Вт. Сен 21st, 2021

Вітамін С разом з вітаміном А, вітаміном Е і селеном належить до чотирьох найважливішим антиокислителям в боротьбі з вільними радикалами і служить нашому омолодженню і підтримці здоров’я всіх клітин.

Вільні радикали — це речовини, в яких не вистачає одного електрона, і тому вони прагнуть всі окислити, тобто забрати відсутній електрон однієї з молекул у клітинах організму.
Якщо це відбувається, порушується внутрішньоклітинний баланс, відбувається миттєва ланцюгова реакція, і в ослаблену клітку проникають мільярди нових руйнівників здоров’я. Незліченна безліч вільних радикалів тільки і чекають свого часу, щоб кинутися на штурм людського організму.
Їх союзники — порушений обмін речовин, токсичні та шкідливі речовини. Особливо активізує руйнівну діяльність вільних радикалів ультрафіолетове сонячне випромінювання. Десять хвилин засмаги народжують в нашому організмі така ж незліченна безліч невидимих шкідників, як і прогулянка по тунелю з інтенсивним рухом автомобілів або банку тунця з токсичними речовинами, що містяться в консервантах.
Куріння теж являє собою величезну фабрику вільних радикалів. Яку дію вона надає на клітини тіла, можна побачити на прикладі безлічі дрібних зморшок на обличчі курця.Таким чином, любителі нікотину, так само як і люди, що живуть у несприятливому навколишньому середовищі (наприклад, поблизу димлячих труб), повинні харчуватися продуктами з рясним змістом вітаміну С.
Курцям слід вживати в їжу продукти, особливо багаті вітаміном С, так як він усуває дрібні зморшки і складки шкіри, характерні для любителів тютюнового диму.

Для чого потрібен вітамін С:

Імунні функції організму
Міцність судин і тканин
Стійка нервова система
Здорові ясна
Засвоєння жирів
Чиста гладка шкіра
Еластичні волосся
Гострота зору
Гарний настрій
Концентрація уваги
Міцний здоровий сон
Подолання стресів

Імунні властивості вітаміну С

Захисна функція вітаміну С в жодному разі не обмежується наданням допомоги імунній системі. Природа надто дорожить збереженням життя. Це імунне речовина може і самостійно здійснювати захист клітин і різних молекул.
Цікавий приклад наводять американські психологи. Нерідко люди, що страждають ожирінням і підвищеною стомлюваністю, зробивши аналіз крові, чують від лікаря неприємний висновок: «У вас зовсім немає тироксину в крові. Ваша щитовидна залоза виробляє занадто мало гормонів».
Тироксин — це гормон щитовидної залози, який складається на дві третини з йоду і на одну третину-з білка тирозину. Тироксин являє собою «сірник», що забезпечує згоряння молекул жиру в клітинах. І ось людина в білому халаті прописує пацієнту таблетки йоду. Але безрезультатно. «Раніше в крові немає тироксину. Щось скоїлося з щитовидною залозою». Однак навіть призначення лікування з допомогою гормонів щитовидної залози не приносить ніякої користі. Лікар тільки розводить руками.
Насправді ця маленька залоза, розташована в районі гортані, може бути, і виробляє достатньо тироксину. Але його молекули вкрай нестійкі і вже в крові піддаються впливу вільних радикалів. Тому вони і не досягають клітин. Тільки молекула тироксину, супроводжувана як мінімум дванадцятьма молекулами вітаміну С, що грають роль «охоронців», має достатній захист від вільних радикалів і може потрапити в клітину тіла. Звідси висновок: два лимона, з’їдені за день, забезпечують збереження молекул тироксину і надають людині стрункість і бадьорість. Якби наші лікарі хоча б час від часу застосовували в лікуванні новітні досягнення фізіологів, нам треба було б менше ліків і менше грошей на лікування.
Всі ці відкриття стали можливі тільки завдяки новим аналітичним методам, що дав нам додаткову інформацію про биовеществах, яку можна було одержати за звичайних аналізах крові.
Велика кількість вільних радикалів утворюється і при посилених заняттях спортом. Чим більше кисню ми споживаємо, тим більше в організм надходить агресивних молекул кисню, які прагнуть щось окислити. Наприклад, під час марафонського бігу спортсмену часом не вистачає навіть гігантських резервів вітаміну С. Тому у тих, хто займається видом спорту, що вимагає підвищеної витривалості, наприклад у велосипедистів, часто виникають інфекції верхніх дихальних шляхів.
Оскільки молекула вітаміну С постає в різних іпостасях, вона діє в імунній системі по-різному: часом активно бореться з вірусами і бактеріями, а часом виконує суто захисні функції. Вітамін С підвищує концентрацію інтерферону в крові. Це імунні структури, вироблюваних власним організмом білка в тих випадках, коли з’являються небезпечні віруси.
Часто дія вітаміну З схоже з дією молекул інтерферону. Вітамін підвищує кількість антитіл в крові і стимулює виділення гормонів зобної залози, яка являє собою штаб-квартиру імунної системи.
Люди, що з’їдають двічі в день по лимону, захищають від біологічних «агресорів» молекули тироксину, які забезпечують людині стрункість і бадьорість. На жаль, багато лікарі ще не усвідомили цього.

