9 хвороб, якими жінки хворіють частіше за чоловіків

Ось це так! Ризик деяких смертельно небезпечних захворювань у жінок в кілька разів вище, ніж у чоловіків. Ми розповімо, на які симптоми слід звернути особливу увагу.

Жінки і чоловіки хворіють по-різному: симптоми одних і тих же захворювань можуть істотно відрізнятися (і саме через «незвичність» жіночих симптомів серцевого нападу ми частіше пізніше отримуємо допомогу і навіть вмираємо від інфарктів). Крім того, ризик багатьох серйозних захворювань у жінок іноді в рази вище, ніж у чоловіків – і тому дуже важливо дізнатися, яким саме небезпечним хворобам ми частіше схильні, щоб бути особливо уважними до ранніх симптомів, а також більше зусиль приділяти профілактиці.

Остеоартрит

Від цього захворювання, яке настає через зношеність суглобів, жінки страждають в три рази частіше за чоловіків. Лікарі припускають, що всьому виною велика гнучкість і еластичність суглобів і сухожиль, необхідна жінкам для більш легкого перебігу вагітності і пологів. Більш широкі, ніж у чоловіків, стегна також підвищують ймовірність хвороби, так як створюють підвищене навантаження на коліна. Нарешті, втрата естрогену під час менопаузи, який захищає наші суглоби від запалення – ще одна причина, через яку суглоби у жінок руйнуються частіше і швидше, ніж у чоловіків.

Хвороба Альцгеймера

Дві третини пацієнтів з хворобою Альцгеймера – жіночої статі. Довгий час вважалося, що вся справа у великій різниці середньої тривалості життя чоловіків і жінок: мовляв, чоловіки до свого Альцгеймера просто не доживають. Але недавні дослідження спростовують цю теорію: на ризик хвороби може впливати генетика, а також гормональні зміни, через які жінки відбуваються під час менопаузи.

Похожие статьи:  Фенхель для эффективного похудения

Депресія

Жінки страждають депресією вдвічі частіше за чоловіків – і справа зовсім не в тому, що пацієнти рідше доходять до лікаря, ніж пацієнтки, і тому просто не враховуються медичною статистикою. Дослідники депресії впевнені: підвищений ризик для жінок обумовлений більш частими, ніж у чоловіків, коливаннями гормонів, як під час менструального циклу, так і в період менопаузи. Крім того, материнство, через який проходить більшість жінок, також підвищує ризик: і біологічні, і особливо соціальні зміни, з якими стикаються молоді мами створюють серйозну небезпеку.

Хвороби серця

Хвороби серця – це ворог номер один для представників обох статей, але саме для жінок напад частіше закінчується смертю. У першу чергу тому, що лікарі до цих пір орієнтуються при діагностиці на «чоловічі» симптоми хвороби, часто просто ігноруючи специфічні ознаки, які частіше бувають у жінок. Крім того, як зазначають кардіологи, жінки, у яких трапляється інфаркт, частіше мають супутні важкі захворювання (наприклад, діабет, миготлива аритмія, гіпертонія), тоді як у чоловіків інфаркт частіше розвивається на тлі кращого стану організму. Як би те ні було, жінкам обов’язково потрібно знати специфічні симптоми, якими супроводжується серцевий напад саме у представниць слабкої статі, а також більше уваги приділяти профілактиці захворювання.

Урологічні проблеми

Інфекції сечовивідних шляхів, нетримання сечі і «протікання» сечового міхура – з усіма цими захворювання жінки стикаються частіше, ніж чоловіки. Виною тому – особливості будови тіла. По-перше, уретра у нас розташована в безпосередній близькості від піхви і прямої кишки – місць великого скупчення бактерій. А, по-друге, вагітність і пологи створюють сильне навантаження на м’язи тазового дна, що з часом може призвести до труднощів з утриманням сечі.

Похожие статьи:  Панические атаки: что это такое и как с ними бороться

Вовчак

Це серйозне аутоімунне захворювання може вважатися майже повністю «жіночим»: чоловіки становлять тільки 10% всіх пацієнтів. На жаль, це захворювання важко піддається діагностиці, так як симптоми досить розпливчасті й різноманітні, однією з небагатьох підказок може бути підвищення рівня естрогену: багато лікарів вважають, що саме це гормональне зміна може бути свого роду тригером хвороби.

Інсульт

Ще одне небезпечне захворювання, з якими жінки стикаються частіше. Наш підвищує ризик прийом гормональних контрацептивів, вагітність і пологи, замісна гормональна терапія. Мігрень і депресія, якими жінки страждають частіше за чоловіків, теж є факторами, що підвищують ризик інсульту. Дуже важливо контролювати свій кров’яний тиск та не допускати гіпертонії, а також хороша знати перші ознаки інсульту, щоб вчасно звернутися за допомогою: після нападу у лікарів є всього 3,5-4 години, щоб попередити ризик ускладнень і навіть смертельного результату.

Хвороби щитовидної залози

Наш ризик зіткнутися з захворюваннями щитовидки в 5-8 разів вище, ніж у чоловіків. За даними ВООЗ, з тими чи іншими хворобами цього органу стикається протягом життя кожна восьма жінка. Найпоширеніші захворювання у жінок – гіпотиреоз, при якому щитовидна залоза не виробляє достатньої кількості гормону для регуляції обміну речовин, а також хвороба Хашимото. На щастя, обидва ці захворювання можна діагностувати за допомогою аналізів крові та УЗД, також обидва вони можуть бути скомпенсовані прийомом ліків. Найголовніше – не відкладати візит до лікаря.

Похожие статьи:  Капоэйра: танцуй, пока молодая!

Розсіяний склероз

Ще одним аутоімунне захворювання, з якому жінки зустрічаються набагато частіше, ніж чоловіки. При розсіяному склерозі постійної атаці піддаються нерви головного і спинного мозку, що призводить до болю, оніміння і слабкість. На думку дослідників, «винен» підшкірний жир, якого в організмі жінок більше, ніж в чоловічому, а також гормональні відмінності.

Поділитися з друзями

 

Матеріали по темі:

Продукты с низким ГИ при похудении
Гликемический индекс (ГИ) представляет собой меру того, насколько высоко повышается уровень глюкозы в крови в ответ на углеводную пищу. Еда с высоким ГИ заставляет поджелудочную железу вырабатывать инсулин, задача ...
Интересные факты о цвете глаз
Прежде, чем приступить к перечислению самых необычных и интересных фактов о цвете глаз, следует рассказать, почему цвет глаз у людей различается. Цвет глаз — характеристика, определяемая пигментацией радужной оболочки глаза. Радужная ...
Продукти, які допоможуть при підвищеному холестерині
Правильна дієта — самий простий і дієвий спосіб підтримувати судини в нормі. Холестерин – один з тих параметрів, стежити за котороым повинні всі, незалежно від ...
Як визначити хворобу Альцгеймера за аналізом крові
Чим раніше буде виявлена хвороба, тим на більш довгий термін можна буде відсунути найважчі порушення. Хвороба Альцгеймера – найпоширеніша різновид вікової деменції, за деякими даними, ...
Одержимость здоровым питанием
Такую нездоровую тенденцию заметил американский врач Стивен Брэтмен. До середины 70х годов прошлого столетия Стивен с друзьями-единомышленниками организовал эко-поселение. Они исключили из своего рациона продукты животного происхождения ...
3D УЗИ
Медицинские технологии активно развиваются. Появляются новые разработки, которые позволяют решать все более сложные задачи. При правильной и своевременной диагностике можно предотвратить развитие заболевания, а зачастую и спасти ...