8 причин погіршення пам’яті і чому цей симптом не можна пропустити

Ось це так! Забудькуватість — це симптом. Розповідаємо, що варто перевірити, якщо погіршилася пам’ять.

Про що ми думаємо, якщо помічаємо за собою не властиву раніше забудькуватість, якщо плутаємося в іменах рідних і близьких, не можемо відразу підібрати потрібне слово або блукаємо на добре знайомому маршруті? Стрес, втома або, не дай Бог, ранній Альцгеймер? Погіршення пам’яті, навіть тимчасово – це серйозний симптом, але він далеко не завжди говорить про початок деменції. Втім, до лікаря сходити все одно варто: причини можуть бути різні, але всі як одна дуже серйозні.

Анемія

Чим нижче рівень гемоглобіну в крові, тим менше кисню отримує мозок і, відповідно, тим важче йому справлятися зі своїми завданнями. Якщо у вас давно діагностована анемія, обов’язково контролюйте рівень гемоглобіну і приймайте заходи, якщо він падає (і погіршення пам’яті, а також зниження когнітивних здібностей – червоний прапор для вас, попереджає, що прийшла пора для чергової перевірки). Якщо ж ви раніше не страждали анемією, здайте загальний аналіз крові та зверніть увагу на рівень гемоглобіну: якщо він нижче 120 г/л, потрібно записатися до лікаря.

Запальний процес

Будь-яке запалення неминуче викликає інтоксикацію – отруєння. І чим воно сильніше, тим більше негативна навантаження на головний мозок, тим важче йому справлятися із завданнями. Кожен, хто хоч раз хворів на грип або важким ГРВІ пам’ятає це відчуття, коли звивини, здається, ледь ворушаться, а будь-які задачі, які раніше вирішувалися чи не самі собою, зараз вимагають майже надприродних зусиль. Здайте загальний аналіз крові, зверніть увагу на показники лейкоцитів і ШОЕ (швидкість осідання еритроцитів): якщо вони високі, швидше за все, в організмі відбувається запальний процес, і саме час звернутися до лікаря.

Похожие статьи:  Гимнастика для сосудов: 15 упражнений, полезных при варикозе

Хвороби щитовидної залози

Два найбільш поширених захворювання щитовидки, гіпо — і гіпертиреоз, однаково погано впливають на нашу пам’ять. При гіпотиреозі, коли щитовидна залоза виробляє менше специфічних гормонів, ніж потрібно нашому організму, обмін речовин сповільнюється, а самі ми випробовуємо стан, що нагадує депресію, що супроводжується в тому числі і слабшанням пам’яті. Якщо ж гормонів виробляється занадто багато (гіпертиреоз) наша нервова система весь час знаходиться в стані перенапруги, нервові клітини виснажуються, пам’ять і когнітивні здібності зменшуються. Запишіться до ендокринолога, перевірте стан щитовидної залози і здайте аналізи на відповідні гормони – це в будь-якому разі варто робити один раз на рік, особливо в тих регіонах, де спостерігається дефіцит йоду і сонячного світла.

Гіпертонія і гіпотонія

І підвищений (від 130/90 мм ртутного стовпа і вище), і знижений (менше 110/70 мм ртутного стовпа) артеріальний тиск погано позначається і на пам’яті, здатності до концентрації та обробки інформації. При підвищеному тиску судини стають вузькими і не можуть забезпечити достатнє кровопостачання мозку, а при низькому – тиск крові в артеріях та судинах занадто слабкий, щоб доставити мозку достатньо кисню. Контролюйте свій тиск, особливо якщо ви старше 40 років – це один з найважливіших показників нашого здоров’я.

Похожие статьи:  Продукты для молочных желез для женского здоровья

Цукровий діабет

Головне джерело енергії для нервових клітин – глюкоза. При діабеті її в крові дуже багато, проте із-за підвищеної толерантності до інсуліну всередину клітини «паливо» проникнути не може, і наш мозок змушений існувати на голодному пайку. Якщо ви відчуваєте незвичне для вас погіршення пам’яті, а також слабкість, постійну спрагу і незвично часту потребу відвідати туалет, не затягуйте, перевірте рівень глюкози в крові. Цукровий діабет – це дуже серйозно (до того ж він є одним із захворювань, які серйозно підвищують ризик розвитку хвороби Альцгеймера).

Зневоднення

До 10% нашого ваги припадає на так званий обмінний об’єм рідини. Якщо ми не заповнюємо щодня ту воду, яку втрачаємо під час сну, фізичної діяльності або просто обмінних процесів, наш організм буквально задихається від спраги. Чи може в цьому змозі нормально працювати наш мозок? Питання риторичне. Випийте склянку води, будь ласка. Прямо зараз.

Токспоплазмоз

Небезпечна хвороба, яку можна підхопити, якщо не дотримуватися гігієни в спілкуванні з домашніми вихованцями, особливо під час чищення котячого лотка. Нейротоксин, який виділяє токсоплазма, негативно впливає на нервові клітини, пригнічує наші когнітивні здібності, у тому числі й пам’ять. Так що, можливо, варто здати відповідні аналізи.

Герпес

Ми вже писали про те, наскільки небезпечним може бути цей вірус, навіть якщо він знаходиться в неактивній фазі. Вірус «спить» в ДНК нейронів і при певних умовах може впливати на їх діяльність – зрозуміло, негативно. Так що якщо у вас коли-небудь було загострення герпесу, то раптове погіршення пам’яті – привід перевірити, не активізувалася інфекція знову. Особливо якщо нещодавно ви переживали серйозний стрес.

Похожие статьи:  Традиционные острые соусы народов мира, которые стоит попробовать

Поділитися з друзями

 

Матеріали по темі:

Як цукор впливає на психічне здоров’я
Дослідження пов'язують солодкі напої, як цукровмісні, так і штучно підсолоджені, з підвищеним ризиком розвитку депресії, причому найвищий ризик пов'язаний з дієтичними фруктовими напоями ...
Лазерная указка, сварка и другие опасные вещи
Содержание: Как устроен глаз Травмы глаз от лазера, сварки, кварцевой лампы Как определить степень опасности лазера Защита глаз ребенка или подростка от ожогов кварцевой лампой Сварка Лазерные приборы и указки: опасное развлечение для ...
Захворювання, які можуть попередити ваші стопи
Ось це так! Наше тіло завжди попереджає про неполадки — головне, правильно «прочитати» сигнали.Коли в організмі щось йде не так, він намагається дати ...
11 самых дорогих сортов чая в мире
Горячий освежающий и ароматный чай благодаря своим оздоровительным, омолаживающим свойствам и восхитительному вкусу является вторым по популярности напитком в мире (после воды). Предполагают, что каждый день в мире выпивается ...
С заботой о теле: как помочь организму во время и после тренировок
Регулярно ли вы занимаетесь спортом? Многие из нас очень хотят привести в порядок тело и здоровье, планируют, что с понедельника обязательно начнут ходить в спортзал или делать зарядку. Зачастую нам не просто ...
Гимнастика для сосудов: 15 упражнений, полезных при варикозе
Варикозное расширение вен — болезнь, которой сегодня подвержены женщины любого возраста. Комплекс следует повторять дважды в день, однако его необязательно выполнять полностью — можно разбить на части. Перед занятиями ...