Наслідки нестачі вітаміну С

Зважаючи на те, що наші очі, як і очі тварин, в ході розвитку життя стали найважливішим органом почуттів (вони виявляють небезпеку і їжу), слізна рідина містить в 30-50 разів більше вітаміну С, ніж кров, а кришталик ока по концентрації імунних речовин поступається лише нервовій системі і корі надниркових залоз. Кришталик, в якому утворилася катаракта, бідний вітаміном С. Додаткові дози вітаміну (близько одного грама в день) можуть призупинити розвиток катаракти і навіть усунути її. Цей вітамін може допомогти і людям, що страждають глаукомою. В результаті досліджень доведено, що прийом великих доз (до 30 грамів на день) може знизити внутрішньоочний тиск в середньому на 16 мм ртутного стовпа і значно полегшити стан хворого. Внутрішньоочний тиск в межах від 17 до 50 мм ртутного стовпа є ознакою хвороби.
Клітини організму мають ті ж самі рецептори для аскорбінової кислоти, що і для глюкози. Тому ті, хто їсть багато цукру, солодощів, спагеті або кондитерських виробів, постачає свої клітини швидше глюкозою, ніж вітамін С. Внаслідок цього любителі солодощів застуджуються частіше, ніж люди, що уникають цукру. Крім усього іншого, вітамін С грає в клітинах роль «лікаря швидкої допомоги». Він може відновити зруйновані молекули вітаміну Е.
Вітамін С з одного боку виконує захисні функції в організмі, а з іншого — активно бореться з вірусами і бактеріями.

