Вт. Сен 21st, 2021

Ось це так! Ризик деяких смертельно небезпечних захворювань у жінок в кілька разів вище, ніж у чоловіків. Ми розповімо, на які симптоми слід звернути особливу увагу.

Жінки і чоловіки хворіють по-різному: симптоми одних і тих же захворювань можуть істотно відрізнятися (і саме через «незвичність» жіночих симптомів серцевого нападу ми частіше пізніше отримуємо допомогу і навіть вмираємо від інфарктів). Крім того, ризик багатьох серйозних захворювань у жінок іноді в рази вище, ніж у чоловіків – і тому дуже важливо дізнатися, яким саме небезпечним хворобам ми частіше схильні, щоб бути особливо уважними до ранніх симптомів, а також більше зусиль приділяти профілактиці.

Остеоартрит

Від цього захворювання, яке настає через зношеність суглобів, жінки страждають в три рази частіше за чоловіків. Лікарі припускають, що всьому виною велика гнучкість і еластичність суглобів і сухожиль, необхідна жінкам для більш легкого перебігу вагітності і пологів. Більш широкі, ніж у чоловіків, стегна також підвищують ймовірність хвороби, так як створюють підвищене навантаження на коліна. Нарешті, втрата естрогену під час менопаузи, який захищає наші суглоби від запалення – ще одна причина, через яку суглоби у жінок руйнуються частіше і швидше, ніж у чоловіків.

Хвороба Альцгеймера

Дві третини пацієнтів з хворобою Альцгеймера – жіночої статі. Довгий час вважалося, що вся справа у великій різниці середньої тривалості життя чоловіків і жінок: мовляв, чоловіки до свого Альцгеймера просто не доживають. Але недавні дослідження спростовують цю теорію: на ризик хвороби може впливати генетика, а також гормональні зміни, через які жінки відбуваються під час менопаузи.

Депресія

Жінки страждають депресією вдвічі частіше за чоловіків – і справа зовсім не в тому, що пацієнти рідше доходять до лікаря, ніж пацієнтки, і тому просто не враховуються медичною статистикою. Дослідники депресії впевнені: підвищений ризик для жінок обумовлений більш частими, ніж у чоловіків, коливаннями гормонів, як під час менструального циклу, так і в період менопаузи. Крім того, материнство, через який проходить більшість жінок, також підвищує ризик: і біологічні, і особливо соціальні зміни, з якими стикаються молоді мами створюють серйозну небезпеку.

Похожие статьи:  Вопрос о религиозных сектах

Хвороби серця

Хвороби серця – це ворог номер один для представників обох статей, але саме для жінок напад частіше закінчується смертю. У першу чергу тому, що лікарі до цих пір орієнтуються при діагностиці на «чоловічі» симптоми хвороби, часто просто ігноруючи специфічні ознаки, які частіше бувають у жінок. Крім того, як зазначають кардіологи, жінки, у яких трапляється інфаркт, частіше мають супутні важкі захворювання (наприклад, діабет, миготлива аритмія, гіпертонія), тоді як у чоловіків інфаркт частіше розвивається на тлі кращого стану організму. Як би те ні було, жінкам обов’язково потрібно знати специфічні симптоми, якими супроводжується серцевий напад саме у представниць слабкої статі, а також більше уваги приділяти профілактиці захворювання.

Урологічні проблеми

Інфекції сечовивідних шляхів, нетримання сечі і «протікання» сечового міхура – з усіма цими захворювання жінки стикаються частіше, ніж чоловіки. Виною тому – особливості будови тіла. По-перше, уретра у нас розташована в безпосередній близькості від піхви і прямої кишки – місць великого скупчення бактерій. А, по-друге, вагітність і пологи створюють сильне навантаження на м’язи тазового дна, що з часом може призвести до труднощів з утриманням сечі.

