Як швидко відновити здоров’я печінки

Печінка є найважливішим залозою людини, що виконує безліч життєвих функцій. Її правильна робота – одна з головних умов для підтримання здоров’я і молодості всього організму, але із-за постійних перевантажень, вона схильна до безлічі захворювань.
Що допоможе зберегти здоров’я печінки на довгі роки?

Одним із факторів, що негативно впливають на ферменти печінки і викликають її пошкодження, є перевантаження залізом, яке використовується в безлічі харчових добавок. Його приймають ізольовано, додають в комплекси полівітамінів і збагачують перероблені продукти. Хоча залізо необхідно для здоров’я і правильної роботи організму, але його надлишок завдає величезної шкоди.

Контроль показника заліза

Надлишок заліза більш шкідливий і частіше спостерігається, ніж його недолік. Особливо це стосується людей похилого віку. Справа в тому, що поки не існує ефективних способів для його виведення з організму, втратити залізо можна тільки з кров’ю, а в постменопаузі кров регулярно вже не втрачається.
Основним механізмом пошкодження тканин, викликане надлишком заліза, є утворення вільних радикалів і перекисне окислення жирів, порушення функцій мітохондрій та інших пошкоджень, що призводять до багатьох хронічних і дегенеративним процесам.

Як правильно приймати Омега-3 і Омега-6, щоб захистити печінку

Практично чверть населення високорозвинених країн страждає жирової хвороби печінки неалкогольного характеру. Це призводить до серйозних порушень її функцій і може спровокувати печінкову недостатність або рак печінки. Однією з проблем, які її викликають, є надмірне вживання продуктів, насичених омега-6 кислот.

Похожие статьи:  Здоровье женщины и правильный завтрак

І омега-3 і омега-6 кислоти однаково важливі для здоров’я, але в останні десятки років стався зсув в харчуванні, який привів до надлишку омега-6 і нестачі омега-3 як 25:1. А експерти вважають, що для повноцінної роботи співвідношення цих насичених кислот повинно бути рівним, в крайньому випадку, не більше 5:1.


Порушення балансу кислот призводить до того, що в організмі збільшується здатність накопичувати жир, що веде до ожиріння, і посилюються запальні процеси. Вчені виявили взаємозв’язок з надлишком омега-6 і неалкогольною жировою хворобою печінки, запальними процесами в органах і системах, серцево-судинними захворюваннями і хворобою Альцгеймера.
Кислоти омега-6 необхідні для запальної відповіді організму на збудників захворювань, а омега-3 кислоти, особливо морського походження, зменшують запальні процеси. А крім цього, вони знижують рівень ліпопротеїнів низької щільності (погані жири), запобігають підвищення тиску і зменшують ризик атеросклерозу судин.
Правильний баланс насичених кислот омега-6 і омега-3 допоможе поліпшити жировий обмін в печінці, підвищить рівень «хороших» жирів, що знизить запальні процеси і поліпшить самопочуття при хронічних захворюваннях.

Похожие статьи:  Паштет з курячої печінки

Природні способи нормалізувати роботу печінки

1. Знизити вживання вуглеводів — надлишок вуглеводної їжі погіршує метаболізм глюкози, ускладнює роботу печінки і збільшує ймовірність хвороби серця і судин, інсульту і діабету.
2. Фізична активність — спортивні тренування допоможуть спалювати надлишок жиру і зменшать жирове переродження клітин печінки.
3. Зменшити вживання медикаментів — майже всі лікарські і гормональні засоби метаболируются тільки одним ферментом печінки і з часом серйозно її ушкоджують.
4. Алкогольні напої – вживання спиртних напоїв шкодить всьому організму, руйнує клітини печінки і провокує розвиток цирозу – раку печінки.
5. Відновити мікрофлору кишечнику – вчені попереджають про тісний взаємозв’язок роботи кишечника зі здоров’ям печінки. ¾ Тих, хто має хронічні порушення печінки, страждає від дисбалансу мікробіома в кишковому тракті.
Для здоров’я і нормальної роботи печінки необхідно оптимізувати баланс кислот омега-3, омега-6, як можна ближче до ідеального співвідношення 5:1. Багатими джерелами омега-3 є жирна морська риба: лосось, оселедець, скумбрія і анчоуси. Крім цього, необхідно значно скоротити перероблену їжу з омега-6 жирами і зменшити в раціоні низькоякісне рослинне масло.

Поділитися з друзями

 

Матеріали по темі:

Народні засоби для підвищення імунітету
Основною причиною поганого самопочуття і частих проблем зі здоров'ям є слабкий імунітет. Щоб відчувати себе бадьоро, мати привабливий зовнішній вигляд і забути про ...
Пятна на коже: причины и виды пигментации
Содержание: Кожа человека: светлая или темная? Причины появления пигментации кожи Пигментация на лице и других участках тела: основные виды Пигментация лица: способы устранения Пигментация может быть явлением как врожденным, так и приобретенным ...
Высокий эмоциональный интеллект: какие болезни он помогает предотвратить
Неумение управлять своими эмоциями и анализировать их способно привести к тяжелым психологическим состояниям. Это неприятно и зачастую ведет к болезням тела. Нельзя недооценивать сферу чувств и переживаний — именно она в конечном ...
Потеть — это нормально, и вот почему
В обществе, управляемом поверхностной модой и обсессивно-компульсивной чистоплотностью, пот часто воспринимается как что-то совершенно ужасающее. Пот, безусловно, может быть немного смущающим, особенно если вы на работе, в общественном месте ...
Ознаки того, що ви їсте занадто багато цукру
Симптоми цукрового діабету досить різноманітні. І їх дуже просто сплутати з іншими станами. Тому люди, у яких розвивається це захворювання, можуть довгий час ...
Як підтримати печінку при жирової хвороби
Лікування НАЖБП передбачає корекцію способу життя, усунення метаболічного синдрому, терапію ускладнень цирозу і, якщо необхідно, медикаментозне втручання. Певні речовини демонструють гепатопротекторний ефект застосовуються ...