Похожие статьи:  Металлотерапия: железное здоровье

Вітамін С сприяє утворенню сполучних тканин

Цікаве відкриття зробили нещодавно вчені. Виявилося, що в Центрі свіжої рани завжди збирається велика кількість вітаміну С. Цей вітамін незамінний для утворення сполучної тканини. Колаген являє собою спіралевидну гігантську молекулу, що складається приблизно з 16000 атомів. З амінокислот гліцину і проліну при участі вітаміну С утворюється виключно міцна тканина пронизана волокнами еластину. Вона добре розтягується, але при цьому щодо міцніше на розрив, ніж сталеві троси, що підтримують міст через затоку Золоті ворота в Сан-Франциско.
Якщо ми поставляємо в організм достатню кількість поживних речовин, і перш за все вітаміну С, наша шкіра завжди залишається здоровою, гладкою і еластичною. Вже через півгодини після прийому багатою вітаміном С їжі виробництво колагену збільшується в шість разів.
Таким же чином аскорбінова кислота зміцнює кровоносні судини. Вона зберігає їх стінки гладкими, щоб до них не могли прикріпитися небезпечні кристали з відпрацьованого холестерину і кальцію, які звужують просвіт судин і приводять зрештою до атеросклерозу. При недостатньому харчуванні кровоносні судини, особливо вени, стають пористими, і крізь них кров просочується в навколишні тканини. Вітамін С, що виліковує ці хворі судини з допомогою биофлавинов, зокрема рутина. З відомих в даний час 7000 биофлавинов (рослинних захисних речовин) майже половина «працює» в поєднанні з вітаміном С. Це поєднання за багато тисячоліть чудово зарекомендувало себе в системі життєзабезпечення рослин, а тому гарантує здоров’я та нашої судинній системі.
Дивовижні імунні властивості вітаміну Зможуть надати допомогу навіть хворим на астму, у яких часом в крові міститься злитком мало аскорбінової кислоти.

Вплив вітаміну С на психіку

Як вже згадувалося, цей вітамін відіграє виключно важливу роль в емоційній сфері людини. Захищаючи і живлячи гіпоталамус, він сприяє виробленню статевих гормонів, гормонів стресу, зростання і т. д. В нервових клітинах накопичуються вітамін Е і амінокислота фенілаланін, щоб у разі необхідності негайно розпочати виробництво норадреналіну — речовини, що забезпечує нам бадьорість і життєрадісність. При раптовому виникненні небезпечної ситуації, наприклад, коли ось-ось відбудеться автомобільна аварія, нам потрібно реагувати блискавично і зосереджено. При цьому, можна сказати, зі швидкістю світла, з фенілаланіну виробляються норадреналін, який надає збудливу дію на організм, підвищує тиск крові, концентрує увагу.
Великі ідеї, твори мистецтва, геніальні плани та проекти з часів виникнення людства народжувалися тільки за участю норадреналіну, або бетаендорфіна, і у всьому цьому особливу роль відіграє вітамін С. Вирішальне значення при цьому має не високий вміст бета-ендорфіну в крові, а здатність швидко підняти його спочатку низьку концентрацію.
У США біохіміки сьогодні виліковують людей, одержимих ідеєю самогубства або перебувають у стані важкої депресії, тим, що допомагають їм відновити в організмі природне виробництво бета-ендорфіну. Вироблений їм ефект не відрізняється від дії кокаїну або гашишу — наркотиків, стимулюючих подібний процес в організмі.
Вітамін С відіграє вирішальну роль в емоційній сфері людини. Він стимулює виробництво життєво важливих гормонів і процеси росту.

В допомогу функцій мозку

Оскільки допамін є проміжним продуктом у ході синтезу норадренадина, він також залежить від присутності вітаміну С. Допамін важливий для численних функції мозку, насамперед для управління м’язовими нервами, для настрою і статевого життя. Вітамін С потрібно також для забезпечення функцій нервового подразника серотоніну. Він розкладає амінокислоту триптофан, з якої утворюється це речовина, що забезпечує нам внутрішнє розслаблення і сон. Останнім часом вчені довели, що і четвертий з нервових подразників — ацетилхолін, який покращує пам’ять і концентрацію уваги, теж знаходиться в залежності від вітаміну З, що доводить значення цього рослинного вітаміну для нашого психічного здоров’я.
Сік чотирьох лимонів вже через годину після прийому призводить до створення додаткових рецепторів для молекул ацетилхоліну. Навпаки, відмирання та розклад цих рецепторів веде до руйнівних процесів старіння і хвороби Альцгеймера, яка характеризується масовим відмиранням клітин мозку.
До речі, кожен з нас може захворіти на цю хворобу в початковій стадії, якщо протягом трьох діб поспіль буде споживати нікотин, алкоголь, бідну поживними речовинами їжу і дихати спертим прокуреним повітрям, що характерно для різних свят. У таких випадках думки плутаються в голові, ми не можемо згадати, що було напередодні, і лякає власного відображення у дзеркалі. Причина полягає в тому, що весь вітамін С витрачений без залишку, клітини мозку і нервів за якісь миті постаріли на цілі десятиліття. Природа не знає, що таке «хворий» мозок, — вона розрізняє лише передчасно постарілі і молоді, здорові клітини мозку і нервів. Аскорбінова кислота ідеально стабілізує наш психічний стан.
Природа не знає «хворого» мозку, розрізняючи лише передчасно постарілі і молоді, здорові клітини.