Вовчак

Це серйозне аутоімунне захворювання може вважатися майже повністю «жіночим»: чоловіки становлять тільки 10% всіх пацієнтів. На жаль, це захворювання важко піддається діагностиці, так як симптоми досить розпливчасті й різноманітні, однією з небагатьох підказок може бути підвищення рівня естрогену: багато лікарів вважають, що саме це гормональне зміна може бути свого роду тригером хвороби.

Інсульт

Ще одне небезпечне захворювання, з якими жінки стикаються частіше. Наш підвищує ризик прийом гормональних контрацептивів, вагітність і пологи, замісна гормональна терапія. Мігрень і депресія, якими жінки страждають частіше за чоловіків, теж є факторами, що підвищують ризик інсульту. Дуже важливо контролювати свій кров’яний тиск та не допускати гіпертонії, а також хороша знати перші ознаки інсульту, щоб вчасно звернутися за допомогою: після нападу у лікарів є всього 3,5-4 години, щоб попередити ризик ускладнень і навіть смертельного результату.

Хвороби щитовидної залози

Наш ризик зіткнутися з захворюваннями щитовидки в 5-8 разів вище, ніж у чоловіків. За даними ВООЗ, з тими чи іншими хворобами цього органу стикається протягом життя кожна восьма жінка. Найпоширеніші захворювання у жінок – гіпотиреоз, при якому щитовидна залоза не виробляє достатньої кількості гормону для регуляції обміну речовин, а також хвороба Хашимото. На щастя, обидва ці захворювання можна діагностувати за допомогою аналізів крові та УЗД, також обидва вони можуть бути скомпенсовані прийомом ліків. Найголовніше – не відкладати візит до лікаря.

Похожие статьи:  Как быстро понизить холестерин?

Розсіяний склероз

Ще одним аутоімунне захворювання, з якому жінки зустрічаються набагато частіше, ніж чоловіки. При розсіяному склерозі постійної атаці піддаються нерви головного і спинного мозку, що призводить до болю, оніміння і слабкість. На думку дослідників, «винен» підшкірний жир, якого в організмі жінок більше, ніж в чоловічому, а також гормональні відмінності.

Поделиться

 

Вам также может понравиться

✅ Як почистити закупорені артерії з допомогою харчування
є основою кровоносної системи, переносять кров від серця до внутрішніх органів, головного мозку людини. Їх стан впливає на показники артеріального тиску і загальне самопочуття. При погіршенні кровотоку тканини перестають отримувати кисень ...
✅ Сколько жира в обезжиренном твороге?
Без чего не обходится практически ни одна диета? Какому продукту отдали пальму первенства в своих системах похудения многие известные диетологи? Речь идет, конечно же, об обезжиренном твороге: в нем всего 70 ккал / 100 г и много белка, который, кстати, усваивается нашим ...
✅ Плавание. При каких заболеваниях помогает бассейн?
Плавание — это самая лучшая физическая нагрузка при различных заболеваниях. Занятия в воде исключают растяжения и перегрузки организма. Поэтому бассейн необходим людям для поддержания и укрепления своего психофизического состояния. Кроме того, плавание улучшает настроение и успокаивает нервную ...
✅ Правила поведения при стихийных бедствиях
Наступило лето. Люди предвкушают радости отпуска, мечтая хорошо отдохнуть, увидеть новые места и получить свежие впечатления. Однако прекрасная летняя пора несет нам не только положительные эмоции. Именно в это время существенно возрастает риск попадания в опасную ...
✅ 10 стройматериалов, опасных для здоровья
Приобретение материалов для строительства и ремонта — дело сложное и ответственное. Большинство россиян при покупке в первую очередь обращают внимание на внешний вид, технологичность и стоимость материалов, а не на их безопасность. Такой подход чреват самыми неприятными последствиями. Некоторые современные стройматериалы способны ...
✅ Интернет-зависимость: как это работает
Однажды некий молодой человек ближе к утру вышел из Интернет-кафе и недоуменно остановился: вокруг явно что-то было не так. Он повертел головой, прислушался, присмотрелся. И вдруг понял: очень странный запах! Прохожий улыбнулся в ответ на его вопрос: «А чем это пахнет?» ...