Ср. Сен 22nd, 2021

Ось це так! Забудькуватість — це симптом. Розповідаємо, що варто перевірити, якщо погіршилася пам’ять.

Про що ми думаємо, якщо помічаємо за собою не властиву раніше забудькуватість, якщо плутаємося в іменах рідних і близьких, не можемо відразу підібрати потрібне слово або блукаємо на добре знайомому маршруті? Стрес, втома або, не дай Бог, ранній Альцгеймер? Погіршення пам’яті, навіть тимчасово – це серйозний симптом, але він далеко не завжди говорить про початок деменції. Втім, до лікаря сходити все одно варто: причини можуть бути різні, але всі як одна дуже серйозні.

Анемія

Чим нижче рівень гемоглобіну в крові, тим менше кисню отримує мозок і, відповідно, тим важче йому справлятися зі своїми завданнями. Якщо у вас давно діагностована анемія, обов’язково контролюйте рівень гемоглобіну і приймайте заходи, якщо він падає (і погіршення пам’яті, а також зниження когнітивних здібностей – червоний прапор для вас, попереджає, що прийшла пора для чергової перевірки). Якщо ж ви раніше не страждали анемією, здайте загальний аналіз крові та зверніть увагу на рівень гемоглобіну: якщо він нижче 120 г/л, потрібно записатися до лікаря.

Запальний процес

Будь-яке запалення неминуче викликає інтоксикацію – отруєння. І чим воно сильніше, тим більше негативна навантаження на головний мозок, тим важче йому справлятися із завданнями. Кожен, хто хоч раз хворів на грип або важким ГРВІ пам’ятає це відчуття, коли звивини, здається, ледь ворушаться, а будь-які задачі, які раніше вирішувалися чи не самі собою, зараз вимагають майже надприродних зусиль. Здайте загальний аналіз крові, зверніть увагу на показники лейкоцитів і ШОЕ (швидкість осідання еритроцитів): якщо вони високі, швидше за все, в організмі відбувається запальний процес, і саме час звернутися до лікаря.

Хвороби щитовидної залози

Два найбільш поширених захворювання щитовидки, гіпо — і гіпертиреоз, однаково погано впливають на нашу пам’ять. При гіпотиреозі, коли щитовидна залоза виробляє менше специфічних гормонів, ніж потрібно нашому організму, обмін речовин сповільнюється, а самі ми випробовуємо стан, що нагадує депресію, що супроводжується в тому числі і слабшанням пам’яті. Якщо ж гормонів виробляється занадто багато (гіпертиреоз) наша нервова система весь час знаходиться в стані перенапруги, нервові клітини виснажуються, пам’ять і когнітивні здібності зменшуються. Запишіться до ендокринолога, перевірте стан щитовидної залози і здайте аналізи на відповідні гормони – це в будь-якому разі варто робити один раз на рік, особливо в тих регіонах, де спостерігається дефіцит йоду і сонячного світла.

Похожие статьи:  Пассивное курение: насколько оно опасно?

Гіпертонія і гіпотонія

І підвищений (від 130/90 мм ртутного стовпа і вище), і знижений (менше 110/70 мм ртутного стовпа) артеріальний тиск погано позначається і на пам’яті, здатності до концентрації та обробки інформації. При підвищеному тиску судини стають вузькими і не можуть забезпечити достатнє кровопостачання мозку, а при низькому – тиск крові в артеріях та судинах занадто слабкий, щоб доставити мозку достатньо кисню. Контролюйте свій тиск, особливо якщо ви старше 40 років – це один з найважливіших показників нашого здоров’я.

Цукровий діабет

Головне джерело енергії для нервових клітин – глюкоза. При діабеті її в крові дуже багато, проте із-за підвищеної толерантності до інсуліну всередину клітини «паливо» проникнути не може, і наш мозок змушений існувати на голодному пайку. Якщо ви відчуваєте незвичне для вас погіршення пам’яті, а також слабкість, постійну спрагу і незвично часту потребу відвідати туалет, не затягуйте, перевірте рівень глюкози в крові. Цукровий діабет – це дуже серйозно (до того ж він є одним із захворювань, які серйозно підвищують ризик розвитку хвороби Альцгеймера).

Зневоднення

До 10% нашого ваги припадає на так званий обмінний об’єм рідини. Якщо ми не заповнюємо щодня ту воду, яку втрачаємо під час сну, фізичної діяльності або просто обмінних процесів, наш організм буквально задихається від спраги. Чи може в цьому змозі нормально працювати наш мозок? Питання риторичне. Випийте склянку води, будь ласка. Прямо зараз.

Токспоплазмоз

Небезпечна хвороба, яку можна підхопити, якщо не дотримуватися гігієни в спілкуванні з домашніми вихованцями, особливо під час чищення котячого лотка. Нейротоксин, який виділяє токсоплазма, негативно впливає на нервові клітини, пригнічує наші когнітивні здібності, у тому числі й пам’ять. Так що, можливо, варто здати відповідні аналізи.

Похожие статьи:  Можно ли пить пиво после тренировки

Герпес

Ми вже писали про те, наскільки небезпечним може бути цей вірус, навіть якщо він знаходиться в неактивній фазі. Вірус «спить» в ДНК нейронів і при певних умовах може впливати на їх діяльність – зрозуміло, негативно. Так що якщо у вас коли-небудь було загострення герпесу, то раптове погіршення пам’яті – привід перевірити, не активізувалася інфекція знову. Особливо якщо нещодавно ви переживали серйозний стрес.

Поделиться

 

Вам также может понравиться

✅ Пять простых способов избавиться от морщин на шее
Шея женщины быстрее остальных частей тела подвержена старению и с определенного момента начинает безжалостно выдавать возраст своей обладательницы. Регулярные походы в салон красоты с целью убрать морщины с шеи могут серьезно подорвать ...
✅ Анализ на витамин D: для чего нужен и как его сдать?
Витамин D, как называется целая группа веществ с одинаковым действием, — это биологически активные соединения, выполняющие в организме функции, близкие к гормональным. Витамин участвует в обмене кальция, фосфора и магния, регулирует уровень кальция в крови и играет важную роль в формировании костной ...
✅ Как выбрать матрас для новорожденного
С появлением малыша на свет родители берут на себя заботу о многом – в том числе и об устройстве комфортного и безопасного спального места. Зная, как выбрать матрас в кроватку для новорожденного, ...
✅ Что Вы тянете на самом деле: растяжка мышц в картинках
Растяжка мышц нужна всем — заложникам сидячего образа жизни, физически активным людям и спортсменам. Обеспечивая приток крови к мышцам, растяжка помогает улучшить осанку, облегчить выполнение различных упражнений, снижая при этом риск травм и ослабляя болевые ощущения. ...
✅ Проблемы со здоровьем и связанные с ними высыпания на лице
Каждый сбой в работе органов и систем человеческого организма, как правило, проявляется целым комплексом симптомов. В частности, неполадки со здоровьем часто вызывают появление косметических дефектов в виде высыпаний на лице. Опытные врачи знают, что локализация прыщиков обычно зависит ...
✅ Малярия — Причины, Симптомы, Лечение и Профилактика Заражения
Каждому, кто когда-либо путешествовал по тропическим странам, доводилось слышать о смертельно опасном заболевании под названием малярия. Эта острая инфекция, которая ежегодно уносит жизни 1–3 миллионов человек, имеет особенность, по которой ее выделяют среди других опасных заболеваний. ...