Норма вітаміну С

Аскорбінова кислота дуже легко вступає в реакції з іншими речовинами. Тому вона так само чутлива до сторонніх впливів, як людина, яка всім довіряє і якого всі постійно розчаровують.
Найкраще вітамін С відчуває себе не в організмі людини, який докучає йому неправильним харчуванням і безладним способом життя. Більше всього йому подобається «працювати» в рослинах і тварин, де він краще захищений.
Крім того, рослини і тварини краще знають ціну цієї чудової молекулі.
Вітамін С розчинний у воді, тому його надлишок вимивається з організму. І тут проявляється «дружелюбність» цього цінного поживної речовини: при проходженні мікроскопічно тонких ниркових фільтрів і у слизових оболонках сечового міхура аскорбінова кислота продовжує боротьбу з збудниками хвороб, вірусами і бактеріями. Ті, хто приймає підвищені дози вітаміну С, може заодно вилікувати хвороби нирок і сечового міхура.

Похожие статьи:  Конопля (лат. Cannabis)

У здорової кислому середовищі шлункового соку вітамін добре зберігається. Але він дуже чутливий до кисню, розпадається від впливу світла, високої температури і повітря, які сприяють руйнівній роботі окислювачів, тобто вільних радикалів. При окисленні вивільняється мідь, яка корисна для обміну речовин тільки в дуже обмеженій кількості. Надлишок міді осідають в мозку і нервових клітинах і викликають нервозність, а у великих дозах навіть психічні захворювання. Якщо розрізати яблуко, то воно в місці розрізу незабаром забарвлюється в коричневий колір. Це вивільняється мідь при руйнуванні вітаміну С. Ось одна з причин, чому овочі та фрукти краще всього їсти свіжими і цілком.
Люди, незважаючи на свій розум, дуже погано використовують поживні речовини, особливо вітаміни. Багато хто щиро вважають, що вітаміни — це винахід медицини або фармацевтичної промисловості, і сприймають їх як неминуче зло, яке треба приймати заради здоров’я. Насправді ж природа створила вітаміни мільярди років тому, в той час, коли ще ніхто не міг і припускати, що на Землі одного разу з’явиться людина. Жодна тварина не намагалося підігрівати або кип’ятити собі їжу, вбиваючи при цьому вітаміни, які є найактивнішими помічниками обміну речовин. Вітамінів, і перш за все вітаміну С, потрібна певна температура, до якої вони звикли з незапам’ятних часів. Коли сонце стоїть в зеніті, рослини закриваються, щоб захистити вітаміни від спеки. Хоча у людей є розум, хоча ми можемо літати на Місяць і будувати атомні реактори, ми в багатьох відношеннях дурніші рослин і тварин. Нам ще треба вчитися і вчитися у них.
Попередні рекомендації лікарів про норми споживання вітаміну С (40-50 мг на добу для грудних дітей, до 75 мг для дітей постарше і 75 мг для дорослих) можна вважати застарілими. Тим, хто їх дотримується, не варто скаржитися на погані нерви і постійні інфекції. При нашому способі живлення такими міні-раціонами вітаміну С не зможуть обійтися навіть люди, що мирно живуть у самоті на пустельному острові. Кожна цигарка краде у нас до 30 міліграмів вітаміну С. Кожна спалах емоцій (ревнощі, відчай, агресія) протягом 20 хвилин варто нам до 300 мг аскорбінової кислоти. Сюди слід ще додати такі руйнують вітамін фактори, як неправильне харчування, слабке засвоєння вітаміну в шлунково-кишковому тракті і вільні радикали. Все це змушує істотно збільшити споживання вітаміну. Сучасні американські біохіміки настійно радять принаймні в п’ять разів збільшити рекомендовані дози. Пора вже прислухатися до цих порад і всім іншим. Ми не повинні сліпо довіряти застарілим рекомендацій і тим самим псувати собі здоров’я.
Вітамін С дуже чутливий до кисню, світла і високої температури, які стимулюють руйнівну дію вільних радикалів.
Якщо протягом трьох діб поспіль споживати нікотин, алкоголь, бідну поживними речовинами їжу і дихати спертим прокуреним повітрям, що характерно для різноманітних святкувань, то запаси вітаміну С в організмі виснажуються майже повністю. В таких випадках ми ризикуємо своїм здоров’ям.
Овочі і фрукти, головні постачальники вітаміну З, бажано їсти в сирому вигляді. Чим довше вони зберігаються, тим менше в них концентрація аскорбінової кислоти.
При зберіганні чи переробці, особливо при нагріванні, втрачається значна частина вітаміну С. Готові до вживання салати в пластиковій упаковці, які пропонуються в супермаркетах, містять, як правило, більше шкідливих і отруйних речовин (за наявності засобів боротьби з шкідниками, консервантів тощо), ніж вітаміну С. Те ж саме, хоча і в меншій мірі, відноситься до заморожених фруктів та овочів.
Фрукти і овочі, як і раніше, залишаються головними постачальниками вітаміну С. Їх треба по можливості їсти сирими, оскільки висока температура руйнує велику частину міститься в них вітаміну.

