок его службы влияет не только конструкция и состав материалов, но и полноценная ...
✅ Долгое пережёвывание пищи для здоровья и долголетия
Идея о том, что пищу следует пережевывать не менее 32 раз, принадлежит американцу Горацию Флетчеру. Сто лет назад эта мысль была воспринята как оригинальная концепция здорового питания, благодаря которой Флетчер похудел, разбогател ...
✅ Какой вред может быть от миндаля?
Сладкий миндаль — очень полезный орешек, но даже у него есть свои побочные эффекты. Статья расскажет о вредных свойствах этого продукта, чтобы вы поняли риски и смогли избежать ошибок при планировании рациона. Основные побочные эффекты миндаля Увеличение веса Употребление большого ...