Автор Клаус Обербайль, «Вітаміни-цілителі»

Поделиться

 

Вам также может понравиться

✅ Чага
На стволах берез иногда вырастают большие темные наросты неопределенной формы, с растрескавшейся поверхностью. Это чага — триб из рода трутовиков, древесный паразит с удивительными свойствами. Для дерева чага безусловно вредна, так как ее гифы разрушают древесину и приводят к гибели ...
✅ Летние недуги и их причины: сквозняки и кондиционеры, купание и душ, холодные напитки и мороженное
Кукую опасность скрывают сквозняки, купание в жаркую погоду, кондиционер, холодные напитки и мороженое? Какие заболевания они провоцируют? Почему летом проще подхватить простуду, нежели зимой? Какие средства народной медицины можно взять на заметку? Летом кажется, что заболеть ...
✅ Мексиканская кухня
Это одна из немногих кухонь, сохранивших традиции приготовления еды, берущие свои истоки во времена майя и ацтеков. Процесс ее формирования был достаточно длительным. Зарождалась она фактически из «подножного» корма – змей, ящериц, ...
✅ Всего одно слово защищает ваш мозг от диабета и слабоумия
Вы можете считать, что между диабетом и деменцией нет ничего общего. Но их объединяет общий фактор риска... Вы можете считать, что между диабетом и слабоумием нет ничего общего. Но их объединяет общий фактор ...
✅ Практикуйте эти 5 упражнений для мозга, и вы станете намного умнее
Используйте потенциал своего разума на полную! Никто не станет отрицать тот факт, что большинству из нас хотелось бы улучшить свою память и стать умнее. Люди стремятся к совершенству во всех сферах своей жизни, ...
✅ Топ лучших сортов чая для нормализации давления
Проблемы со здоровьем, связанные с повышенным или пониженным артериальным давлением (АД) — распространенное явление современной жизни. Причем этими заболеваниями сегодня страдают не только люди пожилого возраста, но и многие представители молодого поколения. Виной всему частые стрессы на работе, домашние ...